Timur İlhan

haber
Timur İlhan

Kurban Bayramımız mübarek olsun

 • 174
 • 0
Kurban Bayramımız mübarek olsun

www.tiktok.com üyeliğim canlı yayın açılmıştır profilime buyursunlar gelsinler. :)

 • 217
 • 1
(6)Timur İlhan (@timurilhan) TikTok | Timur İlhan adlı kullanıcının En Yeni TikTok Videolarını İzleyin
Merhaba Trakya Müzik Üyeleri.. tiktok ta 1000 kişi arkadaş olunca Canlı yayın da açıldı. varsa tiktok üyeliğiniz yukaridaki linke tıklayın yada isterseniz üye olun.. Beyin kanaması oldum konuşma yoktu biliyorsunuz bir süprizim var :) ve bilgisayar tek elle nasıl oynuyorsun diyorlar ya oyunda batırırsın ve oyunu iyi oynarsın.. ama hepsi tiktok timurilhan da :)

saygılarımla..

Windows 10, Dakikalar İçinde Nasıl Kurulur..

 • 402
 • 0
Dakikalar içinde Windows 10 nasıl kurulur? İndirme ve kurulum işlemleri için bilmeniz gerekenler, format attıktan sonra yapılması gerekenler nedir? Windows 10’u nasıl yükleyeceğinizi en basit haliyle anlatıyoruz.

Windows 10, 2015 yılında çıktığından bu yana her geçen gün daha da popüler olmaya devam ediyor. Özellikle Microsoft’un eski sürümlere resmî destek vermeyi sona erdirmesiyle kullanıcılar Windows 10’a daha da yaklaşıyor. Öyle ki 2020 yılında açıklanan verilere göre dünya üzerinde Windows işletim sistemi yüklü tüm cihazların yüzde yetmişinden fazlası Windows 10’a geçmiş durumda.

DURDURSESİ AÇKAPAT

Eğer siz de Windows 10’a geçiş yapanlardan biri olmak istiyor veya çoktan geçiş yaptıysanız ancak yeniden format atmanız gerekiyorsa doğru yerdesiniz. Windows 10 format atma işlemi için bilmeniz gereken her şeyi A’dan Z’yebu yazımızda topladık. Başlamadan uyaralım: Adımların çok göründüğüne bakmayın, bir kere işe başladıktan sonrası çorap söküğü gibi...

29 Nisan 17 Mayıs tam kapanma

 • 431
 • 2
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz.
''Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak!'
⭕''Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir''
⭕''Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.''
⭕“Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek"
⭕“Yeme içme sektöründe paket servis ile hizmet verilecek. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak”
⭕"İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir."

1 yıl oldu Corona virüs için Piyanist şantörler ne durumda ?

 • 883
 • 9
Selamlar Arkadaşlar.. corona virüs için nerden baksan 1 yıl oldu.. bizden alıp götürdü arkadaşlarımızı (Allah rahmet eylesin..) bunlardan biride üyemiz kesanlı mustafa..
çok zor durumdan geçiriyoruz. Geçen ay Haberlerde 2-3 piyanist şantör , bağlamacı intihar etti.. :/ trakyamuzik.net te ismi bulunuyor.. çok üzücü..
corona virüs ile yaşamaya mahküm ediliyoruz ben yanılıyorum inşallah ama görünen köy klavuz istemez.. ..

Bir Tek düğünden kazandığı işle ekmek götürüyor eve.. Allah onlara yardım etsin inşallah..
siz ne düşünüyorsunuz ? ne yapılması lazım? unutmayın trakya muzik piyanist şantörlerın ortak noktası en çok bizi vurdu corona virüs.!
saygılar..

Kalın sese ne denir? ince sese ne denir? inceleyin..

 • 1,495
 • 0
kadın sesi.jpg

Müzikte kalın ve ince sese verilen isimler cinsiyetlere göre farklılık göstermektedir.

Kadın için inceden kalına sıralama:

Soprano: En ince kadın sesine verilen isimdir. Tiz sesli kadınlar için soprano terimi kullanılır.

Mezzosoprano: Alto ve Soprano arasında kalan kadın sesine verilen isimdir. Mezzosoprano ne kalın ne ince sesli kadınlar için kullanılır.

Alto: En kalın kadın sesine verilen isimdir. Kalın sesli kadınlar için soprano terimi kullanılır.

Erkekler için inceden kalına sıralama:

Tenor:En ince erkek sesine verilen isimdir. Tiz sesli erkekler için tenor terimi kullanılır.

Bariton: Tenor ve Bas arasında kalan erkek sesine verilen isimdir. Bariton ne kalın ne ince sesli erkekler için kullanılır.

Bas:En kalın erkek sesine verilen isimdir. Kalın sesli erkekler için bas terimi kullanılır.

erkek sesi.jpg

Adobe flash player engellendi çözümü Bakınız..

