• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bilgi lazım yoksa kırıcam bu telefonu :)

Bilo_Ağa_

AdmiN
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa1000 korg pa4x

[YOUTUBE]pFQts7G69y0[/YOUTUBE]

2010 senesinde açmış oldugum telefon dükkanımda kakaladılar bu teli dükkanı kapadım elimde kaldı bende değerlendiriyim dedim tel hattını bağladım çevir sesi gelmedi
dükkanda ip üzerinden kullanıyorduk acaba bu telfonlar normal ev telefonları gibi çalışmıyormu arkadaşlar bilgisi olan varmı .. çalışmıyorsa bu girişi neden koymuşlar o zaman bilgisi olan yardım edebilirmi

Cevap: bilgi lazım yoksa kırıcam bu telefonu :)

voip, yani voice ip, yani ses görüntü internet üzerinden görüşme özelliğidir. bazan tatik ip, hatta görüşeceklerin de bu özelliklere mahsus tel ile birebir görüşebilirsin. fakat ip santral üzerinden normal tel hatlarını bile araman mümkün. Yani konu uzar gider... anlıyacağın: duruma göre ip santral, lisanlı voip yazılımları (tuzludur), uydurabilirsen skype (şayet uyumlu ise), karşındaki göürşme yapacağın kişilerde veya kurumlarda bu tip veya uyumlu telefon... vessaire vessaire...

:) ohoo yok üstad uzarsa kalsın atarım 7 kattdan aşağıya
benim demek istediğim .. bu telefonu normal ev telfonu gibi kullanmazmıyız tak fişi bitir işi misali .. arma yapsın yeter evdeki tel bozuldu bunu takayım dedim kabloyu taktım ne ses var nede bipp :)

:) ohoo yok üstad uzarsa kalsın atarım 7 kattdan aşağıya
benim demek istediğim .. bu telefonu normal ev telfonu gibi kullanmazmıyız tak fişi bitir işi misali .. arma yapsın yeter evdeki tel bozuldu bunu takayım dedim kabloyu taktım ne ses var nede bipp :)

Ustad,biraz arastirdimda ev kullanimi ile ilgili hicbir Bilgi bulamadim,internet uzerinden kullaniliyor malesef....

5 saat araştırdım ben bulamadım ama arkasında neden ev tel giriş kablosu var kullanılması gerek :)

5 saat araştırdım ben bulamadım ama arkasında neden ev tel giriş kablosu var kullanılması gerek :)

Dikkat ettiysen videoda oraya bir kapak takiyor,ama sen yinede telefonun icini acip normal telefoon baglanti kablolari varmi bakabilirsin...

Bence onu kullanacağınıza GSM akıllı telefon ile Watsapp ı kullanın daha basit ve daha marifetlidir :)

Dikkat ettiysen videoda oraya bir kapak takiyor,ama sen yinede telefonun icini acip normal telefoon baglanti kablolari varmi bakabilirsin...

oraya sim kart takılıyor telefon numaralarını çekmek için
arkasında zaten ev hattı için kablo giriş yerı var.. hem lan girişi var hem telefon girişi var..