• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaslar Set düzenleme hakkında Fikrinize İhtiyacım var.

• Konbuyu başlatan abrek45
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görülen : 816

abrek45

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA600qt
Şimdilikle arkadaslar kendimce set düzenliyebiliyorum bi kaç sorum olucaktı sizlere öncelikle cok cok farklı setler var elimde genel olarak düzenledigim pa600 set i tarzı şöyle diyebilriim kısaca 256mb lık 800 setlerini 600 cihazıma yüklüyorum cihazı cok cok fazla degiştiriyo gerek user dk daki kitler gerekse pcm ile aldıgı sound lar baya baya güzelleşiyo

fakat sunu anladım ki bazı soundlarda atıyorum ud da özellikle elektrolarda bazı tuşe lerde ses gelmiyor atıyorum do re mi tuşlkarında ses var sol ve si de ses yok

bunun nedeni pcm dosyasının 96mb den fazla olması içindeki perküsyonları da alınca diger sesleri almıyor fakat bazı sesler de sorun yok pcm lle alakası yok cünkü o soundların

yarın bilgisayarda seti bölebilmek korg pa aranger gibi programlar pcm e girip içindeki ses harici olan perküsyon tef seslerini silicem pcm nin boyutunu düşünürp sadece sample ses seti yapıcam bu şekilde oılur galiba demi

yada farklı fikirleri olan varsa lütfen buyursun beklerim

bu kadar ugraşmamın nedeni 256 lık olan setlerde 600 ü bambaşka usb tadında seslerin orjinal kayıttan alınma cok orjinal seslerin olması setlerimde

face den serhat kırmaz olarak ekliyebilirsiniz seslerin demolarını paylaşabilirim ozaman hak verrirsiniz bana :confused: