• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 İle tanıştık. Biraz yardımınıza ihtiyacım var...

cagdasdurmus

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9 plus5
Değerli Üstadlarım Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.... OR700'den sonra BK-5 almaya karar vermiştim ve aldım.. İlk izlenim olarak şunu söyleyeyim çok tatlı alet hafif küçük... Ritimler bir kaç tanesi hariç çok hoşuma gitti. Mesela 7-8 horon ritimleri daha canlı olabilirmiydi... Daha bas ve Tecno tarzı 7-8 olan abim var ise ve paylaşırsa sevinirim. 6-8 arabesk tarzı ritimler az bence Örneğin İbrahim TATLISES-Sarhoş veya Yıldız Tilbe Kafam hafif dumanlı yada İstanbul Sokakları gibi.... Şöyle dolgun bi darbukalı olsa fena olmazdı hani 2-4 ler Ankara oyun havaları gibi ritimler çok güzel... . Slow ve türkülere gelince onlar da çok güzel. Netten bayağı ritim dosyası indirdim... Bu arada ritim isteği olan varsa ben bakayım benim indirdiklerim içinde var ise paylaşırım.... Seslere gelince çok çok başarılı..... Kullanım kolaylığı olarak tabiki biraz sıkıntı çektim ama çok kısa yol var ve ilk günde bir çoğunu keşfettim... Mesela Oktav değişmesinin ayrı bir tuşu yoktu yamaha ve korg gibi ve bende nasıl olmaz diye düşünmüştüm ama kısa yolunu öğrendikten sonra sıkıntı yokmuş... Ekranımda ise hafif oynamalar bazen titremeler oluyor.. Nedeni ney bilmiyorum ama herhalde akımdandır diyorum... Sonuçta alet sıfır ve garantisi var.. Bir kaç abimizinkinde de olmuş yorumlarını okumuştum. Onuda kafaya takmıyorum.... Tek sıkıntım Şu ve bu konuda Çok Çok yardımlarınızı bekliyorum. Üstatlarım benim flaşımı orgta biçimlendirdim. sonra ritimler kısmına netten indirdiğim ritimleri performansım kısmına da indirdiğim performans seslerini attm. ama ben ritimlerin üzerine one tuch ile istediğim performans seslerini atayamıyorum. Bunun yolu nedir? bulamadım. Performans sesini seçince rtim değişiyor ve o sesin kayıtlı olduğu ritme gelior. bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Bir diğer sorum ise şu one tuch sayesinde ritimlerdeki 4 sesikullannırken variationlar değişiyor onu nasıl engelleyebiliriz. Çok teşekkür edeirm... Son olarak Şunu söylemek istiyorum.... Org ile uğraşalı iki gün oldu az buçuk tanıştık BK-5 ile... Deseler ki şimdiki akln olsa alırmısın : tereddütsüz EVET derim.. bence fiyatını Çok çok hak ediyor.... Umarım Roland Türkiye Desteklerine de devam eder. Hepiniz Allah'a emanet olun. Nette bayağı ritim ses indirdim. versiynların hepsini indirdim. bir çok özelliğinide çözdüm yardıma ihtiyacı olan varsa seve seve paylaşımda bulunurum. Allah'a emanet olun.....

Cevap: BK-5 İle tanıştık. Biraz yardımınıza ihtiyacım var...

Ritim ve sesi seçtikten sonra one touch tuşuna basılı tutarak sesi , ritimin istediğiniz numarasına kayıt edebilirsiniz.

hocam yapamadım ya one tuch a basınca 1 2 3 4 tane ses ünitesi çıkıyor hani sağdaki yerler. şimdi ritmi seçiyorum sonra performance yazan yere basıp oradan sesi seçiyorum ses seçilince ritim değişiyor ve komalar değişiyor.. hocam adım adım anlatabilirmisiniz

-cihazı açın
-ritim bankalarından herhangi birine basılı tutun
-bu sayede ana ekrandaki ritim kilit işareti kilitli konuma gelecek
-ana menüye girin, ardından genel başlığına girin
-en altlarda geneli kaydet seçeneğine gelerek enter a (veya write) basın ve kaydedin
-şimdi sesi (performansı) değiştirdiğinizde ritim sabit kalacak

-tam yerini hatırlayamasamda menü içerisinde transpose, tempo, koma scale gibi ayarları kiltleme seçeneği mevcut. bu ayarları birkere yapıp açılış performansına ve genele kaydederseniz, performans değişimlerinde belirlediğiniz parametreler sabit kalır.

Cihazı sattığım için hatırlayabildiklerim bunlar. Rolandın sitesinden pdf formatında türkçe kullanma klavuzu mevcut.

Sabah acele yazmıştım yine öyle yapıyorum. Sizin klavyenin kurulum ayarları eksik anladığım kadarıyla. Rolandın sitesinden ilk kurulum ayarlarını yaparsanız sorun duzelecektir. Performans sesi secince ritim değişir ama ritim çalarken dahi değişiyorsa kurulum ayarları eksik demektir.

Hocam hemen bir deneyeyimm Volkan Hocam sizin orga da cok talip olmuştum ama taksit olayını yapamamıştık. Sattığınıza sevindim. Alan kardeşim hayrını görsün inşallah ben bi söylediklerinizi deneyeyim üstatlarım

sorunu çözdüm hepsini burada anlatmışlar nasıl izlemedim. Aynı durumda olanla varsa izlemesini tavsiye ederim.....