• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk5 or ile ilgili 2 soru ?

polatoğlu

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
GW8, bk 5 or.
arkadaşlar yeni bk 5 or aldım. kullanma klavuzunda göremediğim ve çözemediğim iki husus var yardımcı olursanız minnettar kalırım. şimdiden teşekkürler.

1- Tekerlek ile üzerine geldiğimiz bir ton veya ritmi enter yapmadan direk aktif olmasını istiyorum GW 8 de olduğu gibi bunu nasıl yaparız.

2- Lower+upper ile birlikte ses karıştırmışken sol tarafta ritm ile birlikte akor çalarken lower in tonu gelsin istemiyorum. split tuşu pasif olunca akor olmuyor, split aktif olunca sol tarafdan lower tonu da geliyor akorla birlikte normal akor olsun lower'in sesi soldan gelmesin.

Cevap: bk5 or ile ilgili 2 soru ?

selamlar kardeşim..tekerlekle ritime gelip enterlemeden aktif etme olayı yok..ancak performans listesindeyken numerik tuşuna basılı tuttuğun takdirde ton bankalarının ledleri yanacaktır..sende sese karşılık gelen numara tuşuyla sesi aktif edebilirsin..tek yolu şimdilik bu..ikincisinde ise up 1 ve up 2 kullanımında lower sesini kendi butonundan kapata biliyorsun ama lower+upper kullanıyorsan akor bölümünde lower tonunu kesemezsin bildiğim kadarıyla hiç demenedim ama bir çözümü vardır mutlaka..

selamlar kardeşim..tekerlekle ritime gelip enterlemeden aktif etme olayı yok..ancak performans listesindeyken numerik tuşuna basılı tuttuğun takdirde ton bankalarının ledleri yanacaktır..sende sese karşılık gelen numara tuşuyla sesi aktif edebilirsin..tek yolu şimdilik bu..ikincisinde ise up 1 ve up 2 kullanımında lower sesini kendi butonundan kapata biliyorsun ama lower+upper kullanıyorsan akor bölümünde lower tonunu kesemezsin bildiğim kadarıyla hiç demenedim ama bir çözümü vardır mutlaka..

roland'ın bu modelinde mi olmuyor, hiç birinde mi olmuyor, mesala siz g1000 kullanıcısınız onda da mı lower + upper olmuyor mu. böylesi bir durumda Lower bir işe yaramaz ki teşekkürler.

Lower+up1+up2 = aynı anda ritimli çalmanın yolu yokmu arkadaşlar lütfen bilenler bilgilerini paylaşabilirler mi acaba ?