• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bk5 Çalışıyor ama Ses Çıkmıyor (Videolu)

barisbaris1

Özel Üye
Enst.
A2000+Emo
Herkese merhaba benim bk5 klavyemde durup duruken bir sorun oluştu sorunu anlattığım 1 dk lık bir video çektim, yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Cevap: Bk5 Çalışıyor ama Ses Çıkmıyor (Videolu)

Kulal takınca ses geliyormu eğer kulaklıktan ses geliyorsa hopalör arıza yapmış olabilir parça ses düzeyi sonuna kadar kısılmış olabilir sayfa 59-64 kullanma klavuzunda

Kulal takınca ses geliyormu eğer kulaklıktan ses geliyorsa hopalör arıza yapmış olabilir parça ses düzeyi sonuna kadar kısılmış olabilir sayfa 59-64 kullanma klavuzunda

Hayır kulaklıktan da ses gelmiyor. Bir de bahsettiğim gibi tek veya iki tuşa bastığımda ekranda göstermiyor en az 3 tuşa basınca gösteriyor.

Bu klavyeyi hiç kullanmadım o yüzden olup olmadığını bilmiyorum ama varsa fabrika ayarlarına döndürmeyi dener misin? Fabrika ayarlarına geri döndürma varsa bazı bilgi ve ayarların sıfırlanacağını unutma yalnız.

ritimlerdende demi ses gelmiyor
büyük ihitimal siplit ayarını full akorr yaptın ban kalırsa..

1. split tuşu basılı olmadığından sağ taraftada akor basabiliyorsun( Konuyla alakalı değil)
2. Cihaza versiyon yüklemesi yapıp tekrar dener misin.1,05 ise yine 1,05 yükle. (Sadece öneri programsal olup olmadığını anlamış oluruz. Birşey kaybetmezsin)

Fabrika ayarlarına da döndüm 1.05 i de tekrar yükledim ama her seferinde açtığımda bu şekilde açıldı klavye. Ritimlerden de ses gelmiyor. Ev kullanıcıyım klavye evden hiç çıkmazdı ocakta bir gün arabada kalmıştı çok soğukta, ondan sonra çalıştırmak istediğimde bu olayla karşılaştım ama soğukta kaldı diye de pek böyle birşey olacağını sanmıyorum.

Kulaklıktan ses alınıyor mu, veya arka çıkışlardan ses alınıyor mu? Kulaklık soketinde jakı çıkarınca temas eden yerlerde problem olmuş olabilir. Soketi birkaç kere takıp hızlıca geri çekebilirsiniz. Cihazın içinde analog sesi amfiye götüren soket çıkmış-temassız olabilir. Çıkış entegreleri yanmış-bozulmuş olabilir. Volüm potunun iç bağlantısı gevşemiş olabilir. Tabi bunlar bütün orglar için genel şeyler, bk 5 e özel birşey var mı, bilmiyorum.

Kulaklıktan ses alınıyor mu, veya arka çıkışlardan ses alınıyor mu? Kulaklık soketinde jakı çıkarınca temas eden yerlerde problem olmuş olabilir. Soketi birkaç kere takıp hızlıca geri çekebilirsiniz. Cihazın içinde analog sesi amfiye götüren soket çıkmış-temassız olabilir. Çıkış entegreleri yanmış-bozulmuş olabilir. Volüm potunun iç bağlantısı gevşemiş olabilir. Tabi bunlar bütün orglar için genel şeyler, bk 5 e özel birşey var mı, bilmiyorum.

Kulaklıktan ses gelmiyordu, ama arka çıkışları deneyemedim ekipmanım yok onun için. Sadece ses sorunu değil gibi normalde basılan tuş ekranda görünüyordu yani yanlış hatırlamıyorsam bayadır bozuk olduğu için hatırlayamıyorum, ancak şuan akor harici basılan tuşu göstermiyor akor bastığımda hangi akorun basılı olduğunu gösteriyor bir veya iki tuşa bastığımda göstermiyor.

Arka çıkışları da kulaklık ile test edebilirsiniz. 6.5 mm lik (kalın) kulaklık jakını sırayla sağ ve sol çıkışlara takabilirsiniz kulaklığın tek tarafından zayıf ta olsa ses gelir. Zaten zayıf gelmesi normal. Akorları da zaten soldaki iki oktav için gösteriyor. Bir de adaptörünüz orjinal adaptör mü. Ben bir kez roland prelude modelinde yanlışlıkla laptop adaptörünü takmıştım, cihaz saçmalamıştı. Kendi adaptörünü takınca düzeldi. KOlay gelsin.