• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

canlı vokale nasıl reverb verebilirim yardım

bekir09

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
facebook.com
Enst.
fl studio,korg i30
arkadaşlar elimde behringer 802 mixerim var ve ayrıca m audio audiophile 192 ses kartım var.mikrofonla şarkı söylerken ses çok kuru ve efektsiz geliyor.mixerin özelliğinde derinlik olayı yok .canlı okurken derinlik nasıl verebilirim programlarla falan yapabilirmiyim bu işi.cihazlar var bu iş için ama almak istemiyorum programlarla falan yapılabilir mi bu iş.yardımlarınızı bekliyorum

Cevap: canlı vokale nasıl reverb verebilirim yardım

sorunuma cevap verecek arkadaş yok mu

merhaba arkadaşım sesi programdan gezdirirsen kalite yarı yarıya düşer . yani efekt makinesi olmadan o iş olmaz . 802 nin harici FX girişine efekt cihazı bağlayıp işini görüceksin veya daha baba bir mixer alıcaksın .

Efekt cihazı almak isterseniz bende kullanmadığım phonic dfx 256 cihaz var. İsterseniz 150 tl ye satarım.

bana bu iş için önerebileceğiniz bir program varmı peki.fl studioda falan yapabilirmiyim bu işi.olmadı mixeri değiştirmeyi düşünüyorum.mixer tavsiyeniz ne olur

Arkadaşım cubase gibi bir program kullanmanı tavsiye ederim. Zaten sesi bilgisayara alıyorsun anladığım kadarıyla, dolayısı ile bir miktar kayıp yaşıyorsun zaten. Cubase biraz karışık gelebilir ilk başlarda. Cubase konusunda cubasetr forumundan destek alabilirsin.

cubase programı var elimde fakat canlı okurken reverb vermek istiyorum mümkün oluyor mu o programla.kayıt aldıktan sonra reverb veriliyorsa benim işime yaramıyor.onu zaten yapabiliyorum

Gerçek zamanlı olarakta verebilirsin. Routing ayarlarını hem ses kartı hemde cubase için doğru yapmalısın. Uzun zaman oldu bu işlerle uğraşmayalı, ezbere detaylarını hatırlamıyorum. Chordsolo nickli (bahadır) moderatör arkadaşa danışırsan aradığın cevabı alacağını düşünüyorum.

tesekkür ederim arkadaşım sagolasın