• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bu kadar güzel müzikler nasıl?

klavyesever

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korgpa80
Çok meral ettiğim bir konu var kıymetli.üstadlara danışmak istedim benim yaşım 40 ben kendim e40 çaldım birtek eski klavyelerden güzel alet doğrusu şimdi korg var tabi bu eski.üstadlar mesala bi rahmetli Atilla kaya olsun diğer büyük üstadlar olsun hep seksenli.yıllarda çok iyi.müzikler yapmışlar yani e70 sanırım taverna müziklerinin çoğunda var hatta o orgun t3 kartında güzel ritimlerde var ama o cihaz bile 91 çıkışlı bu kıymetli sanatçılar bu şahane müzikleri hem de orglar bu denli gelişmemişken nasıl yapmışlar tabi canlı sazlar var elbet ama.özellikle ritimler çok yumuşak ve duygusal şimdiki çoğu orgta bu duygu yok bu kadar gelişmiş olmasına rağmen

Selam.. 80 90 yıllarda ekmek yiyorlardı.. güzel yapmaları lazımdı yan gelirdi çok büyük önemi vardi piyanist olmanın iyi rtimler olması lazımdı ve diskette satış yaparlardı bu günümüze gelelim.. piyanist te kız vermiyorlar :)) 2 iş olunca belki. bolluk var ritim ses bir sürü set.. en ilerdeki piyanistler soğudu ya set yaptı yada bıraktı.. 80 yıllar hep içimizde kalacak.. bir daha dönmeyecek.. :) saygılar..

Son düzenleme:
Söyle bir drum da var bende eskiden bir dügüne giderken sazci darbukaci basci davulcu giderdik öyle hos müzik yapardiki birbirimizin eksigini yanlisini düzeltirdik
o dönem böyle coklu orkestranin tadini simdi hic bir orgcu bence veremez yanlis anlasilmasin org calan iyi degil demek istemedim suan sahnelerde tek org ile dügün yapiliyor veyda yaninda bir sazci hepsi bu
eski instumen sesleri natureldi simdi digital

Son düzenleme:
Tabi canlı sazlar olayı hoş yapar ama tabi siz kıymetli üstadlar daha iyi.bilir bi takım orglar var ve bunların ritimleri alkışlı falan e70 gibi bunlar tavernaya çok uygun bizim korglarda böyle soft sesler yok kanımca o dönemde klavyeler çok yumuşaktı

AH Ne yıllar o yıllar :) zamanında e70 kral bir orgtu.. param yetmediği için solton M5 aldım napayim.. acemiyim o yıllarda neyse yıllar bir birini kovaladıkca Korg serisine başladı i3 i4 i5 ve vurdu voleyi i30 sert vuruşlu..PA80 dönemde kolonlarımi yaktım hâlâ 1. Sırada.. saygılar..