• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk-5 in seslerini ea-7 de kullanabilirmiyiz...

soysalturk

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
bk-5 in seslerini ea-7 de kullanabilirmiyiz.

Cevap: bk-5 in seslerini ea-7 de kullanabilirmiyiz...

kullanabilirsiniz.

Roland ea-7 de internet uzerinden sesler indiruliyor her ses paketi icin backup dosyasi kopyalaniyir yalniz bk-5 te ses doslarinda backup dosyasi yok bu durumda nasil sesleri orga kopyalacagiz buNun anlatimi mevcutmu acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bk5 seslerini indirdikten sonra ea7 üzerinde formatlanmış usbnizin içindeki my ups klasörüne Bk5in ses dosyalarını atın sonra orgtan çaldırın.

Bilgisayardan indirip my ups klasörüne attığınız ses dosyaları ea7de list tuşuna bastığınızda external bölümünde karşınıza çıkacaktır.backup dosyasında Org üzerinde yapılan çalışmalar backup alındıktan sonra hepsi birden internal user hafızaya restore edilir.dolayısı ile backup yerine kendiniz kopyalama yapabilirsiniz bölümler arasında.bilgisayardan usbye attığınız dosyaları list tuşuna basarak çağırın. Ups dosyaları tüm upgleri tek çatıda toplar yani upsi açtığımızda kullandığımız sıralı seslerin dosyasıdır.beğendiğiniz ups dosyalarını usbden user bölümüne atmak için list-ext-option tuşuna bastıktan sonra ekranda copy seçiyoruz. Ardından ekrandan hareketle ext durumunu int seçeneği ile değiştirerek tekrar option tuşuna basıyoruz bu sefer paste seçeneğine tıklayınız.bu işlemden sonra usb takılı olmadanda user programları kullanabilirsiniz.

anlattiginiz sekilde yaptim tum sesleri denedim tesekkurler

merhabalar roland ea7 yeni aldım formatlanmış usb nasıl oluyor normal flash usb var pcye taktığımda my ups diye klasörler çıkmıyor detaylı anlatabilir misiniz rica etsem

Usb orga takın sonra menü tuşuna basın Global seçili olarak çıkacak ekran peşinden altta 2.sayfaya geçip UTILITY bölümünü seçiyoruz.Ekranda Usb Memory Format seçeneğine tıklayıp karşımıza çıkan soruya yes diyoruz.işlem sonunda EA7 için kullanacağınız gerekli tüm klasörler boş olarak usbde hazır olacak usbnin ismi EA7 olarak değişecektir.Sonrasında EA7 için yapılan Backup-Ritim-Pad-Drum kit-Msample-wave-mp3-midi-performans sesleri
dosyalarını bilgisayar veya org üzerinden aktarıp bu klasörler üzerinden kullanabileceksiniz.

Usb orga takın sonra menü tuşuna basın Global seçili olarak çıkacak ekran peşinden altta 2.sayfaya geçip UTILITY bölümünü seçiyoruz.Ekranda Usb Memory Format seçeneğine tıklayıp karşımıza çıkan soruya yes diyoruz.işlem sonunda EA7 için kullanacağınız gerekli tüm klasörler boş olarak usbde hazır olacak usbnin ismi EA7 olarak değişecektir.Sonrasında EA7 için yapılan Backup-Ritim-Pad-Drum kit-Msample-wave-mp3-midi-performans sesleri
dosyalarını bilgisayar veya org üzerinden aktarıp bu klasörler üzerinden kullanabileceksiniz.

çook teşekkür ederim ilginizden dolayı dediğiniz gibi uygulıcam yalnız klavyemde hakan cebi set kayıtlıdır silinmez dimi set

Hakan çebi set yüklü kalır.Zaten kilitli usbye usb memory format atamazsınız.Hakan çebi usb dışında başka bir usb olmalı.Aynı menüde bulunan Factory reset atarsanız orgun üzerinde yüklü olan set ve datalar sıfırlanır orgun tüm ayarları fabrika ayarlarına döner.