• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Acil yardım efendiler

yalman91

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
YAMAHA a1000 aldım yeni saz çalıyorum dugunlerde orgunda ritim lerini kullanıyorum .org ritim çalarken anfide daha çok belli oluyor inanılmaz bi efek var bir turlu alamadım orgun ayarından heralde bilen varsa lutfen cvp yazsın yada 0538 3272156 nolu numaraya bi ulaşşsın orgdamı var sıkıntı acaba

Cevap: Acil yardım efendiler

muhtemelen orgun yada ritimlerin delay reverb gibi ayarlarındandır ama malesef a1000 kullanmadığım için yardımcı olamaycağım a1000 kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

inşlh beklemedeyiz hocam

orgu kapat en sağdaki do tuşuna basılı tutarken orgu aç.bu şekilde fabrika ayarlarına geri dönmüş olursun.yanlız tüm eski ayarlar silinir user kayıtlarıda silinir çiptekiler hariç. yedekleme yaptıktan sonra yapabilirsin. bende de olduydu buna benzer olay bu şekilde düzelttiydim.şu an org yok sattım.başka orgum var..

çok teşekur ederim de çözdum mevzuyu orgu açatıkdan sonra direk help tuşuna basıyorum next tuşuyla efek bölümüne gelip eko efek ne varsa kapatıyorum.yalnız orgun çipine disketden nasıl ritim kayıt ederiz .onu bilemiyorum