• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Çin - Hollanda - Belçika Seyahatim ve İzlenimlerim..

ugurtheorca

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pA500TR
Şangay İzlenimlerim:
1- 5 yıldır her Ağustos’ta gittiğim bu şehirden nefret ediyorum. Umarım son kez bu projeyi almış olurum. Öncelikle çok sıcak ve nemli. Resmen saunaya girmiş gibi hissediyorsunuz havalimanından çıktığınız anda. Soluduğunuz hava nem kokuyor, tiksiniyorsunuz.
2- Sokaklarda İngilizce bilen çok az. Taksiyle bir yerden bir yere gitmek büyük zulüm, çünkü anlamıyorlar. Hotel kelimesini bile anlamıyorlar. Nereye gidecekseniz Çince yazılışı elinizde olmalı ki taksiciye gösterin, aksi halde mümkün değil anlamaz. En iyi İngilizce biliyorum diyenin bile İngilizcesini anlamak çok zor. İnanılmaz bozuk konuşuyorlar.
3- Ayak masajını mutlaka yaptırın, özellikle Dragonfly denen salonlarda. Diğer masaj salonlarının temizliği şüpheli çünkü. İki akşam üst üste ayak masajı yaptırın, yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz.
4- Gazoz açacağına benzeyen ve Japonlar tarafından yaptırılmış olan şangayın en yüksek gökdelenini kompleks yapmışlar, şimdi ondan daha yüksek bir gökdelen yapıyorlar. İnşaat halindeki hali bile daha yüksek. Bittiğinde 620 m olacak yükseliği ve Dubaideki Al Khalifa’dan sonra en yüksek ikinci bina olacak.
5- Lüks yerlerdeki restoranlara giderseniz yemek sıkıntısı çekmezsiniz. Element Fresh, Blue Frog gibi otellerde çok güzel yemekler yiyebilirsiniz. Yediğim en güzel chicken fajitas ve tarçınlı kekleri burada yedim.
6- Resimde de göreceğiniz yer Şangayın en meşhur yeri. Gökdelenleri nehrin karşısından görüyorsunuz. Gece daha güzel oluyor ışıklandırıldıkları için. Ama saat 23:00’te ışıklarını kapatıyorlar. Daha da anlatmaya gerek yok bu şehri, ben sevmiyorum.

Eindhoven İzlenimlerim:
1- Eindhoven’a yüzme yarışlarım için gitmiştim. Avrupa Şampiyonasıydı. Madalya alamadım ama 800m serbestte kendi en iyi derecemi yüzdüm ve Dünya Yüzme Şampiyonası barajlarını geçtim. Seneye Kanada / Montreal’de yarışacağım.
2- Olaya bakın: Tüm masrafları kendim karşıladım. Oteli uçağı herşeyi. Ayıptır söylemesi yaklaşık 4.000 TL gitti cebimden. Bir kuruş katkısı olmadı Federasyonun. Tek isteğim milli formayı giymekti. 8 Haziran’da yüzme federasyonumuz Avrupa Şampiyonasını duyurdu, 31 Ağustos – 6 Eylül’de yapılacak diye. 1 Temmuzda kimlerin şampiyonaya katılacağı isim isim belli idi. Bana sordular ne size giyiyorsun diye, M diye bildirdim. Ben 30 Ağustos’ta Şangay’dan Eindhoven’a geçtim. 1 Eylül ve 2 Eylül’de yarıştım, yarışlarım bitti. SEVGİLİ federasyonumuz 29 Ağustos’ta duyuru yapmış: Eindhoven’da yarışacak arkadaşlar 2 Eylülde gelip İstanbul’daki ofisten formalarını alabilirler diye!!!! Yarışlar 31 Ağustosta Eindoven’da başlıyor, 2 Eylülde milli formaları İstanbul’da dağıtıyorlar. Şaka gibi!!! Napcam ben, İstanbul’a forma almaya mı geleceğim?? Deselerdi ki biz bu işi organize edemedik, kendi başınızın çaresine bakın.. ben gidip alırdım bir ay yıldızlı forma, yarışlara öyle çıkardım. Şort tişört dağıtmayı organize edemeyen zihniyet, OLİMPİYAT organize edecekmiş öylemi?? Yerler mi? Yemezler… Yemedi millet.. Bana ayyıldızlı formayı giydiremeyenlere hakkımı helal etmiyorum.. Ben bu adamlara değil olimpiyat organizasyonunu, çocukların oynadığı körebe oyununu bile organize ettirmem. Noldu? “Çapulcular” gibi çıktı tüm Türkler yarışlara, herkes başka şeyler giyerek. Türk milli takımı olduğuna dair tek bir emare yoktu, diğer tüm ülkeler takım gibi takım olarak oradalarken.. Yazıklar olsun!!! İnsanı zorla “Çapulcu” yapıyorlar..üzerimde kavuniçi renkteki tişörtle çıktım yarış alanına.. Yarışların resmi tişörtü ile..
3- Neyse… Eindhoven’a bayıldım.. Harika bir yer.. yemyeşil, temiz, düzenli, sakin.. herkez bisiklete biniyor. Ordaki konsolosumuz bile bisikletle gidip geliyormuş. Araba yolu, bisiklet yolu ve yaya yolu ayrı ayrı. Hepsinin kendi trafik lambası var. 4 gün bisiklet kiraladım 30 Euro’ya, gezmediğim yer kalmadı.
4- Kızları çok güzel. Hepsi sarışın, mavi gözlü ve inanılmaz uzunlar. Nokta. :)
5- Trende giderken bile ücretsiz WIFI kullandım.. aşmış adamlar..

Brüksel İzlenimlerim:
1- Acayip sıkıcı bir yer.. daha öncede geldiğim bu şehirde adam gibi gezip görülecek bir yer yok bence.. Yollar dar.. sabahları trafik çok.. bazı yerleri yemyeşil, bazı yerleri sırf beton.. Grand Place ve İşeyen çocuk heykelinden başka bişey yok..
2- Şarabı ve çikolatası meşhur..Leonidas tan çikolata alıp yediğinizde, ben daha önce çikolata yememişim dersiniz.
3- Restaurant Vincent en meşhur midyecisi.. Mükemmel lezzetler sunuyor.. Bence leon de bruxselles den daha iyi.. gidecek olanlara tavsiye ederim.
4- Yaşlı nüfusu çok, genç nüfus az.. her yerde hep 60 yaş üstü çalışan gördüm..
5- 7 gün boyunca taksilere bindim.. Çeşitli milletten bir sürü taksicilerle konuşup muhabbet ettim otel – fuaralanı – otel yaparken.. Mesafe olmasına rağmen iki defa taksiye binemedim, taksiciler beni almadılar arabalarına.. Bilin bakalım hangi millettendi bu iki taksici?? :(

Ekli dosyalar

• 20130824_165442.jpg
    20130824_165442.jpg
    186.9 KB · Görülen: 203
  • 20130831_181431.jpg
    20130831_181431.jpg
    201.3 KB · Görülen: 186
  • 1.jpg
    1.jpg
    199.2 KB · Görülen: 201
  • 2.jpg
    2.jpg
    136.4 KB · Görülen: 205
  • 3.jpg
    3.jpg
    155.8 KB · Görülen: 207
  • 4.jpg
    4.jpg
    154.2 KB · Görülen: 193
Cevap: Çin - Hollanda - Belçika Seyahatim ve İzlenimlerim..

bilgiler için teşekkür ederim hemşehrim.

Yahu dediğiniz gibi doğru düzgün bir organizasyon yapamazlar, sonra neden Türkiye spor dallarında geri diye düşünürler. Federasyonun A dan Z ye tüm masrafları karşılaması gerekirdi. Yazık, gerçekten çok yazık. Seçim tanıtımları için trilyonlar harcanırken kimse gözünü bile kırpmaz. Halktan topladıkları parayı nasıl olurda kendi propagandaları için harcarlar? Ve nasıl olurda ülkemizi temsil eden bir sporcuyu kendi kaderiyle yanlız bırkırlar. Benim beynim, mantığım, adaletim bunu kabul edemiyor. Gerçekten wifi'ya gelmeden önce kat etmemiz gereken çok yol var :)

Hocam kusura bakmayın, anlattığınız onca güzel şeyin arasında bahsettiğiniz rezillik diyeceğim artık, kanı beynime sıçrattı gerçekten.

Herkese nasip olmaz dünyanın dört bir yanını gezmek, çok şanslısınız. Umarım her alanda başarılı olursunuz.

Volkan.

Sormayın hocam.. çıldırdım orda.. insan kendi bayrağını üstünde taşıyamadığında, diğer tüm ülke sporcuları kendi formaları ile dolaşırken ortada.. koyuyor adama.. çok koyuyor.. bu bayraktan daha önemli ne var hayatıımızda?

Tesekkurler paylasim icin ...
Dunyanin en guzel yeri Turkiye ne dersiniz?