• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

21/09/2012 Yeni Teke zortlatması-MHR(Mürhen Sarmacı)ritimi

Roland Türkiye

vip
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland
Değerli BK-5 OR Kullanıcıları, Yeni hazırlamış olduğumuz,Ege ve Burdur yöresel ritimi olan Teke zortlatması ritimimizi ücretsiz olarak BK-5 OR özel web sitesinden indirebilirsiniz.Yeni yüklenecek ritimlerimiz için sayfamızın "Ritimler" bölümünü kontrol etmeyi unutmayınız.Ritimlere ulaşabileceğiniz link i aşağıdaki şekilde bilgilerinize sunarız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: 21/09/2012 Yeni Teke zortlatması-MHR(Mürhen Sarmacı)ritimi

tesekkurler roland turkiye.yoresel ritimler cok onemli ihtiyaca cevap veriyor

teşekkürler roland turkiye.burada ritm yazma konusunda size ve bk5 e ritm yazan arkadaşlara birşey sormak istiyorum.bk5 te trpercusyon kit le ritm yazdıgımda darbuka trill sesleri ni sistem yutuyor(E bemol3 ve G diez 4 teki)quantze ayarlarını kaç yaparsam yapayım veya quantze yi kapatsam bile darbuka tril seslerini ritme kaydedemiyorum.bunun çözümü nedir acaba.bk5 e ritm yazan arkadaşlar özellikle mürhen ve serkan türküm cevaplarsa çok sevinirim.teşekkürler

BK5 OR için yakında yeni bir version güncellemesi paylaşılacak ve cihazdaki eksiklikler düzeltilecek.trill sorunuda yeni versionda ortadan kalkacak biraz beklemeniz gerekiyor sadece.bu arada bilgisayarda ritim yazarken böyle bir problem oluşmuyor bilgilerinize.kolay gelsin.iyi çalışmalar...

BK5 OR için yakında yeni bir version güncellemesi paylaşılacak ve cihazdaki eksiklikler düzeltilecek.trill sorunuda yeni versionda ortadan kalkacak biraz beklemeniz gerekiyor sadece.bu arada bilgisayarda ritim yazarken böyle bir problem oluşmuyor bilgilerinize.kolay gelsin.iyi çalışmalar...

Valla hocam çok iyi olur yeni bir güncelleme.:D.Özellikle bu ritim coppozer menüsünde.Bu arada benim gibi bk-5 için ritim yazmak isteyen arkadaşlarda var haliyle.Bu kullandığınız pc programını paylaşsanız olmazmı acaba?Yada programı bulabileceğimiz yer neresidir.Orgun menüsünde gerçekten çok uğraştırıyor daha yazamadık bir ritim...:(

Moderatör tarafında düzenlendi:

valla bozkurt bey dopgru soyluyor ugrasiyorum ben de habire ama cacik oluyo alet ustunde ugrastiriyor mürhen bey rica etsek kullandiginiz programi filan söylerseniz bizlerde bisiler yapamaya calisiriz elimizden geldigince ayrici rtim saglam olmus tsekkurler emegin icin ..

ben bu aletten gercekten cok umutluyum bu guncellemeler olsun rtimler sesler konusunda gercekten simdiden emegi gecen herkeze yürekten tesekkurler....

Bilgisayara orgun usb surucusunu yukleyip pc ye orgu usb kablosu ile baglayacaksiniz cubase yada cakewalk gibi SEQUANCER PROGRAMLARINDAN BIRINI ACIP MIDI IN:BK5 MIDI OUT:BK5 olacaksekilde tanitip intro atak be variationlari midi seklinde kaydedip midi dosyasi olarak masaustune kaydedeceksiniz daha sonra style converter programini acip midi dosyasini cagirip kac mezurun intro kac mezurun fill kac mezurun v1 v2 v3 v4 oldugunu belirtip roland ritm formatinda kaydedeceksiniz.yillarca ugrastim.anlatma ile olmaz bilgi birikimi ve tecrube lazim

evet ya bir tek mesur bile yazamadım olmuyor özellikle input queantize de sıkıntı var otourmuyor ben cuba se falenda kullanamam teknoloji özürlüyüm biraz mecbur bk-5 in üzerinde çalışmam lazım umarım yeni versiyonda bu eksiklikler giderilir ayrıca mürhen kardeş ritmin çok güzel olmuş harika geliyor sesler