Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir video | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir video

AdmiN

BenZemez Kimse SaNa...
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Şub 2003
Mesajlar
4,785
Puanları
83
Yaş
38
Konum
BaBaEski
Enst.
Korg Pa800
Bel çevresindeki yağları eritmeye başlamak için yapmanız gereken ilk şey günlük kaloriyi kontrol altına almaktır. Yağlar, ancak metabolizmanız için gereken kalori + günlük aktiviteler sırasında harcadığınız kalorilerin toplamından daha az kalori almaya başladığınız zaman erir. Diyelim metabolizma hızınız 1500 ve günlük spor yapmadan 1000 kalori harcıyorsunuz. Toplamda günlük ihtiyacınız olan bu 2500 kaloriden daha az kalori alırsanız kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Bel çevresindeki yağlar en inatçı yağlardır ve ne kadar az kalori alırsanız alın yok olmaları uzun süre alır. Bu bölgedeki yağları eritmek için kalori alımını kontrol altına almak dışında nabzınızı hızlandıracak kardiyo egzersizleri tavsiye edilir.


Yaşınıza bağlı olarak oluşturacağınız egzersiz programını haftada 4 günden az olmamak üzere uygulamaya koymalısınız.

Her egzersiz programı aynı oranda kalori yakmanızı sağlamaz. Bu nedenle bir spor hocasına danışarak size özel kardiyo programı oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Eğer spor salonuna gidecek kadar bütçe ayıramıyorsanız youtube.com’da profesyonel spor hocalarından bel çevresindeki yağları eritmek için özel egzersiz programlarını ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek videolarda bel ve karın bölgesindeki yağları eritmek ve kısmen kasa dönüştürmek için tavsiye edilen egzersizlerden bazılarını bulabilirsiniz.

video aşağıdadır..alıntı.
 
Üst