• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

2000 Tl'ye org tavsiyeniz

Burak A.

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
ennlist.com
Enst.
Korg PA600 QT
Ustalar hepinize selamlar.Yeni üye oldum foruma,istanbulda yaşıyorum 25 yaşındayım ismim Burak.Daha öncesinde amatör olarak bağlama çalıyordum ama bu aralar bende orga karşı büyük bir heves olmaya başladı,günün büyük bi kısmı youtubeda videoları izlemekle forumu takip etmekle geçiriyorum diyebilirim.Ve bi org almaya karar verdim kendime sonunda,yalnız sizin gibi değerli insanların yorumlarına ihtiyacım var.Yeni başlayacağım bir enstrüman,şu an hiç birşey bilmiyorum ama öğrenesiye kadar alıp bi jwin çalayım da istemiyorum.Bu iş için kendime max.2000 TL ayırdım ve eğer ki yapamazsam bu verdiğim parayı bi şekilde geri alabileceğim yada öğrendiğimde rahat satıp model yükseltebileceğim bir cihaza ihtiyacım var.Youtube'da izlediğim kadarıyla o fiyat bandında Korg PA500TR ve Roland BK5-OR hoşuma gitti gibi ama sizden tavsiyeye ve öneriye ihtiyacım var,yardımcı olur musunuz bana..

Cevap: 2000 Tl'ye org tavsiyeniz

Şu an satılık olarak PA500 TRm var bende istanbuldayım, 1750 tl istiyorum. PA500 ile BK5 arasında kalırsan kullanım kolaylığı ve ritim bolluğu açısından PA500 TR derim. Bunu alet kendimde olduğu için yazmıyorum, iki orguda kullandım, pa500tr işini daha rahat görür. Sound olarak iki klavyede fiyatına göredir ama kullanım kolaylığı ekran büyüklüğü dokunmatik ekran olması, ritim ve ses seçme kolaylığı ve yeni öğrenecek olman dolayısıyla pa500 tr derim..

Bu arada sen neden satıyorsun dersen, Bu benim yedek klavyemdi en son 3xi sattım şu an tek bu var ve satıp pa600 yada pa900 alacağım..

Abi cevabın için teşekkürler youtubeda pek PA500TR için video çekmemişler,ondan dolayı bi kararsız kaldım Roland için bi çok video var.Yaklaşık bir haftadır araştırıyorum benimde gönlüm PA500TR'den yana.Peki öğrendiğimde değiştireceğimde ve ya öğrenemedim diyelim ileride satmam icap ederse bana zorluk çıkartacak bi klavye mi sonuçta maddi olarak benim için az bi para değil.

Kardeşim olay şu, pa500tr dahil korgun tüm klavyeleri reşat altın gibi. Şimdi ben bu klavyeye 1750 tl istiyorum. Emin ol 1500 - 1600 liraya 10 tane müşterisi var. 100 TL aşağıya verdinmi KORGu kapış kapış satıyorsun. Ama maalesef Roland ve yamaha da bu durum böyle değil....

Bu arada 3X sattıktan sonra, PA500TR ile biraz ilgilendim, birazda mecburiyetten çünkü 2 - 3düğün çıkarmam gerekiyordu. Bu aletin en beğenilmeyen tarafı Zurnaları idi, kendim varolan türk bekabından 2-3 adet zurna yazdım, birde PA800 de kullandığım elektroları bunda editleyerek yaptım, Süper elektro ve zurnalarım oldu...

murat abi sen bi ara medeliye kafa yoruyordun yanlış hatılamıyorsam onunla ilgili fikrin nedir sen kullandın diye hatırlıyorum hem bende biraz aydınlanmış olurum bende 2. el bi yamaha buldum v2 versiyonlu emo usb li yanlız aynı fiyata sağ sol picbend li medeli de alabiliyorum hem arkadaş hemde bende aydınlanmış olurum istersen fikrini bana özeldende yazabilirsin abi benim içinde bu husus önemli hayırlı günler.

Enstrümandan daha da önemlisi böyle bi sitenin moderatöründen üzerinde çalışılmış bir org almak olurdu,Murat abi zamanını ayırdı bi haftadır saatlerce öğrenemediğim şeyleri sağolsun aktardı.Orgu da nasipse aldık inşallah,orgdan önemlisi de Murat Abi gibi değerli biriyle tanışma fırsatımız oldu.Enstrüman kısmını düzenliyorum hemen ''Enstürmanım PA500TR'' :)

hayırlı olsun kardeşim umarım seninde ilerde insallah nasip olursa siteye olacak paylaşımlarından beraber faydalanırız

murat abi sen bi ara medeliye kafa yoruyordun yanlış hatılamıyorsam onunla ilgili fikrin nedir sen kullandın diye hatırlıyorum hem bende biraz aydınlanmış olurum bende 2. el bi yamaha buldum v2 versiyonlu emo usb li yanlız aynı fiyata sağ sol picbend li medeli de alabiliyorum hem arkadaş hemde bende aydınlanmış olurum istersen fikrini bana özeldende yazabilirsin abi benim içinde bu husus önemli hayırlı günler.

Merhaba kardeşim,

Medeliyi hala zaman zaman kullanıyorum. Alet güzel ancak kurdan dolayı fiyatları çok arttı. Or700 alıyorsan v2 PLUS almaya bak derim.