• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK 5 yardım lütfen

• Konbuyu başlatan primera
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 1K

primera

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND BK5
slm...geçen ay BK5 aldım ve çok memnunum...ancak yapamadığım 3 nokta var ve yardım istiyorum...

1---- ne yaptıysam ONE TOUCH 'a ses atayamadım...ha tam olarak atayamadım da değil....ayarladığım ses ,1. one touch a geliyor,ancak başka bir ritme geçip, tekrar geri geldiğimde o ses ayarladığım one touch ta olmuyor...(yaptığım işlemler = performanstan sesi çağırıyorum,ONE touch'A basılı tutuyorum,çıkan ekrandan hangi sıraya atayacağımı seçiyorum,ve kayıtlıyorum...)

2----atadığım one touch (mesela 1. sıra olsun) ...1 numaralı düğmeye ilk basışta benim atadığım ses,tekrar basınca başka bir ses geliyor...2 numaralı touch a basıp geri gelince kendi ayarladığım ses için iki defa basmam gerekiyor,çünkü önce başka bir ses geliyor....ritim değitirip,geri gelince hepsi kayboluyor zaten...

3----usb de kendime dosya açtım ve beğendiğim ritimleri şarkı isimleri ile kaydediyorum...ancak çağırdığım ritimin varyasyonu bir önceki ritimdeki ne ise o geliyor...mesela roman çalıyorum 4.varys. ile....slova geçeceğim ,ama ritim 1. varys. ile gelsin istiyorum...oysa 4 ile geliyor...

yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim....

Cevap: BK 5 yardım lütfen

help.........

Cevap: BK 5 yardım lütfen

öncelikle bk5 hayırlı olsun ben 1 senedir bk5 kullanıcısıyım ots lin ke ses yükleme bazı ritimlerin dışında kolayca yükjleniyor.Benim tavsiyem internette mürhen sarmac ının anlatığı video yu bulursan çok kolay yükleyebilirsin.Mürhen bey çok güzel bir şekilde anlatmış ancak yinede ben nasıl yaptığımı anlatayım.
1.aşama ritim bülümünü ayarla hangi sesin hangi ritim varysasyonuna geleceğini belirle 1.ses 1.vary.gibi
performans listten sesi önce belirle ve ses gelsin duy ritimi dinle uyumunu bak daha sonra ritmi durdur one touch tuşuna basılı tut ekrana 4 adet ses bölümü gelecek devir tekerliğini çevirerek 1.2.3.4 ten birini seç örnek vary.1 ses 1 olsun 1 kutucuğunun üzreine gel write tuşuna bas ekranda kayıdın olduğunu gördünmü ots linke 1.ses 1.varyasyona atılmış oldu.ritimi çalıştır ve ve ots link ışıkları yanarken ses değiştirip kaydettiğin sesi dene
diğer yüklemelerinide aynı şekilde yap ritmi mutlaka durdurarak ses ata eğer varyasonu değiştirmezsen tüm ots ses yükjlemelerin sabit 1 varyasnona kayıt olur .ben ote tutmayı açık bırakıyorum .ses değiştikçe varyasda değişsin istiyorum.
2.soruyda sanırım açıkladım
3.soruda ritimi değiştirmeden önce ots link 1.deki sesi seç yada az önceki dediğim gibi bu slov ritminde 1.varyasyon olarak kayıt yaparsan mutlaka 1.varyasyonda çalmaya başlar .kolay gelsin tekrar hayırlı olsun roland bk5-or bence rolandın küçük devi bu cihaz tek sorunu bana göre ritim geçiş sıkıntısı onuda usb üzerinde guplara ayırarak çözmeye çalışıyorum bence daha iyi olacak bk5-or ritim altında 2/4-4/4-oryan-tsm-thm-slow-vahde-karadeniz-rumeli-ve etnik diye gruplar yaptım. daha kolay ulaşabiliyorum.Ayrıca e80 batı ritmi var ots linki yüklü olan çok güzel ritim ve sesler var bu ritimleride yüklemeni tavsiye ederim hayırlı günler