• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Anfi power yardim

Bursa16tr

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa80
Merhabalar. Elimde 4 adet kolon var. 2si mcs38 pasif 700wats max. 350wats rms. Diğerleri toplama olduğu için bilmiyrm ama tahmini ayni değerdedir. Anfi de servo speed 800. Amfiye 4 kolon paralel bağladığım da şişme yapıyor. Power almak istiyorum. Ne marka ve kac watt almaliyim? Teşekkürler.

servo speed 800 yanılmıyorsam 2x400w olması lazım. yeterli değil.. . behringer pm4000( 2x1000) power ve onlara koyacağın 4 tane höperlor 500w olsun..
saygılar..

Ustam şuan kolon alacak bütçem yok. Elimde olan kolonlari kullanarak bu dediğin poweri alsam olur mu ?

Peki hoparlör marka model öneriniz nedir?

Kolonların empedansı, yani kaç ohm olduğu da önemlidir. biri 8 öteki 4 ohm olan iki kolonu paralel bağlarsanız hem anfinin teknik olarak çıkışları zorlanabilir (genelde amfiler 4 ohm a kadar sorunsuz çalışır, bazıları 2 ohmda da çalışıyor). Hem de anfinin gücü genellikle 4 ohm olan kolona gider, 8 ohm olan daha pasif çalışır. O yüzden genellikle kolonlar 8 ohm oluyor. SErvo speed 800 2x 400 watt gücü var. internetten kaç ohm kolona o gücü veriyor bulamadım. Çünkü teknik olarak bir anfinin verdiği güç bağladığınız kolonun empedansına göre değişir. örnegin bir anfi 8 ohm kolona 300 wat güç verebilirken, 4 ohm kolona 500w güç verebilir. Tabi teknik olarak uygunsa. Hatta 2 ohmda çalışabiliyorsa 800w bile verebilir.
size tavsiyem anfi şişmeden sadece mcs 38 ler ile kullanılabilir. illaki 4 hoparlör kullanmak istiyorsanız toplama hoparlörler 8 ohmsa biraz kabloları uzun tutarak amfinin yükünü azaltabilirsiniz. Ancak hoparlörler toplamda tek kanalda 700 watt , anfi 400 watt olunca alacağınız verim zaten 400 wat tır. Daha güçlü ses için eniyisi anfiyi en az 2x800 w gibi değiştirmek olur. kolay gelsin..