bilgisayarda org çalma programı | Trakya Müzik
  • vBulletin sistemine ait forumumuz xenforo yazılımına geçiş yapmıştır. Üye girişlerinde sorun yaşamanız durumunda şifremi unuttum alanından yeni şifre talep edebilirsiniz.(mail de spam olarak düşebilir bakınız)
  • Trakyamuzik.net link değişimi uygulanmıştır.. trakyamuzik.net anasayfaya bakınız.. isterseniz arayınız.. Dil için En allta sol da English (US) yazar 'tıklayın' açılan pencerede Türkçe var onada tıklayın.. tamamdır..

ferdesu

Administrator
Administrator
bilgisayarda org çalma programı 10Mb

Linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Değerli arkadaşlar;
Arkadaşlarımızın "nasıl kullanacağız?" soruları üzerine bir açıklama yapmak gereği duyuyorum.
Ben kullanmadım ama screenshot dan anladığım kadarıyla bu bir vst dir.Bir tür yazılım modülü olan VST'ler enstrüman ve efekt eklentileri olarak ikiye ayrılır.
Bu bir VST enstrumanı olup aslında tek başına kullanmak size sadece bu program için konuşmak gerekirse sadece konu başlığında da belirtildiği gibi bilgisayar üzerinde bilgisayar klavyesini kullanarak org çalma imkanı verir ki aslında her vst bunu sağlamamaktadır.

Peki VST nedir?

Virtual Studio Technology (yaygın kullanımıyla VST), ses sentezleyici ve ses efekt eklentilerinin editör yazılımları ve sabit disk kayıt sistemleri ile kullanılabilmesini sağlayan, gerçek zamanlı işlem yapabilen bir arayüz standartıdır. Müzik sektöründe önemli bir yer tutan teknoloji Steinberg tarafından geliştirilmiştir.

VST ve benzeri bazı teknolojiler, geleneksel kayıt stüdyolarında kullanılan donanımların yaptıkları işlerin, yazılımlar tarafından, sayısal ortamda yapılabilmesine olanak sağlamıştır. Sektörde kullanılan önemli yazılımların uyumlu olduğu bir teknoloji olan VST, kullanım hakkı serbest bırakılmış veya lisanslı binlerce eklentinin kullandığı, oldukça yaygın bir standarttır. VST'nin lisans hakkı Steinberg'e aittir.

Aslen bu programı bir sequencer programına entegre etmeniz gerekir.(FL Studio,Cubase,Sonar,Cakewalk gibi...)
Sanal enstrumanların kullanımı için aşağıdaki konudaki videoya bir gözatmanızı öneririm.Videoda anlatımı yapılan midi sinyallerin tetiklediği VST enstrumanlarıdır.Bu programın da aslen kullanım alanı budur...
Linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

edit;ChordSolo

Moderatörün son düzenlenenleri:

ferdesu

Administrator
Administrator
öncelikle merhaba sevgli ferdesu...seni tekrardan görmek çok güzel...ve yine sonsuz paylaşımlarına başlamışsın...teşekkürler.....saygılarımla...
merhaba sevgili uzman..birlikte olmak çok güzel.inşallah en kısa sürede eksiklerimizi tamamlayacağız.aynen devam.selamlar arkadaşım..:)

ferdesu

Administrator
Administrator
hiç bir şey yazmana gerek yok.program serbest.indir kullan yasar..

katip20

Aktif Üye
daha önce siteden indirip denemiştim

güzel ve yarıntılı bir program biraz uğraşınca güzel sesler çıkıyıor ortaya

teşekkürler paylaşım için

taha

Süper Üye
Paylaşım için teşekkürler.Ancak bu program bilgisayar klavyesiyle çalışmıyor bildiğim kadarıyla midi klavye gerekiyor.

counter

Yeni Üye
birşeyler paylaşmak güzel fakat insanları yanlış yönledirmek yanlış bilgilendirmek hiç doğru değil..

evvela bahsi geçen org ile alakası olmayan basit bir vst tarzı proğramdır...org proğramı live olarak ritim-akor kontrolü olan aynı zamanda en az bir tanede upper ses çalabilen proğramdır..

peki böyle bir proğram var mı??
tabiki var..şuan 4200euroluk liontracks klavyelerin kullandığı Live STYLER proğramı vardır..
başka proğramlarda vardır illaki ama benim bildiğim sadece bu var...

yönetici arkadaşlar başlığı düzeltmesini istiyorum..