• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 800 256 mb ram sorunu

• Konbuyu başlatan ANNECY
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 723
Bu şekilde işte 256 mb lık kartla os v.2.2 yüklersen 64mb olarak orijinal kartı gibi setini yükleyerek sorunsuz çalışıyor fakat pa 800 256 mb os yüklersen setleri yüklemiyor tektek te yüklersen eksik yüklendi diye uyarı veriyor bu neden böyle oluyor acaba bu kart neden os v256 yı yükleyince böyle yapıyor?
Sanırım Os 2.02 256 mb ram yüklenmez 2.03 olacak bir araştırın

Arkadaş sizden bir cevap yada yardım eden olmadı o yüzden korg pa800 için uyumlu 256 mb bir kart daha satın alacağım ama bunu kimden ve nereden alacağım hangi kart daha kaliteli çünkü o önceki thomann dan aldığım kartı geri iade edeceğim

Arkadaş sizden bir cevap yada yardım eden olmadı o yüzden korg pa800 için uyumlu 256 mb bir kart daha satın alacağım ama bunu kimden ve nereden alacağım hangi kart daha kaliteli çünkü o önceki thomann dan aldığım kartı geri iade edeceğim
Korg PA800 klavyenize 256 MB RAM yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Öncelikle Setinizi Yedekleyin:
    • Setinizin bir yedeği elinizde olsun. Media menüsünden “Save” seçeneğini kullanarak setinizi yedekleyin.
  2. Format Atma:
    • Klavyeyi açın ve “Intro 1” tuşuna basılı tutarak açın.
    • “System Update” menüsüne girin ve USB flash belleği seçin.
    • “pa800/2x_format.pkg” dosyasını seçin ve “Yes” ile onaylayın. Format işlemi tamamlandığında klavyeyi kapatın.
  3. OS Yükleme:
    • Yine “Intro 1” tuşuna basılı tutarak klavyeyi açın.
    • “System Update” menüsüne girin ve USB flash belleği seçin.
    • “pa800/2x os_res_v2.xx.pkg” dosyasını seçin ve yüklemeyi bekleyin.
    • İşlem tamamlandığında klavye kendiliğinden kapanıp açılacaktır.
  4. Kalibrasyon Ayarları:
    • Klavye açıldığında ekranın 4 köşesinde beliren işaretlere basarak kalibrasyonu yapın ve “Save” ile kaydedin.
  5. Set Yükleme:
    • Setinizi USB belleğe atın.
    • Media menüsünden setinizi bulun ve “Load” ile yükleyin.
    • Klavyeyi kapatıp açın ve setiniz hazır!
Bu adımları takip ederek 256 MB RAM’li Korg PA800 klavyenize RAM yükleyebilirsiniz. Dikkatli ve adım adım ilerlemeyi unutmayın! 🎹
sıfır 256mb ram yok denecek kadar az.. onu istemiyorsanız geriye verebilirsiniz.. 2. el 256 ram da bulabilirsiniz.

Kaynaklar:

saygılar..

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum kardeşim bu pa800/2x os_res_v2.xx.pkg yukarı linki olan 2x os_res mu eğer o değilse bunu nredn indirebiliriz? Birde orga taktığımız kart bu geri çıkarttık kart orga uyum sağlamadığı için. Acaba bu kartı bana yanlış mı yolladılar çünkü korg pa x3 yazıyor

Ekli dosyalar

• 20240523_195052.jpg
    20240523_195052.jpg
    997.6 KB · Görülen: 19
  • 20240523_194927.jpg
    20240523_194927.jpg
    875.4 KB · Görülen: 17
Teşekkür ediyorum kardeşim bu pa800/2x os_res_v2.xx.pkg yukarı linki olan 2x os_res mu eğer o değilse bunu nredn indirebiliriz? Birde orga taktığımız kart bu geri çıkarttık kart orga uyum sağlamadığı için. Acaba bu kartı bana yanlış mı yolladılar çünkü korg pa x3 yazıyor
Muakkak yanlış göndermişler.. pa800/pa2x olması lazım..