• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

3 Gecedir Uyuyamıyorum Org Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

• Konbuyu başlatan Hanzala
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 51
  • Görülen : 9K

Hanzala

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
İlginiz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Bende artık bir org sahibiyim

Cümletten Selamun Aleyküm arkadaşlar. Forumu incelemek bu güne kısmetmiş.Hepinizin emeğine,yüreğine ellerine sağlık.Acil Yardımınıza ihtiyacım var. YArdımcı olursanız hepinize ayrı ayrı dua ederim.
3 Gün önce bir Org almaya karar verdim.Benim bazı takıntılarım var. Aklıma koyduğum bir şeyi yapmadan rahat uyuyamıyorum.Bir müzik aleti çalmak la yakından uzaktan alakam yoktu.Ta ki elime bir Roland E14 geçene kadar.Bir baktım galiba benim bu işe yeteneğim var! Ne şarkı duyduysam O.Gencebay,Müslüm,Roman,Rumeli,Beatles,beethoven yavaş yavaş çalabiliyorum. 2 Saatte E-14 ü baya bi çözdüm. Akor basmak ne bilmezken -Orgçular şöyle bişey yapıyordu galiba diye. Ufak ufak akor basıp çalmaya başladım. En güzel tarafıda,müzik dinlemekten ve ya başka sevdiğim bir şeyle meşgul olmaktan çok çok daha fazla haz duydum. Resmen kendimden geçtim.Zevk Aldım. Bu Roland sahibine geri gitti ama bende 1-2 ay kadar kaldı.Çok üzüldüm. Bir fotoğraf işi almdım düğün salonunda orada ki org u kurcaladım. Başladım çalmaya(MArkasını-modelini hatırlamıyorum) Roland ın üstüne KAYMAK gibi geldi o org.
Şimdi bunları niye anlattın ? Diye sorarsanız. İşte yardım almak istediğim konu bu.
Yaşım 31. 11 Yaşında bir oğlum var ellerinizden öper. Anam Kırklareli,Babam Edirne'li BEn doğma büyüme İstanbul'luyum. Özellikle Edirne'nin Klarneti,Kırklareli'nin zurnası ve her ikisininde Davulu Darbukasına hastayım. Bu ritimleri yakalayabileceğim,sesleri duyunca zurnaya,klarnete para yapıştırmak hissi doğsun içimde istiyorum. Maksadım düğün yapmak değil. Evde kendimi eğlendireyim. Sıkıntımı gidereyim. Bir kaç sene oldu Hidayet bulduk şükürler olsun elimizi ayağımızı çektik çoğu şeyden,İlahi,kaside,tasavvufi şeyler çalayım.Belki oğlumda bi ufak heveslenir de o tam anlamıyla öğrenir.Galiba bizden geçti artık...
Forumunuzda (Emeği geçenlerden Allah Razı Olsun) İncelediğim kadarı ile Galiba hem maddi olarak hem de bana yetebilecek kapasitede Bir kaç cihaz inceledim.
-Yamaha Psr a1000
-Roland GW 8
-KORG Pa 50-60-80

Korg PA 80'den çok bahsedilmiş. Şeklim yetse direk alasım geldi ama kısmet bakalım. Prof bir Fotoğraf makinem var Canon .onu satarsam (satmakta istemiyorum aslında) PA 80 alabilirim.

Şimdi sizden isteğim bana bu konuda yardımcı olmanız. Bana hangi org uyar? Hangisi tatmin eder. Yardımlarınızdan sonra inşaallah bir kaç güne bir org alıcam.

Şimdiden Hepinizden Allah razı olsun,Yazımı okuduğunuz ve yardımcı olduğunuz için. İnşaallah org sahibi olduktan sonra da devamlı birlikte olmak dileği ile. Allaha Emanet Olun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: 3 Gecedir Uyuyamıyorum Org Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

ustadım bende acemiyim ama elimden gecen orkları yazsam gulersin sana burda herkez baska org tavsiye edecek bak gör :) en iyisiz git org magasasına begendigini al tek care bu

Allah Razı Olsun. Direk Şişhane-Tünel dolaş diyorsun yani :)

eğer illede bunlardan biri dersen senin anlattığın duruma göre pa 80 tavsiye ederim

ah be kardeşim bizden geçti diyosun o zaman be öleyim yaş 42 hala devam hiç durmamak üzere her akşam program yapıyorum müziğin yaşı olmaz ölene kadar kopamazsın orga gelince bence biraz bekle pa 600 çıkıyor güzel orga benziyor onu alırsın olmadı roland bk 5 güzel org ben acemiyim işi yeni öğrenecem diyo isen ketron xd9 alabilirsin ama bence biraz beklemende fayda var alınca bir kez al bi daha para harcamazsın benim tavsiyem bu

Bence de PA-80 Öğrenmenin yaşı yoktur yeter ki azimli ol. Paranı denkleştir bende satılık PA-80 var gel incele içine sinerse al git bana dua et işte satış formumun linki,

Allah Razı Olsun. Direk Şişhane-Tünel dolaş diyorsun yani :)

sizdende allah razı olsun ustad bak dedigim gibi tavsiyeler baslamıs bende cok tavsiye ustune 7 org degistirdim halen elimde yamaha or700 plus ve2 var onu bile degistirmeyi dusunuyorum :) siz gidin kendi gozunuzle gorun alnın benden tavsiye bu gerci cok guvenilir adam olması lazım satıcının cunku ne kadar sahtekar uc kavıtcı insan varsa bu muzik dunyasında iyi ve dogru insanı bulman lazım :)

2.el olarak korg pa80 pa500tr olabilir 2ay beklerseniz pa600 çıkıcak

Yamaha a2000 derim olmassa 1000 eur fiyatla roland bk5.olmassa korg pa600ü bekle başkada bişey düşünme....

aleykümselam kardeşim.ben 41 yaşındayım ama müzikten kopamadım 13 sene ara vermeme rağmen..müzik insanın ruhuna işleer.sen şimdi bi klavye aldınmı,bu iş tasavvuf ve ilahi ile kalmayacak.dedim ya müzik direk ruha hitap eder,tabii önce nefse.nefis önde olduğu içinde güncel eserleride çalmaya başlayacaksın.ve gün gelecek birileri seni dinlesin ve başarına şahit olsun isteyeceksin.bende 5 vakit namazımı kılmaya çalışıyom ama yeri gelince yüzlerce kişinin karşısına geçip güncel esrleri icra edip ortamı neşelendirmeye ve insanların duygularına hitabetmeye çalışıyorum.bu benim işim..sürekli müzik yelpazen genişleyecek.alacağın klavye bunları kaldırmalı .beni müziğe döndüren roland bk5-or oldu.insan kendi rengini bulmalı ve kendini ifade edebileceği bir klavye almalı.bk5-or tam benim kalemim.acelen yoksa bekle korg pa600 gelecek bi onuda gör kararını sen ver..teknoloji sürekli yenileniyor.en azından alacağın klavye bir on sene işini görsün ve mümkünse sıfır al.piyasa çakal dolu.sıfırdan şaşma.enazından garantili.ben zuhal müzikten istanbuldan aldım.kendilerinede çok teşekkür ediyorum ellerinden gelen indirimlerinide yaptılar.onlarada hayırlı satışlar diliyorum..herkese hayırlı pazarlar bol kazançlar..

Moderatör tarafında düzenlendi: