• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Böyle haksız kazanç olurmu?

TEKİNOĞLU

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama, Pa-80 ve Or-700 TR V1
Arkadaşlar 3.04.2012 tarihinde 2006 model 2. el bir Fiaat Doblo araba aldım. Vay kamyonmuş, vay ticariymiş vergileri, sigortası hak getire. Birde Kamyonet sınıfından olduğundan her yıl muayene ye gitmeliymiş. Aldım Haraççi Tüvturk'a götürdüm. Muayene de koltuk sayısı ruhsat ta 6 yazıyormuş diye ağır kusur dan iade geldim. Gaziosmanpaşa Trafik Şube den randevu aldım kusuru belgelerle ilettim. Way efendim yanlış bilgi varmış denilerek birde sanki ruhsatı ben yazdım, ilk tescilini ben hatalı işledim dercesine 58 TL yeniden Ruhsat değişimi kazığı yedim. Dünyanın neresinde görülmüş, Memur'un hatasının para olarak tüketiciye yansıtıldığı? Bir tek 6 rakkamı dansillenip 5 olarak yenilenemezmiydi? Sanki aracı yeni almışım gibi tekrardan ruhsat parası ödemek nerede görülmüş. Kör şeytan diyorki bir mahkeme davası aç ak kara belli olsun. Bu şekilde anlaşılan bu sene herkesi haklayacaklar. 6 sene bu 6 koltuk sayısı ile piyasaya sürülen araç her ne hikmet se 7. senede ve benim aldığım sene de kusuru çıktı ve ben ağır kusurlu sayıldım. Tek kelime ile bu bir soygundur arkadaşlar. Bu tarz kusurların telafisi 58 TL olmamalıydı. Saygılarımla,

Cevap: Böyle haksız kazanç olurmu?

geçmiş olsun dostum tüketici haklarına başvur :(:( acaba çözüm

Tüketici haklarına OZODERM diye bilinen illet ana renginde saç çıkartıcı şampuanı da bildirdim hala reklamlardan inmemiş bile. Ve hatta şimdi 5 dakikada renklendiren tarak ta yapmışlar benim dönemimde 6 ile 8 haftada tamamen ana rengine dönüştürürdü. Gerçek manada Tüketici Hakları olsa bunu kimse göze alamazdı. FİAT Fabrikasını ve servislerini de aradım 6 koltuklu bir araç icad edilmemiş. Peki bu madem bir hata idi 6 sene beni mi beklediler? 5+1 yazanları bile way efendim 5 olacak diye Trafik'e benim gibi mağdurluğa gönderiyorlar. Bu sistem le para kaynağı bulundu galiba. Saygılarımla,

buna benzer bir memur hatası yüzünden ben de maalesef ruhsat için para ödemiştim... Bence hakkımız arasak, sonuna kadar mücadele etsek bu gibi şeyler son bulur... ne diyeyim geçmiş olsun...

Güzel abicim 58 TL den ziyade bunun kırtasiye işleri,gel-gitleri ve psikolojik olarak verdiği sıkıntı insana yetiyor. Ben çok araç götürdüm muayneye. Neler gördüm neler.

geçmiş olsun .günümüz türkiyesi bu malesef

Benim aracın kasa cinsi ''Hatchback'' ve ruhsatta ise ''Heç Bek'' yazıyor :D

Ülkemizde daha neler oluyor acaba..

tarihin birinde fiyat 1400 tipom vardı gun geldi catti pul alma gunu geldi bankaya gitmeden nabız yokladım arabası olanlardan bizim doganın pulu o zaman 43 milyon onun ustundek lux arabalar 80 milyon arkadaslara soruyorum vegittim bankaya vay anam gitmez olaydım :)

verdim ruhsatı pul alacam dedim demez olaydım bana memur dedi 130 milyon vaw ben sandım limizun kullanıyorum memur bey bir yanlıslık olmasın dedim memur bey yok istersen baska bankaya sor dedi gittim vallahi sordum anaa o 133 milyon demezmi :) ya arkadas dedim su araba bunu öduyor bu araba sunu öduyor ben neden bu kadar öduyorum sordum sormaz olaydımya sordum dediki senin araba lux sinifina giriyor vay be dedim hız göstergesi 180 mi 160 ne idi unuttum vallahi göruntu gariban araba tipi bunun neresi lux oluyor dedim solugu galeride aldim vallahi hmen sattım bu gercek bir olaydır burda su gercek varki bizim basımıza kim gecerse gecsin halkini soyacaktır bunun baska yolu yoookkkk

aynı olay benimde başıma geldi.2007 modelcaddy aracımın ruhsatında araç sınıfı n1g yazılmış neymiş arazi araç sınıfını gösteriyormuş değişmesi gerekiyormus yanlışmış .gittik trafik tescile 58 tl verip yeniden ruhsat yenilendi.
dediğin gibi o ruhsattaki araç sınıfını doğru yazmayan adi memur yüzünden neden 58 tl den oluyorz anlamadım.nedir bu insafsafsızlık ya.bu milletin suçu ne.zaten gırtlağımıza kadar vergi ödüyoruz birde böyle denyoların yüzünden yine üzülen biz oluyorz.

siz hangi ülkede yaşadığınızı unuttunuz galiba burası türkiye burada her şey normaldir anormallik aramayın geçmiş olsun