• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 OR "ZÜHTÜ" "BESSAME MUCHO" ve "EMPROVİZE BOSSA" Hücum Kayıt

balasagun

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland BK-5 OR
Sevgili arkadaşlar,
Tamamen evde keyifli vakitler geçirmek için aldığım Roland BK-5 OR ile bu kez daha öncekiler gibi üst üste değil, bu forumdan öğrendiğim tabirle "hücum kayıt" yöntemiyle üç ayrı parça çalmayı denedim.
Dün 1.03 versiyonu yüklemiştim. Aşağıdaki kayıtları da tamamen klavyenin kendi hafızasındaki ritm ve seslerle yaptım. ZÜHTÜ'yü Laz Reggae ritmiyle ve bu ritme otomatik yerleştirilmiş one touch sesleriyle yaptım. Diğer iki kaydı da yine klavyenin kendi hafızasından seçtiğim Bossa ritmi üzerinden ve bu ritme tanımlanmış one touch seslerinden seçerek çalmaya çalıştım. Üçüncü parça emprovizedir.
Daha önceki demolarımda da belirtmiştim. Paylaştıklarım, bu forumun üst klas demo paylaşımlarının dışında, acemi bir ev kullanıcısının yaşadığı küçük mutlulukları sizlerle paylaşma coşkusundan başka birşey değildir. Elbette fırsat bulup daha fazla eğilebilirsem sizler gibi çalmayı çok isterim, bakalım zaman ne gösterir. Ayrıca paylaşımlarımın benim seviyemdeki diğer acemi arkadaşlar için de BK-5 hakkında bir fikir verebileceğini umuyorum. Sabredip dinlediğiniz için teşekkürler...
NOT: Hücum kayıt olduğundan hatalar epeyce var (sağ ve sol el ahengi, akor basmalar vs.) mazur görünüz...
İyi geceler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: BK-5 OR "ZÜHTÜ" "BESSAME MUCHO" ve "EMPROVİZE BOSSA" Hücum Kayıt

Merhaba.

Sonuçta hücum kayıt olduğu için hatalar oluyor elbet fakat, şarkı seçimleri ve kompozisyonlar çok güzel olmuş hocam ; tebrik ederim.

Paylaşımlarınızın devamını bekliyorum , teşekkürler.

Selâmlar...