 • 1,027
 • 4
Tarayıcınızda karşılaştığınız “Adobe flash player engellendi” hatası çözümünü sizlerle paylaşacağız. Flash bir zamanlar en önde gelen web teknolojilerinden biriydi, ancak günümüzde Adobe Flash Player neredeyse tüm web tarayıcılarında varsayılan olarak engellendi. Çoğu tarayıcı geliştiricisi (Mozilla, Google ve Microsoft) eklentileri HTML 5’e ağırlık vermeye başladı. Flash, tarayıcıların hala geniş çapta desteklediği birkaç eklentiden biridir, ancak Adobe 2020’de Flash’ı durduracağını açıklamıştır.
Şimdi, Flash player engellendi hatası için neler yapacağımıza bakalım.
Adres çubuğuna chrome://settings/content yazarak enter’a basın veya Ayarlar > Site ayarları seçeneklerine tıklayarak ilgili ayarlar’a giriş yapın.


Flash seçeneğine tıklayın.
Sitelerin Flash çalıştırmasını engelle (önerilir) seçeneğini sağa kaydırarak açın...

Acımız büyük Keşanlı mustafa hakkın rahmetine kavuşmuştur

 • 1,927
 • 32
129605937_10159029606634374_2796422470822007350_o.jpg

keşanlı mustafa keşanlı mustafa (Mustafa Akkuş) hakkın rahmetine kavuşmuştur..

(covid 19)

Sitemize 2 Mar 2007 de katıldı.. çok bilgili idi.. müzisyendi.. üyeliğin adı altında Paylaşımcı Uzman dı..
Söyleyecek Kelime bulamıyorum.. Allah rahmet eylesin..

Solist nedir, Solist ne demek?

 • 1,520
 • 0
solist.jpg

Solist nedir, Solist ne demek
Solist; bir müzik terimidir. kökeni fransızca dilinden gelmektedir.

 • Bir müzik eserini tek başına çalan, söyleyen sanatçı, solocu
"Solist" ile ilgili cümleler

 • "Sıra şarkıcılığından çıkarak Köroğlu gibi adı dağlarda gezen şöhretli bir solist oluyor." - R. N. Güntekin
Solist hakkında bilgiler
Şarkıcı, sesini şarkı söylemek veya diğer enstrümanların da yer aldığı bir müzik eserine eşlik etmek için kullanan müzisyen. Şarkıcı terimi daha çok belli bir melodiyi söyleyen müzisyenler için kullanılırken vokalist terimi, insana özgü ancak melodik olmayan diğer sesleri de kompozisyon içinde kullanan müzisyenler için dile getirilir. Ağırlıklı olarak türkü seslendiren şarkıcılara türkücü denir.

Ana vokal terimi (veya...

Müzisyen kısaca anlamı

 • 753
 • 0
0066d97c349eda2c4a04.jpg

Müzik : Birtakım duygu ve düşünceleri belli kurallar çerçevesinde uyumlu seslerle anlatma sanatı, musiki. Bu biçimde düzenlenmiş seslerden oluşan eserlerin okunması veya çalınması.

Eser : Yayın, kitap, yapıt. Emek sonucu ortaya konan ürün, yapıt. İz, işaret, im. Soyut kavramlarda belirti.

Beste : Bir müzik eserini oluşturan ezgilerin bütünü.

Kimse : Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi.

Müzikçi : Müzisyen. Müzik öğretmeni.

İster : Bir şeyin yapılabilmesinin veya olabilmesinin bağlı olduğu şey, gerek, icap, lüzum. Cümledeki görevleri aynı olan kelimelerin ayrı ayrı her birinin başına getirilerek herhangi birinin onanmasında sakınca olmadığını anlatan bir söz.

Profesyonel : Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse), amatör karşıtı. Ustalaşmış, uzmanlaşmış.

Amatör : Acemi. Beceriksiz. Bir işi para kazanmak için değil, yalnız zevki için yapan...

Dante ZEN Ön İnceleme bakınız..

 • 602
 • 2
Dr.Salim Dr.SalimHer geçen gün, piyasaya çıkış tarihi biraz daha yaklaşan Dante ZEN ‘i yüzseysel olarak inceliyoruz…
Bir önceki yazımda Dante ZEN ‘in hangi sınıfta bir klavye olduğunu yazmıştım. Şimdi ise, Dante ZEN’in kasa, panel ve bağlantılarını inceliyoruz.

Yazının devamı için : Muzisyenler Mekanı Dante ZEN

Babaeski Kırklareli karayolunda ev yıkımı

 • 366
 • 0
IMG_20201112_103807.jpg


IMG_20201112_103423.jpg


IMG_20201112_121038.jpg


Babaeski Kırklareli karayolunda ev yıkımı var.. duyduma göre çok katlı bina yapacakmış.. karayolu var dikkatli olmak gerekir car çabuk biter.. saygılar

Microsoft Edge yayınlandı

 • 617
 • 2
Microsoft Edge bu gün yayınlandı.. google chrome firefox gibi internet taracıların üstüne çıktı.. bende onu kullanıyorum güzel. :)
google chrome son zamanlarda eski makinalarda kasma yapıyordu.. bu microsoft edge üstesinden geliyor.. ve google internet tarayıcısında ME internet sitelerini kendi üzerine alıyor internet yazıları türkçe diline çevir tam bana göre.. süper birşey.. sizce nasıl ? cevap yazarsanız sevinirim..


