• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 ses çıkmıyor (Lütfen Yardım)

barisbaris

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
A300
Arkadaşlar abiler hepinize merhaba hobi olarak org çalmaya çalışıyorum üniversite öğrencisiyim ders aralarında tek eğlencem buydu.
Ne olduysa bir anda orgdan ses çıkmamaya başladı org açılıyor herşey çok normal görünüyor ama akor tarafında olsun veya olmasın klavyenin en sağında da olabilir herhangi en az 3 tuşa bastıgımda ekranda akor baskıyormus gibi gösteriyor, ama ses çıkmıyor. 2 veya 1 tuşa bastıgımda ise klavyenin en solundan sağına kadar ekranda hiçbir değişiklik olmuyor algılamıyor hangi tuşa bastıgımı ama 3 tuşa basarsam algılıyor. Ritim çalmaya çalıştığımda da çalıyormuş gibi görünüyor ışıklar yanıp sönüyor ama ses çıkmıyor, kulaklık ile denedim yine ses gelmiyor.

Yardımcı olabilirseniz yol gösterirseniz çok teşekkür ederim, saygılar..

Barış

Ekleme: Sürüm 1.05 idi ama yine de sitesinden indirip tekrar güncelledim yine aynı şekilde durum.

Cevap: BK-5 ses çıkmıyor (Lütfen Yardım)

Roland hakkında fazla da bilgim yok lakin bu söylediklerini KORG kullanan biri söylese hemen bizler FULL FORMAT AT deriz. Bence sende FULL FORMAT atmaya çalış sistemsel bir takım verileri silmiş olabilirsiniz. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Roland hakkında fazla da bilgim yok lakin bu söylediklerini KORG kullanan biri söylese hemen bizler FULL FORMAT AT deriz. Bence sende FULL FORMAT atmaya çalış sistemsel bir takım verileri silmiş olabilirsiniz. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Full format dediğiniz fabrika ayarlarına geri dönme mi oluyor daha farklı birşey mi acaba?
Fabrika ayarlarına birkaç defa döndüm düzelmedi eğer ikisi farklı ise nasıl yapıldığını bilen var mı?

Evde küçük çocuk varsa kulaklık çıkışlarına metal bir şey sokmuş olabilir.

Evde küçük çocuk varsa kulaklık çıkışlarına metal bir şey sokmuş olabilir.

Yok hocam küçük çocuk, 1 ocakta yılbaşında arkadaşlara çaldım taşınırken dikine, tersine falan taşındı daha önce hiç evden çıkarmamıştım bir de o gece arabada kaldı org baya soğuktu hava 2 hafta sonra falan çalıştırdığımda çalmıyordu, bir de sadece ses gelmeme de değil dediğim gibi klavyenin en sağında bile 3 tuşa bastıgımda akor basıyormuş gibi görüyor bir de tek tuşa bastıgımda herhangi bir yerde ekranda bastıgım tusu göstermiyor son basılı olan akoru gösteriyor.

Yok hocam küçük çocuk, 1 ocakta yılbaşında arkadaşlara çaldım taşınırken dikine, tersine falan taşındı daha önce hiç evden çıkarmamıştım bir de o gece arabada kaldı org baya soğuktu hava 2 hafta sonra falan çalıştırdığımda çalmıyordu, bir de sadece ses gelmeme de değil dediğim gibi klavyenin en sağında bile 3 tuşa bastıgımda akor basıyormuş gibi görüyor bir de tek tuşa bastıgımda herhangi bir yerde ekranda bastıgım tusu göstermiyor son basılı olan akoru gösteriyor.

split tuşu aktif değilken öyle olur o normal..ama ses gelmiyo diyosun! sorun bu...tam da anlayamadım..video ya alıp koysan belki daha iyi yardımcı olabilecekler olur...

3 nedeni var kardeşim birincisi cihazın ses açma-kısma potu lehimi kopmuş olabilir tazeleme yöntemi ile sorun çözülebilir,ikincisi ise bir arkadaş ağsetmiş önde picibendin altında giriş jakları var bi onları kontrol et birde arkadakilere diş fırçası ile temizleyebilirsin bir diğeri ise cihazını söküp içinde 4 tırnaklı haporlör kablosu var ucu beyaz gevşemiş veya çıkmış olabilir onun haricinde ise başka en ufak bir ihtimal bile kalmıyor yazılımsal bir sorun olmayacağına eminim..bursa yakınındaysan ücretsiz yardımcı olabilirim abisi