• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5 güncelleme sorunu

• Konbuyu başlatan west
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 3K

west

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland BK5-OR
Arkadaşlar bugün 1,04 olan cihazımı 1,05 e update ettim.Fakat güncelleme sonrası cihaz hiç bir ritimi okumuyor hatta kendi üzerindeki ritimleride okumuyor..Ritim bulunamadı diyor.Fabrika ayarlarına döndürdüm sonuç yine aynı.Yardımcı olabilecek var mı?

Cevap: BK5 güncelleme sorunu

Sistem versiyonu nu yüklerken uyulması gereken sartları okuyup öylemi yüklediniz? Şayet bunlara uymadığınız takdirde alet, bozulup roland servisine gitmesi gerek diyede not düşmüşler. Yükleme esnasında mecburi uyulması gereken şartları belirtmişler. (Kısaca, power düğmesinin kullanımı ve kazaen elektrik kesilmesi gibi) İnşallah böyle bir hata yapmamışsınızdır. Tek dileğim bu. :(

Sistem versiyonu nu yüklerken uyulması gereken sartları okuyup öylemi yüklediniz? Şayet bunlara uymadığınız takdirde alet, bozulup roland servisine gitmesi gerek diyede not düşmüşler. Yükleme esnasında mecburi uyulması gereken şartları belirtmişler. (Kısaca, power düğmesinin kullanımı ve kazaen elektrik kesilmesi gibi) İnşallah böyle bir hata yapmamışsınızdır. Tek dileğim bu. :(

uyulması gerekenlere birebir uydum.daha önce 1,04 e de yine kendim yükseltmiştim.herşey yolunda gitti.sonunda "successful" yazısını da gördüm.başarı ile tamamlandı.fakat niçin böyle bir sorun oldu anlayamadım.C.tesi gününe de iş var...Sıkıntı bastı...

Sizin acilen sabahleyin Roland bk5or sitesi yöneticilerinden Serkan bey le irtibat kurmanız gerekir. O size gerçek yolu göstereceğine adım gibi eminim. Sıkıntı etmeyiniz bu bk5 orgların bazen keçi liği tutuyor. Yinede bu konuda çok usta olan arkadaşlarımız yardım ederse sorununuz hallolur. Yeni konu açıp Yandım, mahvoldum, kurtaracak birisi v.s. diye konu başlığı açınız. Bk5 çi de çok. İllaki biri yaranıza merhem olacaktır. Hemen paniklemeyiniz. Rahat olunuz. İllaki bir çözüm yolu yani servissiz olursa daha iyi olur. Geçmiş olsun diyecem lütfen buna da paniklemeyiniz. Çok büyük bir dert değil sanıyorum.

Haaa! şu aklıma yeni geldi. Aletinizin garanti süresi bitmemişse hiç bir şeyi ellemeyiniz ve servise sununuz diyeceğim en sağlıklısı ama, amasıda bu sefer tüketici hatası derlerse ücret ödemek zorunda kalırsınız. İnşallah bir babayiğit çıkarda size adam gibi yol gösterir.

Haaa! şu aklıma yeni geldi. Aletinizin garanti süresi bitmemişse hiç bir şeyi ellemeyiniz ve servise sununuz diyeceğim en sağlıklısı ama, amasıda bu sefer tüketici hatası derlerse ücret ödemek zorunda kalırsınız. İnşallah bir babayiğit çıkarda size adam gibi yol gösterir.

Hocam ilginize teşekkür ediyorum...1,04 ü tekrar yükledim ve şükür herşey eskisine döndü...Ben bu 1.05 i yükleyemiyeceğim galiba...Roland'ın kendi sitesinden indirdiğim dosyadan "bozuk arşiv " hatası alıyorum.Daha önceleri hiç inmiyordu zaten..Yani şunun sorunsuzunu siteye update etmek bu kadar mı zor,anlıyamıyorum...Aylardır forumda da bu konudan madur olan arkadaşlar var....

Arkadaşlar Yazılım %100 Sorunlu Nasıl Sorunlu Yazılım'ın Yani ''6'' Adet Dosya İçerisinde Bulunan ''update'' İsimli Dosyasının İçindeki Bazı Kodlar Yanlış Yazılmış Ve Belirli Bir Kesim Cihaz Tarafından Tanınıyor ''BOOT'' Sırasında.

ÇÖZÜMÜ; Elinizde ''1.04'' Yazılımı Duruyorsa Yoksa ''RolandTürkiye'' Sitesinden ''BK-5OR'' Özel Sayfasından İndirebilirsiniz. ''1.04'' İçinde Bulunan ''update'' İsimli Dosya İle ''1.05'' İçerisindeki ''update'' İsimli Dosyaları Değiştirin Sizde Olduğunu Göreceksiniz Tüm Kontroller Tarafımdan Yapılmıştır Herhangi Bir Sorun Yoktur. Saygılar.

WEST; herşeyden önce aletin eski haline döndü ya çok şükür. Büyük geçmiş olsun. Sana açıkça belirtmedim ama aletin beyini resmen gitti sandım. Geçenlerde bende kendi aletimde 1,04 yüklemiş olduğum halde 1,05 e çevirmek için yükledim. Aleti tekrar açtım. Hala 1,04 duruyor. Demekki benide sıyırmış geçmiş. PESİDELPHİA arkadaşımız güzel bir yol göstermiş ama bu 1,05 e artık güvenemiyorum. Maazallah, sistem yüklemelerinde bir hata aletin beynini mahveder. Bu benim düşüncem. West tekrardan geçmiş olsun der, arızadan kıl payı kurtulduğunada sevin. Bence bu 1,05 ide unut derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benim Dediğimi Yapın %100 Çözümü Budur. Denendi Onaylandı.

Benim Dediğimi Yapın %100 Çözümü Budur. Denendi Onaylandı.

Şu hafta sonunu geçireyim ,deneyeceğim...Artık kısmet...Peki Roland, niye doğrusunu siteye update etmiyor acaba?