• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk5 or şaşırttı

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
arkadaşlar malum yorelere gore cıhaz kullanımı degısıyor
bugun itibarı ıle bk 5 or deneme amacı ıle sıkıntıdan takasa gırdım
lakın bekledıgımden fazla geldı .yakından gorme sansım olmamsıstı
malum segmentıne gore ses kalıtesı ah vah degıl ama pratıklıgı okadarda zor gelmedı
işlenmesı usb sayesınde daha basıt pa 80 e gore ..emektar pa 80 ekmegını cok yedık
rolandın tınısınıda özledıgımı yenı farkettım . dugunlerde halk cıhazın sesıne okadar onem vermıyor hersey parmaklarda bıtıyor .cıhazın yenılıgı ve hafıflıgı mukemmel geldı eskı cıhazlarıma nazaran ..en ıyısıde makul fıata alınan usb lı bı cıhaz olusu
kullananlar hakıkaten anlattıklarında haklı dugunu ıdare etmek ıcın yeterlı bence
muzıkle kalın derım

Cevap: bk5 or şaşırttı

abi nesi protik allah askına ben bin pişmanım Oktave tusu koymazmı insan illa ekrana gelcen tekerlekle yurutecen vs vs enterlicen oktave tusu transpose tusu en olması lazımdı onun dısında sesler ekranda 9 lu sayfa ne o zurnadan bağlamaya gecicem ilerle babam ilerle tamam iyi hoış ucuz guzel ama protik değil

pratik alet olarak korg 1 numara bk5 bana göre çocuklar eglensin diye yapılmıs v7 de aynen öyle ronald dügünçü aleti deil kim ne derse desin bu benim fikrim

Malesef dügün icin bir adim geride geliyor bende kulandim gw8 bk5or ve en son ea.7

hepsindede zararim oldu ea7(1199 euro) haric onu 2 gün icinde geri verip yamaha psr s770(1049 euro) ile degistirdim iyikinede degistirmisim en azindan hem emo set(110 euro) ile birlikte yamaha s 770 i ayni fiyata aldim hata 50 euro ucuza geldi
suan roland ea7 iyi ama set konusu cok zayiif kaliyor arti hafizasi cok az üzerine biraz düsülürse belki bir yerlere varir

buda benim fikrim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu forumda BK5 i özellikle set konusunda en çok eleştirenlerden birisi benimdir.Fakat yiğidi öldür hakkını yeme..Bu fiyata bu özelliklerde bu kalitede başka bir cihaz bulamazsın. oktav tuşu var iki tuşa aynı anda basarak yukarı yada aşağı oktav yapabilirsin. transpose zaten tek tıkla yapıyosun. Sesleri istersen ONE TOUCH a 4 ses ata yada istersen 8 ses direk önünde. Cihaz çok pratik. Lütfen iyi inceleyin.

Bende aletin 3 yıldır kullanıcısıyım hiç bir sıkıntı yaşamadım kendim bir ritim gruplaması oluşturdum buna göre program yapıyorum.ritim den ritime geçerken hiç bir zaman tempo alçatma yükseltme sorunu yaşamadım.ritim bol ses bol düğünlerde
kullanılmayacak bir cihaz değil a 300 tr v3 ile bile program yaptım yeterki üzeri
ne düşülüp kullanım kolaylığını araştıralım korg un yeri tartışılmaz ancak roland a da da haksızlık etmeyelim diye düşünüyorum.saygılar

Merhaba

kulanis acisindan bende zorluk cekmemistim bk5 te ne tempoda nede sesten sese gecislerde hic bir problem olmadi

fakat roland bk5 in üzerine söylendigi kadarda gidilmedi sadece bir kisi son dönemde ayni still ritimler yapip yayinladi buda zaten yeterli gelmedi
hata benim roland tr den isteklerim bile olmustu misal sesler konusunda yapilabilirdi ileki sampel okumasi gerekmez ama dantedeki gibi dügüne hitap eden birkac ses ilave edilseydi cok iyi olurdu
arti icindeki emo vahde gibi o tür ritim yazilsaydi bk5 simdi bambaska bir yerde olurdu

arkadaslar aslinda konu cok basit piyasadaki orglar suanki orglar hepsi cok iyi yeterki ustalar el atsin bana korgtaki gibi 1000 tane oyun havasi 1000 cifteteli 2000 tane elektro baglama v.s gerekmiyor birer veya ikiser olsun ama baba gibi olsun yeter bakin dante tr deki seslere hepsi herkulade ritimlere hepsi herkulada onada sampel disardan yüklenmiyor ama türk müzigin ihtiyaci olan gerekse sesler ritimler tecrübeli ustalar tarafindan yazilip bizlere sunuluyor o nedenlede org bambaska bir yere geliyor yeterki ustalar el atsin

rolanda parayladaa olsa setler sunulsn inanin bakin ozaman ea7 de bambaska bir yere gelir bk5 te

pratiklik bakimindan dedigim gibi bende sorun yasamamistim bk5 or de

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu forumda BK5 i özellikle set konusunda en çok eleştirenlerden birisi benimdir.Fakat yiğidi öldür hakkını yeme..Bu fiyata bu özelliklerde bu kalitede başka bir cihaz bulamazsın. oktav tuşu var iki tuşa aynı anda basarak yukarı yada aşağı oktav yapabilirsin. transpose zaten tek tıkla yapıyosun. Sesleri istersen ONE TOUCH a 4 ses ata yada istersen 8 ses direk önünde. Cihaz çok pratik. Lütfen iyi inceleyin.

oktav için hangi iki tusa basıcaz kardes soler misin o zman beni cepten ara bişiler daha soracam 0530 475 84 69 musa benım adım

melody intel ve numerik tuşlarına aynıanda bas