• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

boss ve-20 vokal prosesör aldım

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
bence bu aletler bütün piyanist şantörlere lazım mükemmel cihazlar sanki arkamda kızlar korosu var :)
daha öncede tc helicon voicetone d1 almıştım çok beğenmiştim fakat az bir dip gürültüsü yapıyor.boss ve-20 yi alırkende tc helicone vocalharmony m ile arasında kararsız kalmıştım fakat boss ve -20 çok daha kaliteli çıktı çok beğendim sizlerede tavsiye ederim tc helicon voicelive2 deki bütün efektler var neredeyse üstelik tc helicondan çok ucuz en önemlisi dip gürültüsü hiç yok ve pillede çalışıyor

Cevap: boss ve-20 vokal prosesör aldım

hayırlısı olsun hocam acaba kaç paraya aldınız bende düşünüyordum bi ara

530 liraya aldım az kalsın 700 lira verip tc helicon harmony m alacaktım iyiki almamışım tc heliconun voicelive 2 çok güzel ama 2000 lira

ümit arkadaşım bende 2 yıldır boss ve-2o kullanıyorum hatta o olmadan şarkı söylemek bile hoşuma gitmiyor iyiki harmony-m almamışsın çünkü alet midi olmadan düzgün çalışmıyor klavyeye bağlamak zorundasın ve sadece harmony efectleri var ve-20 ni yanına bile gelemez ve-20 tek başına kullanıla bildiği için çok avantajlı artı bir sürü user var ve delay reverb ve birsürü efect olması harika efectli mixer dahi gerekmiyor yanında

Super bisetmis gercekten gule gule kullan

hayırlı olsun arkadaşım vocoder hakkında merak ettiğim bişey var
Orga veya herhang bir çalgıya bağlamadan sesine doğru eşlik nasılk edebiliyor...

anlatmakla olmaz denemen lazım yada youtube de videoları var dinle

hayırlı olsun arkadaşım vocoder hakkında merak ettiğim bişey var
Orga veya herhang bir çalgıya bağlamadan sesine doğru eşlik nasılk edebiliyor...

midi bağlantısı olmadığı için o an şarkıyı hangi temel akordan çalıyorsan boss ve 20 yi o tona manuel olarak getiriyorsun örneğin do major ise CM(do major)
veya re minör ise Em yapıyorsun aleti yoksa eşlik sesleri uyumu sağlanmaz midi bağlantısı yapılabilen vakoder aletleride var tc helicon harmony m gibi bunlarda kullanım bu açıdan daha kolay fakat alışınca problem yok ayrıca harmony m hem pahalı hemde özellik açısından boss Ve20 nin çok gerisinde bazende bağımsız olması avantaj oluyor yani tek solistlerde kullanabiliyor

ümit arkadaşım bende 2 yıldır boss ve-2o kullanıyorum hatta o olmadan şarkı söylemek bile hoşuma gitmiyor iyiki harmony-m almamışsın çünkü alet midi olmadan düzgün çalışmıyor klavyeye bağlamak zorundasın ve sadece harmony efectleri var ve-20 ni yanına bile gelemez ve-20 tek başına kullanıla bildiği için çok avantajlı artı bir sürü user var ve delay reverb ve birsürü efect olması harika efectli mixer dahi gerekmiyor yanında

merhaba boss ve 20 gerçekten güzel iyi bir ayarla güzel şeyler oluyor bende alıştım bu alete her zaman kullanıyorum şarkı söylemek çok zevkli hale geliyor hatta bazen yanımda solistler oluyor onların mikrofonu bağlıyorum hasta oluyorlar ellerinden mikrofonu bırakmıyorlar çok beğenerek kullanıyorum bende

bahsettiğiniz cihaz aslında gitar için..tc helicondaki karşılığı ise harmony g.. teknoloji ve özellik olarak tc ile mukayese bile edilemez kaldıki klavyede kullanacağınız için yanlış bir secim olmuş..keşke biraz daha fazla verip voicelive touch alsaydınız..iyi günlerde kullanın..