• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 ROlANd TEST

• Konbuyu başlatan tarist
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 1
  • Görülen : 1K

tarist

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Bu gün bk-5 test etme şansı buldum.....itiraf edeyim..ŞOK OLDUM......bu klaveyi satan arkadş olursa hemen alırım....Hoparlörünü SÖKÜP GW8'e Takacağız.....veya GW8' i O kasanın içine monte edeceğim......MEnü kısmı Samanlıkta iğne aramak gibi ..bir fonskiyonu ne kadar ezberlersen ezberle...hiçte dalgınlığa gelecek gibi deyil.İşlemlerin ÇOğusu Menü kısmına alınmış.Ör bir Transpoze için Saatleerce menüde safari yapmanız gerek..Tuş hasaslığı,up1,up2, lwr. neyse sonuçta 1-kasa, 2-hoparlör,3- ağırlık.çok hoşuma gitti..diğer yönlerden.prelüd.. Gw8 kullanıcıya menüye dışarıdan kısa yollarla ulşama imkanı vermekte..ekran çok küçük....küçük olduğu içinde menü işlemleri iyi ayırt edilmiyor..hele birde gece konserde,düğünde,ooohhhh ....güya gw8 'i satıp onu alacaktım...hayel kırıklığına uğradım.. bu klavye orkstra eşliğinde....satmaz... roland ne yapıyor anlayamadım...E-70....halen efsanee..onda bile daha çok fonksiyon ve işlev var....SİZ KARAR VERİN..

- Hoparlör....................................... GW8 ..: YOK, ..... BK-5..: VAR
atanan seseler üzerinda Analog MODf. GW8 ..: VAR.......BK_5...:YOK
Ekran...........................................: WG8....geniş......BK-5....:1/2
Style select...................................: gw8 .VAr...... Bk_5 ...VAr
TRANSPOZE TUŞU...........................: GW8 VAr....... BK-5 ...YOK
OKTAV........TUŞU ..........................: GW8 : VAR..... Bk-5 :YOK
special var.... : yok
TUş hasaslığı :VAr Bk... :Görmedim
numeric................................................... :var : var
USb var var
VALUE haricinde menüyü yönlendrime tuşları : VAr : yok
TUŞE uzunluğu AYNI
DUAL MOD : VAR : YOK
KEY SKLALA....................................................: VAR....BK5 kasanın sağına alınmış.
split..............;AYNI
D Beam.........................................................:VAR... ....: YOk..
kayıt............; İKisinde de var........
Up1,Up2,lwr.....wolum ve efct ayarı dışarıdan.......: VAR.........:YOK bulmdm
KEŞKE GW8 HOPARLÖRÜ OLSAYDI....Bk/5 elektirk kesilince ne yapar düşünmek bile istemiyorum...sil baştan onca ayarları,o karınca duası menüden....allah yardım etsin...Alan arkadaşlara HAYIRLI UĞURLU BOL KAZANÇLI GÜNLER DİLİYORUM...Roland bu işi eline yüzüne bulşatırıp duruyor..veya milletle ... herkese kolay gelsin...( aradığımı bulamadım)

Cevap: BK-5 ROlANd TEST

benim dikkatimi çekende koma düğmelerine gereğinden fazla yer ayrılmış ve styl atak varyasyon tuşları yukarıda kalmış .Bk 5 te bazı özellikleri kısıtlamışlar gw8 deki performans, d beam, transpoze ve oktav düğmelerinin olmayışı ve ekranın çok küçük olması eksi puan fakat ses kalitesi türk sesler ve davul kitlerin iyi olmasıda artı puan sonuç olarak bu klavye biraz emek sarfedilince güzel işler çıkarır insan kullandığı klavyeye hakim olursa neresinde ne var iyi bilirse başarılı olur.