• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bu sample sesler elinde olan var mı?

cakir_turk

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
ketron xd9
Arkadaşlar vidyo da ki sample sesler pa 1x için nereden temin edilebilir. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardım edin

Cevap: bu sample sesler elinde olan var mı?

Duyduğum kadarıyla sample'lar standart bir çok sette bulunan sample'lar fakat sound'lar ve/veya performanslar iyi programlanmış. Eğer hangi pa80 setinde olduğunu bulabilirseniz pa1x e olduğu gibi sample, program (pa80 de program / pa1x de sound) ve performance'ı pa1x e direkt yükleyebilirsiniz. Efektleri biraz fazla gelecektir muhtemelen onuda manuel olarak ayarlayacaksınız. Ve tabii sample'ı almak istiyorsanız ram'de biraz boş yer olması gerekiyor. Eğer ram'de yer açamıyorsanız sadece program ve performance dosyalarını yükleyip, daha sonra sound modunda ilgili sesi bulup basic sayfasından osilatörlere sizin ram'inizde yüklü olan sesleri (mey, kaval vs. hangi ses ise) gösterip kaydedeceksiniz. Bu şekildede yakın hatta bazen daha iyi sonuçlar almak mümkün. Denemek lazım. Fakata önemli olan hangi pa80 seti??

Çok teşekkür ediyorum. Seti maalesef bilmiyorum. Biraz araştırmanın faydası olur mu bilmem. Ketron dan korg a geçtim. Ufo görmüş masum köylü gibiyim. Bana böyle yardımcı olacak arkadaşlar ile cihazı geliştirmek ve maksimum verimi nasıl alırım çabasındayım.

pa80 kullananlarla iyi geçinceksin. Pa80 i baya geliştirmişler ve kullanıcılarının çoğu videonda olduğu gibi kompozisyon yazıyorlar doğrusu. özelikle yakın çevrende pa80 kullananları takip et bence... Bir çok kişi setini ve çalışmalrını forumlarda paylaşmazlar. Hatta çok iyi bildiğim pa800 ve pa80 dahil muhteşem set kullanan bir çok arkdaşım forumlardan haberi olmadığı gibi, setlerini de paylaşmaya hiç yanaşmıyorlar.

bukaval ve mey çift soundddan oluşturulmuş güzel proglandırımış piyasda buna yakın sesler var iş prglmada bitiyor..
aramalrda dilsiz kaval samplelerini hedef alırsan iyi sonuçlar ulaşırsın..