• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Abilerim Yardımlarınızı Bekliyorum.Önemli Lütfen.

sensin sen

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 800 emo usb
arkadaşlar aşağıdaki resimde piranha acoustica s type'in kullanma klavuzunun mıdı bölümü var ben bir kablo aldım..aşağıdaki kablonun aynısı..fl studıo'ya bağladım..ama sesler drectwawe'de basılı kalıyor..ne çalarsam çalim..orgun bir tek mıdı çıkış var..acaba kablodan mı eğer kablodansa başka kablo alıcam lütfen yardımlarınızı bekliyorum..bütün ayarları yaptım asional hepsi olmadı..lütfen yardım

Resimleri büyükçe görebilmek için 2 kere basınız..

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-0080.jpg
    Fotoğraf-0080.jpg
    100.9 KB · Görülen: 198
  • usb_midi_cableb.jpg
    usb_midi_cableb.jpg
    63.4 KB · Görülen: 187
Cevap: Abilerim Yardımlarınızı Bekliyorum.Önemli Lütfen.

slm;

Abim bu serial kablodan a300tr varken kullanıyodum sonradan satmıştım.Ancak tek midi soketi olayını bilmiyorum.Pedal çıkışıda olabilir o soket.Normalde elindeki usb-midi kablosunu orgun midi in girişine elindeki kablonun midi out kısmını,mdi out kısmınada midi in yazan soketi takıyosun.Pc büyük olasılıkla tanır zaten driver olmadan.Ayarlarıda yaptınmı fl studio da sesi alabilirsin....

bozkurt abim benimn orgda sadece mıdı çıkışı var ve ben bu mıdı çıkışına mıdı ın takıyorum.ve esler drectwawe 'de basılı kalıyor..eğer mıdı outu takarsam sinyal göndermiyor,çalamıyorum..benim anlamadığım neden basılı kalıyor tuşlar onu bana söyleyin lütfen..

Orgun MIDI out çıkışından sinyal göndermelisiniz pc ye..Başka türlü olmaz ..Fl Studio hakkında bilgi sahibi değilim o yüzden yanlış bilgilendirmek istemiyorum ama dediğim gibi org MIDI OUT olacak..

internet de ufak bir tarama yaptım, senin yaşadığın sorunu yaşayan birisi şunları yazmış;

"out yazan kabloyu orgun midi in girişine, in yazan kabloyu da midi out girişine bağla.(yani tam tersine)sonra fl yi aç.setting den midi setting var.ordan aşağıda input kısmından controller type var ona tık koy.enable yap.output yazan üst kısımda usb midi kablosunu görmelisin.usb ses aygıtı olarak geçer.onu seç.işlem tamamdır.şimdi fldeki sampleları klavyeden çalabilirsin."

Cubase kullandığım için fikir yürütemeyeceğim ama bu arkadaşın sorunu seninle aynı.Lütfen deneyip sonucu yazar mısın?

internet de ufak bir tarama yaptım, senin yaşadığın sorunu yaşayan birisi şunları yazmış;

"out yazan kabloyu orgun midi in girişine, in yazan kabloyu da midi out girişine bağla.(yani tam tersine)sonra fl yi aç.setting den midi setting var.ordan aşağıda input kısmından controller type var ona tık koy.enable yap.output yazan üst kısımda usb midi kablosunu görmelisin.usb ses aygıtı olarak geçer.onu seç.işlem tamamdır.şimdi fldeki sampleları klavyeden çalabilirsin."

Cubase kullandığım için fikir yürütemeyeceğim ama bu arkadaşın sorunu seninle aynı.Lütfen deneyip sonucu yazar mısın?

abi adam orgda bitane midi çıkışı var diyor midi girişi yok nereye takcak

abi adam orgda bitane midi çıkışı var diyor midi girişi yok nereye takcak

dostum onu biliyorum zaten, midi out takacağı zaten aşikar.büyük ihtimalle fl ayarları doğru değil.fikir versin diye yazdım, fl bilsem sorunu direk söyleyeceğim...

Ch.

geçen seneye kadar home studyom vardı. g600 ü bağlamıştım ve sadece midi out yani tek kabloyla işimi şıkır şıkır görüyodum en ufak bi problem yoktu. ama şimdi aynı kablyla bağlamayı deniyorum tık yok sinyal alamıyorum delircem

ChordSolo abi mıdı çıkışına mıdı ını taktım ama tanıdı güzel ama sesler drectwawe'de sesler basılı kalıyor resime bak abi tanıdı..abi aşağıda benim fl studıo..

mıdı settings..

audıo settings

yukardaki benim fl studıom..

Abim ayarların doğru.Bu durumda iken çalması gerekir.Bak şöyle yap istersen fl studio da channels kısmından toxic biohazard yada poizone vst plugin lerini aç o şekilde bas orgun tuşlarına.Ok

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri