• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bilgisayar faresinden sustain pedal yaptım

amattor

Süper Bilgili Platinum
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
GEM genesys
Herkese merhabalar. Bugün kafama esti, eski bir farenin içini açarak swiçlerin hepsini paralel bağladım, farenin kablosunu da switchlere lehimledim, kablonon diğer ucuna da 6.3 mm jak lehimledim ve kablo girişini yana aldım. Bayağı güzel çalıştı, değişik bi şey oldu :).. Resmini eklemeye çalışacağım.... Ayrıca farklı swiçlere değişik pedal fonksiyonları da yapılabilir sonradan aklıma geldi.

Ekli dosyalar

• sustpedal.jpg
    sustpedal.jpg
    200.5 KB · Görülen: 264
Cevap: Bilgisayar faresinden sustain pedal yaptım

Sustain fare yapmışsın sen hocam :) Bu tür şeylerle uğraşmayı sevenler için çok güzel ama pedal almak daha kolay gibi görünüyor.

Sustain fare yapmışsın sen hocam :) Bu tür şeylerle uğraşmayı sevenler için çok güzel ama pedal almak daha kolay gibi görünüyor.

:)) meraktan işte...

Bende radyo vericisi yapmıştım böyle :) bütün mahalleye radyodan konser veriyodum :D hey Allahım

Herkese merhabalar. Bugün kafama esti, eski bir farenin içini açarak swiçlerin hepsini paralel bağladım, farenin kablosunu da switchlere lehimledim, kablonon diğer ucuna da 6.3 mm jak lehimledim ve kablo girişini yana aldım. Bayağı güzel çalıştı, değişik bi şey oldu :).. Resmini eklemeye çalışacağım.... Ayrıca farklı swiçlere değişik pedal fonksiyonları da yapılabilir sonradan aklıma geldi.

güzel çalışma , bende 2sene önce yapmıştım, paralel bağlama mantığı bile aynı:) ufak bir tavsiye mausun altına 4 tane kaymaz plastik yapıştır fırlayıp kaçıyor ayağın altından :)
ellerine sağlık sayende aklıma bir fikir daha geldi :)

mausun bir tuşunu damper pedal olarak kullanırken diğer tuşunuda mp3 ses kesme için programlanabilir düşüncesindeyim pa900 kullanıyorum 2. bir assingable foot pedal girişi daha var atama yapılabilirmi denemek lazım...

Ekli dosyalar

• DSC02529.jpg
    DSC02529.jpg
    186 KB · Görülen: 214
Moderatör tarafında düzenlendi:

denedim, oldu sağ-sol clicki paralelden ayırıp diğerini vocal remover swich olarak ayarlamak için bir kablo daha bağlamak yeterli :)

denedim, oldu sağ-sol clicki paralelden ayırıp diğerini vocal remover swich olarak ayarlamak için bir kablo daha bağlamak yeterli :)

Elinize sağlık, benim kullandığım kablo farenin kendi kablosu olduğu için içinde 4 hat var, ikisine bir swiçe, ikisini de diğerine bağlayıp orgun girişinde kabloyu ikiye ayırarak istediğimiz pedal girişlerine takabiliriz. Ayrıca ben de altına lastik yapıştırdım ama foto da görünmemişş :) , selamlar.. :)

geçenlerde karaköyde elektronikcilerde zannedersem dikiş makinası pedalı gördüm.bence bu daha stabil bir çözüm olur.terzilre sorun illa bulursunuz

Bir örnekde benden olsun 1 sene oldu yapalı :) SINGER Marka Pedalım :) :)

Ekli dosyalar

• 1016422_10152272963419636_1931151618_n.jpg
    1016422_10152272963419636_1931151618_n.jpg
    72.7 KB · Görülen: 236
  • 1798846_10152272963589636_1958033748_n.jpg
    1798846_10152272963589636_1958033748_n.jpg
    68.8 KB · Görülen: 241