• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar ALLAH'ını seven bi baksın. Kaç aydır delircem yaa..

terapi_54500

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar korg pa 800'üm var. Bazı sesler ve ritimlerde hoparlörler patlakmış gibi ses geliyor. Aynı sesi tesisatada veriyor. Ama mikrofon girişinden org'un hoparlörlerine ses veriyorum Hiç sorun olmuyor. Neden böyle bi durum var anlayamadım. Çoğu ses ve ritimlerde yapmıyor. Mesela bi fülüt sesi açıyorum. Hoparlörden haşır huşur sesler geliyor. Bazı ritimlerin kitlerinde cortlama oluyor. Acaba RAM'i temizleyip tekrar mı taksam ? Yardımcı olurmusunuz lütfen :(

Cevap: Arkadaşlar ALLAH'ını seven bi baksın. Kaç aydır delircem yaa..

bence o sesleri sil tekrar başka setten yükle ramdan olsa hepsinde aynı sorunu yapar yüklü sesler arızalı yada sorunlu yüklemiştir alete.

Hangi seti yüklersem yükleyeyim. yinede yapıyor. Kaç kere format attım yine değişmedi. onca 800 kullanan var kimsenin başına geldimi acaba böyle bi bilgisi olan var mıdır ki ?

Arkadaşlar korg pa 800'üm var. Bazı sesler ve ritimlerde hoparlörler patlakmış gibi ses geliyor. Aynı sesi tesisatada veriyor. Ama mikrofon girişinden org'un hoparlörlerine ses veriyorum Hiç sorun olmuyor. Neden böyle bi durum var anlayamadım. Çoğu ses ve ritimlerde yapmıyor. Mesela bi fülüt sesi açıyorum. Hoparlörden haşır huşur sesler geliyor. Bazı ritimlerin kitlerinde cortlama oluyor. Acaba RAM'i temizleyip tekrar mı taksam ? Yardımcı olurmusunuz lütfen :(

Baska set yukle dene.onda yapmazsa cortlayan sampleleri degistir.sorun samplelerde olabilir veya editlerken efektler fazla verilmis olabilir.samplelerin diger ayarlarindanda kaynaklanabilir.pa80 den cevrilen ve formati uymayan sample de olabilir.

3-5 tane set denedim onlardada aynısını yapıyor. Org'un başka format atma şekli var mı ? Ben os versiyonu ile format atıyorum yani INTRO 1 e basılı tutup atıyorum. Bunun başka bi format atma şekli var mıdır ? Birde öyle deneyeyim ?

cortlayanlar sadece sample seslermi romda da yapıyormu romda yapmıyorsa format ve resource yüklemen bişey ifade etmez. ramini temizle tekrar tak sample ses motorunda bi arıza oluşmusta olabilir. ramde de olabilir .

Ramdeki seslerdede yapıyor , Orgun kendi üstündeki seslerdede yapıyor. Ama bazen kesiliyo sonra yine başlıyor. Büyük format atayım bakalım düzelicek mi :/ hiç sanmıyorum ama yinede denicem :/

Arkadas, senin problemin bence elindeki setin ayarsiz olmasindan kaynaklaniyor, levo seti yukleyip dene .
Ayrica aleti tam temizlemek istersen stylplay/media dan nandformat atabilirsin.

Düzeldi arkadaşlar çok sağolun. Allah razı olsun

eq ayarlarından yapabilir