• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

aktif hoparlör seçimi yardım lütfen...

çaba -müzik

Tecrübeli Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.serkanhoca.azbuz.com
Enst.
KORG PA 3X
Arkadaşlar fazla bütçem yok kullanan arkadaşlara soruyorum Behringer Eurolive B115D Aktif 1000Watt 15'' Anfili Kabin Hoparlör mü Yamaha msr 400 mü? Bu hoparlörleri çok büyük olmayan işlerde kullanmayı düşünüyorum. yamaha emx 5014c yanında kullanacağım. Ayrıca iki adet pasif 500w tromba toplama hoparlör var.

Cevap: aktif hoparlör seçimi yardım lütfen...

20 kişiden 1 tane yanıt yok :( sanırım herkes başka markalar kullanıyor ya da pasif sistem :(

Size tavsiyem kesinlikle Behringer ve Trombolardan uzak durun.yamaha MSR 400 aktif olarak muhteşem hoparlördür.Muazzam bir ses kalitesi vardır.Ancak Bas hoparlör çapı 15" değil 12" dir.Yani biraz küçüktür.Baslarda biraz zayıf kalabilir.MSR 400 genellikle monitör olarak kullanılmaktadır.Eğer subbaslarla desteklerseniz muazzam bir netice alabilirsiniz.

mcs 38a tavsiye ederim.fiyat olarak yamaha ile aynı seviyelerdedir.

eğer bulabilirseniz 2.el temiz de olur servo proto aktif kolonları tavsiye ederim.biraz ağırdır ama çok iyi kabinlerdir.