• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arıkan hocam yardım ?

kali_cellom

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Pa1x elite var, ev ortamı sinema sistemi ile çalışırken ( üzerinde hoporlör yok cihazın ) kontrollere kayıtlı 4 ses ritimlerle balansı iyi bir seviyede geliyor. Fakat geçen ilk defa işe gittim cihaza taktım soloyu çalmaya başladığımda solo sesler çok çok yüksek seviyede çıktı ve kontrollerden sesi kısıp daha sonra tekrar ses değiştirince yine diğer seslerde çok rahatsız edici çıkıyor. Ses volume kaydetmeyi çözdüm fakat bunun sabit bir ayarı var mı ? çünkü evde sinema sisteminde ayarladığım gerçek sisteme bağladığımda yine balanssız çıkabilir ?

Cevap: Arıkan hocam yardım ?

Bütün ayarlarınızı yaptıktan sonra orgunuzun açılışta hangi ritimle açılmasını istiyorsanız onu seçin, transpozeli çalıyorsanız transpozenizi ayarlayın. Daha sonra Performans bölümünde ilk enstruman hangisi ise onu seçtikten sonra önce sağ üst tırnaktan "Write Performance" tıklayıp onay kutusundan onayladıktan sonra tekrar üst tırnaktaki menüden "Write Current Style Perf." seçerek onay kutusunu onayladıktan sonra yaptığımız işlemler kalıcı hale geliyor. Daha sonra isterseniz Disk + Save menüsünden de setimizi şimdiki haliyle tekrar kaydedersek ileride format attıktan sonra seti tekrar yüklediğimizde bu ayarlarla açılsın. Kolay gelsin.