Screenshot 2020-09-05 11.09.26.png


Screenshot 2020-09-05 11.00.16.png


Screenshot 2020-09-05 11.17.24.png

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlu olsun

 • 389
 • 1
ibb-30-agustos_16_9_1598603889-880x495.jpg

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Dünyaca ünlü piyanistler bakınız..

 • 436
 • 0
piyanistler_tm.png

Siyah beyaz tuşlarından çıkan uyumlu ses tonlarıyla bizi hem rahatlatan ve hem dinlendiren piyano, birçoğumuz için çalması zor fakat dinlemesi keyifli bir enstrüman. Fakat öyle isimler var ki “piyano çalmak” tabiri onlar için yetersiz kalıyor. bugünkü yazımızın konusu; piyanoyu büyük bir şevkle çalan, yaşadığı tutkuyu karşı tarafa geçiren dünyaca ünlü piyanistler.

Alfred Brendel
Yazımıza günümüzün en yetenekli piyanistlerinden, Avusturyalı Alfred Brendel ile başlıyoruz. Müzisyenliğinin yanı sıra şair ve yazar kimliğiyle de bilinen Brendel, Mozart’ın tüm piyano konçertolarını kaydetmiş az sayıdaki sanatçılardan biridir. 6 yaşında Zagreb’te Sofija Deželić ile piyano derslerine başlayan piyanist, tam bir müzik eğitimi almadığını ve kendi kendini eğitmiş olmasını bir avantaj olarak gördüğünü söylüyor. Beethoven, Schubert, Mozart kayıtlarıyla klasik müzik tarihine damgasını vuran...

Yeşilçam Oyuncularının İnanılmaz Son halleri bakınız..

 • 1,089
 • 8
1. Sevda Aktolga
222_6.jpg


Sırasıyla Hababam Sınıfı Tatilde, Şaban Oğlu Şaban, Gülen Gözler isimli filmlerde oynayan ve şimdilerde 59 yaşında olan sanatçı, birçok dizide oynuyor, ancak onu Hababam Sınıfından tanıyanların sayısı fazla değil.

2. Ahmet Sezerel
76007-yesilcam-da-yan-rollerdeki-21-oyuncunun-simdiki-halleri_d620.jpg

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde Çalışkan Ahmet'i oynayan oyuncu, çok fazla ekranlarda görülmüyor.

3. Sıtkı Sezgin
76010-yesilcam-da-yan-rollerdeki-21-oyuncunun-simdiki-halleri_d620.jpg


Binicem üstüne, vurucam kırbacı diyen Şişko Nuri lakaplı oyuncu şimdi 67 yaşında.

4. Sertan Acar
76011-yesilcam-da-yan-rollerdeki-21-oyuncunun-simdiki-halleri_d620.jpg

Battal Gazi'nin Oğlu ve Ayşecik filmlerinden tanıdığımız yakışıklı oyuncu, 70'li yıllarda sinemayı bıraktı ve diş...

TrakyaMuzik.apk android telefonlarınız için uygulama..

 • 627
 • 0
Google play a geçmiştir
Trakyamuzik.Net – Apps on Google Play güvenli yükleyiniz..
saygılar..


(Not: trakyamuzik.net serverden başka yerden yüklemeyiniz..)

20 yıllık trakyamuzik.net girmek için Telefonundan web taracıları ,chrome vb zor geliyorsa telefonunuzda uygulama oluşturabilirsiniz..

Güvenli

Screenshot_20200808-172403.png


Screenshot_20200808-172437.png

Android telefonu bilgisayar webcam olarak kullanmak için ne yapmanız gerek?

 • 683
 • 0
Android Telefon Bilgisayarda Webcam Olarak Nasıl Kullanılır ?


Bilgisayarınızda bir webcam yoksa ve almak istemiyorsanız android telefonunuzu webcam olarak kullanabilirsiniz.

Android Telefon Bilgisayarda Webcam Olarak Nasıl Kullanılır ?
 1. Android telefonunuza DroidCam Wireless Webcam uygulamasını Google Play'den indirin.
 2. Bilgisayarınıza DroidCam Client uygulamasını indirin ve kurun.
 3. Telefon ve bilgisayarınız aynı wi-fi ağına bağlı olsun.
 4. Android telefonunuzda DroidCam Wireless...

Korg pa Manager v4 yorumlarınızı bekliyoruz ..

 • 1,177
 • 2

her geçengün dahada geliştiriyor içeriğini.. ..

yorumlarınızı bekliyoruz ..

elveda sevgilim(cengiz kurtoğlu) pa800 ile ben çalıp söyledim.. (eski) abone olmayı unutmayın..

 • 609
 • 3
elveda sevgilim(cengiz kurtoğlu) pa800 ile ben çalıp söyledim.. (eski) abone olmayı unutmayın..
Top