• Trakya Müzik 19. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Müzik ve Gündem

Yakamoz Korg Pa80

izmitli haktan pa 300

 • 168
 • 1
Korg Pa300 set Haktan :D

Korg pa80 Ritim ses sorunu

 • 136
 • 2
Merhaba arkadaşlar

korg pa80 Org mun Harddiskin içinde setler var
Burdan ritim yüklediğim de ritimler deşik seslere çıkarıyor flaş kartımda olan cevo seti gibi olmuyor ritim seçme kısmında alt ışığı yaktığımda harddiskten seçtiğim ritimi yüklüyor Yüklediğim ritimler de aynı şekilde gözüküyor ama maalesef bozuk çalıyor
Konu ile bilgisi olan arkadaşlar Bana yardımcı olabilir mi.

!!!!! varmı bilen !!!!

 • 101
 • 0
Soru şu: korg klavyelerinde (ben 800 kullanıyorum) biliyorsunuz sample sesler var kmp uzantılı.Benin istediğim orta halli bir bilgisayar kullanarak bu sesleri bilgisayardan çalma şansım varmı.Ve bu sesleri 800 ü bilgisayara bağlayıp tuşeden çalabilirmiyim.Yani ritim 800 den sesler bilgisayardan.Yanlız tekrar ediyorum kmp uzantılı olan dosyalar..Bazı sitelerde sordum cevap olumsuz oldu.Bir program var varranger2 ama bu prgramda baya tuzlu..başka yolu varsa bilgi verebilirmisiniz...

vefat ilanı

 • 297
 • 16
çok değerli nevzat kırıkkaya üstadımızı kayıp ettik ( NKx ) olarak bildiğimiz iyi işler çıkaran güzel yazılımları olan bir meslektaşımızdı mekanı cennet olsun.
95451683_10158186420957460_7122069921625800704_n.jpg

pa800 usb sorunu yardım bekliyorum.

 • 150
 • 3
merhaba öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam herkesten özür diliyorum sayfayı çözemedim, yeni pa800 org aldım usbyi orga takıyorum, media bölümünden usb bölümüne giriyorum, Hd And SSD- U connection yazısı çıkıyor altında disable ve enable yazıları. Enable'ye tıklıyorum (etkinleştir) please wait yazısı çıkıyor ve bir kaç saniye sonra kayboluyor, cihazın diğer tuşları atkifliğini kaybediyor, sadece disable tuşuna basarsam düzeliyor, yardımcı olabilir misiniz set yükleyemiyorum.

MURO TATI YENI SET

 • 548
 • 5
pa 800 seti

Korg Pa 80 Açılmıyor

 • 149
 • 3
merhaba abilerim forumda yeniyim korg pa 80 ni fabrika ayarlarına sıfırladım ama şuan hiçbir ses ritim yok .Fabrika ayarlarına döndürmem için 5 disketlik Restore dosyaları gerekiyormuş bunları nerden ulaşabilirim yada elinde olan varsa atabilir mi

Çözüldü 3x ilginc bir ses sorunum var, Acil yardim lutfen.

 • 255
 • 2
Slm arkadaslar,
3x kullanicisiyim. Şöyle bir sorunum var:
Bir kanun sesi sectim. Sadece uper1 kanun var, digerleri muteli. Ben uper 2 ye ud eklemek istiyorum, mutesini kaldirdim, ud sesini yerlestirdim. Ama ud sesini alamiyorum. Ses ayari 127 de. Ve açik. Yerlestirdigim ud sesi baska yerde calisiyor. Sadece bu seste gelmiyor. Buraya hangi sesi koydumsa ses gelmiyor. Sadece uper1in sesini aliyorum.
Diger bir performansa gectigimde ud sesini gayet guzel aliyorum. Kanun sesimde alamiyorum.
Ayni durum bazi seslerin uper3 ü için de gecerli. Mesela bir sestede uper3e klarnet eklemek istedim, her zaman kullandigim klarnet o kadar derinden geliyoki tusa basiyorum, 1 sn sonra kuyudan gelir gibi geliyor. Uper 1-2-3 ün ayarlari nereden yapilir?
Sorunuma yardimci olabilir misiniz. Simdiden tesekkurler

