• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

B&C hopörlör nasıldır

gecelerinyargici

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
baglama org
degerli arkadslarım bu konu hakkında cok soru sordum ama sizden bilgi almak benim icin cok önemli...
B&C NOMINAL POWER:400W RMS:800W bu hopörler nasıl ve tam olarak kac vat 4 adet
B&C sabbas NOMINAL POWER:700W RMS:1400W bu nasıl ... kac wat 2 adet
böyle bir hopörler sistemi alıyorumda
acaba nasıl acık ve kapalı alana yeterli gelirmi... tavsiye edermisiniz acaba
herkese cok tskr ederim ....

Cevap: B&C hopörlör nasıldır

Marka olarak b&c güzel kaliteli hoparlördür. Fakat B&C marka olarak orjinal kabini bulunmuyor,diğer türlü çıplak olarak alıp kabin yapacaksan hiç önermem çünkü hüsrana uğrarsın.
Nedenine gelince alacağın hoparlörün frekansına göre crosover yapan bulman çok zor ve sadece crosover la iş bitmiyor kabin de çok önemli alacağın hoparlörün hava hacmi ne göre kabin yaptırman gerek.

Bunları da geçtik alacağın tize geçelim başka marka model tiz düşünüyorsan çok yanlış yaparsın. tizi de alacağın hoparlörün frekans kesiminden sonra ki frekansları okuyacak tiz alman lazım. crosoveri da zaten buna göre yaptırman gerek.
Örnek veriyorum:

Bass hoparlörün B&C xxxx modelin frekansı 40 hz den -2000 khz arası olduğunu farz edelim, tizi de 2000 khz den 20.000 khz ye kadar okuyan bir tiz seçmelisin.
Gelelim tizin hornuna seçtiğin tizin frekansına ve inç ine göre horn alman gerek aksi halde alacak olduğun tiz den verim alamayacaksın. Bu kurallara göre yapamayacaksan hiç bu işe girme derim.
Diyelim ki bu kurallara uymadın sonucu ben sana şöyle anlatayım

1) akortsuz bir bağlama,komasız bir org gibi ses alacaksın
2) basla tiz sesler birbirine girmiş netlik ve ahenk 0 olacak
3) yaptığın müzikten verim alamayacaksın
4) kendi çaldığını beğenmeyeceksin noldu bana böyle diyeceksin
5) tekrar sistemi satmak isteyeceksin ve maddi olarak zarar edeceksin.

eger b&c alacağım diyorsan aşağıya yükleyeceğim resimler birebir B&C marka hoparlörün kabini ve crosover
şaplonu.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    47 KB · Görülen: 266
  • 2.jpg
    2.jpg
    36.7 KB · Görülen: 272
  • 3.jpg
    3.jpg
    145.1 KB · Görülen: 263
  • 4.jpg
    4.jpg
    116 KB · Görülen: 243
  • 5.jpg
    5.jpg
    106.2 KB · Görülen: 264
  • 6.jpg
    6.jpg
    124.9 KB · Görülen: 288

emocanbay arkadaşa tamamen katılıyorum

toplama hoparlörden net bir performans alabileceğinizi sanmıyorum bunun yerine hazır olan ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir çok marka ve hoparlör mevcut

B&C Hoparlörlerini ben yıllardır kullanırım çok memnunum fakat Arkadaşlarımın da belirttiği üzere geniş hacimli kabin olmazsa veya kabinine uyum sağlamazsa gerçek sesini vermez. Kalite olarak süper fakat bu markanın boş kabinleri yoktur. Bilgilerinize