• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

9/8 Roman Show Talebi Hakkında;

Ahmetsencan

Özel Üye
Enst.
Roland BK-5 Or,Uzun Sap bağlama
Değerli Müzisyen ve Ritim yazan Arkadaşlarım,
Pa900 'de "Bara Bara" diye 9/8 roman show var.Sesler gümbür gümbür.
Ben Ömexr tarafından yazılmış,roman ritimlerini çok sevdim.Acaba 4 varyasyon içinde böyle güncel müzikler ile roman show yapılması mümkün müdür?Çünkü benim böyle bir talebim var.

Ben şahsi olarak istiyorum fakat bir çok arkadaşında böyle bir talebi olacağına inanıyorum.

Cevap: 9/8 Roman Show Talebi Hakkında;

Slmlar hocam;

Linkteki örnek gibi sanırım istediğiniz değilmi?

bende daha önce bu tarz bi istekte bulunmuştum ancak sanırım bk-5 in altyapısı buna izin vermiyor.Yani sizin belirttiğiniz tonda ve gümbür gümbür çalma durumu ancak pa800-pa900 ve 3x gibi korg cihazlarında olabiliyor.Bu ritimlerde pad falanda çalınıyor yani çok zor anlıcağınız.:(

Moderatör tarafında düzenlendi:

pa800 için izmirli ömerin albüm parçasının bulunduğu set var bende hepsi yeni ve roland bu pad işlemini yapadı malesef

pa800 için izmirli ömerin albüm parçasının bulunduğu set var bende hepsi yeni ve roland bu pad işlemini yapadı malesef

peki özelden paylaşır mısınız hocam

malesef set ücretli :(

gümbür gümbür istiyorsanız make up tools ayarlarından her ritmde kullanılmış enstrmanı tek tek tonlayacaksınız... o sizin dediğiniz gümbürtü ses sisteminde distortion lara neden oluyor anfilerinize ve hoparlörlerinize zarar veriyor gümbürtü gürültü yani iş değil onlar anca kafa şişirirsiniz