Korg pa800 tuş sorunu

 • 226
 • 6
Öncelikle merhabalar 1 ay önce korg pa 800 klavye aldım bugün tuşlardan birinin bozuk olduğunu farkettim tuşa bastırınca çalıyor fakat yumuşak basınca çalışmıyor sebebi nedir kafaya biraz fazla takan bir kişiyim sinirim bozuldu yardım ederseniz sevinirim

Tati v2 Pa 1000 2020 Full

Korg Pa Manager ile adresleme yapma

 • 177
 • 5
Korg pa manager prg ile dk bölümünü user bölümüne taşıyıp ritimlere nasıl adresleme yapılır. kısa bir video yaptım..

4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı

 • 117
 • 0
Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak ilini kapsayacak şekilde, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca il valileri tarafından aşağıdaki ek tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu kapsamda;
1 22.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 26.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır...
Piyasadaki tüm pa80 kartlarını sizler için paylaşıyorum...
 • 351
 • 3
piyasada bulunan tüm pa80 kartları sizlere özel buyrun dostlar iyi forumlar....
bir teşekkürünüz yeterlidir...

link: tıkla ındır

rar şifresi: trakyamüzik.net

Kültür

 • 94
 • 2
Kültür, bir milletin maddi ve manevi değerlerinin bütününe denir. Burada “maddi değerlerden” kastımız, bir milletin yeme, içme, yaşama, geçimini sağlama gibi etkinliklerini kapsamaktadır. “Manevi değerler” ise, milletin duygu, düşünce, ahlak gelenek ve göreneklerini içeren özellikleridir.

Türk Dil Kurumu “kültür” kavramını temel anlamda “Tarihsel, toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan bütün maddi ve manevi değerler ile bunları yaratmada, sonraki nesillere iletmede kullanılan, insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların bütünü, hars, ekin” olarak tanımlamaktadır.

Kültür, bir milleti ayakta tutan en önemli yapı taşlarından biridir. Kültürün bozulması veya yok olması, milletlerin sonunu hazırlayan nedenlerdir. Türk kültürü milletler içinde en yüksek ahlakı ve yaşayışı içeren değerlerden oluşmaktadır.

Kültür Nedir? / Tanımı ve Açıklaması

 • 79
 • 0
Dilimizde kültür kelimesi, sözlük anlamı ile biribirinden farklı birkaç kavrama karşılık olarak kullanılmaktadır.
Bunlardan biri Lâtince çukura kelimesinin “toprağı ekip biçme, verimlendirme” anlamındaki asıl kullanılışına paralel olan anlamıdır. Tarım, tıp ve bitki bilimi (botanik) alanlarında üretme, yetiştirme ve çoğaltma çalışmalarını ifade eder. Bakteri kültürleri, kültür bitkileri vb. örneklerde görüldüğü gibi, uygun biyoloji şartlarında bir mikrobu, bir bakteri türünü veya bir bitkiyi üretme anlamına gelir.


Bir toplumun tarihsel süreç içinde ürettiği ve kuşaktan kuşağa aktardığı her türlü maddi ve manevi özelliklerin bütününe kültür denir. Kültür, bir toplumun kimliğini oluşturur, onu diğer toplumlardan farklı kılar. Kültür, toplumun yaşayış ve düşünüş tarzıdır.

Kültür sözü, bu anlam dışında bir kimsenin herhangi bir alandaki bilgisini veya genel bilgi düzeyini göstermek için de kullanılır: Geniş tarih kültürüne sahip bir komutan...

NBA oyuncuların maaşlarında yüzde 25 kesinti

 • 71
 • 0
NBA’de oyuncuların maaşlarında yüzde 25 kesinti yapılacak
NBA'de lig yönetimi ile Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği
(NBPA) maaş indirimi konusunda anlaşmaya vardı.
Buna göre oyuncularının maaşlarında yüzde 25 kesinti uygulanacak.

Corona virüs salgını nedeniyle ekonomik olarak etkilenen kulüpler, oyuncuların maaşlarında indirime gidiyor. Dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olan NBA'de de durumlar aynı.


NBA'de maaş indirimi konusunda lig yönetimiyle basketbolcular yüzde 25'lik indirim oranında anlaşmaya vardı. NBA'in resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, lig yönetimi ile Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği'nin (NBPA) maaş indirimi konusunda anlaşmaya vardığı duyuruldu.

Anlaşmanın 15 Mayıs'tan itibaren geçerli olacağını belirtildi.

Fatih Terim: Koronavirüs sonrasında egomuzun hiçbir manası yok

 • 66
 • 0
Türkiye'deki koronavirüs salgınına yakalanan Fatih Terim hastane çıkışında egosuyla ilgili sözler sarfetti. Terim "Amerika'dan büyük ego mu var dünyada? Benim egom, onun egosunun hiçbir manası yok." dedi.

Dünyayla birlikte Türkiye'de de görülen koronavirüs kimseyi ayırt etmeden hayatları etkiliyor. Ülkemizde de hastalığa yakalanan isimlerden biri Galatasaray Teknik Direktörü Fatih terim'di. Geçtiğimiz gün, hastalığı yendiğini duyuran Terim, sürekli eleştiri aldığı egosuyla ilgili de önemli sözler söyledi.

"DAHA ÇOK AFFEDECEĞİM"
Hastaneden çıktıktan sonra "Ben, bu sınavdan çok şey öğrenerek çıkacağım. Daha çok kıymet bilecek, karantina süreci sonrası aileme ve sevdiklerime daha çok vakit ayıracağım. Daha çok affedeceğim, daha az üzülmeye çalışacağım" diyen Fatih Terim'e bu sözleri üzerine "Hocam böyle diyorsunuz ama siz de ben de ego insanıyız. Böyle büyük egolar değişebilir mi?" sorusunu yönelten Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök şunları...

Ritimler arası atak intro variation kopyalama

 • 135
 • 1
Arkadaşlar bu videoda Rtimler arası varyasyon intro atak kopyalama nasıl yapaılır anlatmaya çalıştım umarım işinize yarar

Sağlık Bakanlığı Uygulama Buyrun

 • 78
 • 0
Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan
#HayatEveSığar Mobil Uygulaması Android ve App Store platformlarında yayına başladı.
Uygulama her gun size sağlık bilginizi sorduğu gibi, ailem bölümüne dahil ettiğiniz insanlardan herhangibiri pozitif yada temaslı ise size uyarı geliyor, yine uygulama kullanicilarin bluetooth nu acıyor ve sokakta gezerken karsilastiklarinizdan birisi daha sonra pozitif çıkarsa şu gun şu saatte pozitif birisiyle karşılaştınız diye sizi uyarıyor.
Yakın sürede çok fazla riskli alanlarda dolaşan ve fazla kişi ile temas eden kişiye risk puanı verecek ve o kişiyi gerekirse teste gönderecek, hatta arkadaşları varsa eklenmiş senin şu arkadaşının riski yükselmiş uyarısı verecek. Test yapılıp negatif çıkarsa riski sıfırlayacak.
Uygulama ile bulunduğunuz bölgedeki enfekte hasta yoğunluğunu görebiliyorsunuz.
Aile ve yakın görüştüğünüz herkese yükletme gayretinde olunursa faydası çok olacaktır. Ayrica izolasyon altında bulunanların yüklemesi kaçınılmaz .

Herkesin bu...
Top