• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bende korg pa 500 tr tercihettim mutluyum

• Konbuyu başlatan isko
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 16
  • Görülen : 4K

isko

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Roland
ev kullanıcısıyım korg pa 500 tr alalı yaklaşık 3 hafta oldu uzun süre kullandığım orglar korg ix 300 ve roland g 600 sonra
yamaha or 700 v2 plus aldım 8 ay kullandım ritim ve ses olarak çok güzel bence korg pa 500 tr geçer ve nevalesi çok nacizane bu benim fikrim yanlış anaşılmasın kulak ve kullanım zevki herkesin farklıdır ama kasa ve sağlamlık olarak korg pa 500 tr daha sağlam ve ritimler sesler daha dolgun yamaha biraz soft kalıyor 500 tr ile biraz uğraşmak gerekiyor öncelikle yeni kitler lazım asma davul ve insan sesleri zurnalar bağlamalar yamaha or 700 v2 plus a göre çok zayıf or 700 asma davulu insan sesleri edi zurna ve bağlamaları çok başarılı korg pa 500 tr de yapılır ise her kesime hitap eder bence or 700 de oluyorsa korg pa 500 tr de olur ama profesyonel kişilerin el atması gerekiyor çünkü sample kapalı açık olsa resmen uçar eksiklerine rahmen ben korg pa 500 tr çok beğendim ve iyiki almışım bunları korg pa 500 tr kullanan herkes ile paylaşmak istedim :)

Cevap: bende korg pa 500 tr tercihettim mutluyum

öncelikle hayırlı olsun. ancak bahsettiğiniz konunun cevabı pa800 olur.

pa500 + yeni kitler + edi zurna = pa800.

moralinizi bozmak istemem ama ne yazık ki böyle. pa500 tr nin sample ve bir kaç özellik harici pa800 den çok büyük bir farkı yok bilindiği üzere. ve bu farkları bu fiyatla kapatmak mümkün değil. isterseniz pa500 hala piyasada geçerliyken değişitirip pa800 alın. yalnız unutmayın ki, pa800'ün de ömrü şu an itibari ile çok uzun değil..

dsaddddasasasa öncellikle teşekkur ederim estağfurullah sana sonuna kadar katılıyorum çok doğru söylüyorsun tabiki pa 800 ama ev kullanıcısıyım pa 800 fiyat olarak biraz zorlar sonuçta hobi olarak çalıyorum ama gerçekten korg pa 500 tr çok sevdim or 700 devamlı tuş basmama sorunu yaşıyordum hiç olmazsa kafam çok rahat açıyorum çalıyorum varsın davulu olmasın sanki sahne yapıyorum belkide ilerde pa 800 alırım bellimi olur :)

Hayırlı olsun güle güle kullan.

TUFAN54 teşekkür ederim çok sağol :)

Hayırlı olsun Güzel bir klavye.oktav piyano sesini çok beğenirim.Doğru bir tercih yapmışsınız..

mrtuzn teşekkür ederim dedeğin gibi gerçektenten güzel bir tercih oldu çok memnunum

öncelikle hayırlı olsun güzel bir klavye parasına göre iyi ama korg pa 500 ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum bu aletin üzerinde korg pa 1x bordu mevcuttur yani alette saun o yüzden iyi davul konusuna gelelim içinde şu ana kadar yapılmış korg için kullanılan tüm semplerlar mevcut davul tonlarını editlemek ve seslerde ayar yapmak gerekiyor malum flat olarak ayarlanıyor alet o yüzden pa880deki ayarların aynısı mevcut sahne için kullanan arkadaşlar memnunlar o yüzden iyi tercih güle güle kullanın

ümit süleyman coşkun : abi çok sağol dedeğin gibi parasına göre çok başarılı bu arada çok güzel bilgiler oldu üzerinde pa 1 x bordu olduğunu ve davulların ayarlandığını bilmiyordum aleti yeni yeni tanıyorum gerçekten paylaşımlar iyi oluyor bilgiler için çok teşekkür ederim :)

eyvallah güzel kardeşim ne demek her şekilde bu aletler hakkında bilgi verebilirim sorun degil bence ev kullanıcısı bir kişi olarak çokiyi seçim yapmışsın korgg bu alette 1xin bordunu kullanarak elindeki 1x malzemesini çok iyi şekilde degerlendirdi aletin üzerinde çok iyi ekolayzırayarı var ve pa serileri içerisinde ilk koma scalası olan alettir yani sol tarafında koma için kullanılan arabik scala bu alet ile korgda piyasaya girdi daha snrada pa 600de devam etti bu aletin üzerindearkakısımda SD KART GİRİŞİ VARonuda ritim yüklemek için kullanabilirsin sesler konusunda endişen olmasın içindeki saund bölümünde korga yazılmış çok iyi sesler var ve pedlerede ayrıca müdahaleedip ritim yazabiliniyor tek eksik datası kapalı onun dışında çok iyi yani malzeme kalitesine takılmadan kullan sonuçta üzerinde demir dövmeyeceksin ya müzik yapacaksın soracagın bir şey olursa 0535 731 67 78 piyanist ümit ararsan yardımcı olurum saygılar ve sevgiler