cubase gitar vokal kayıt sorunu | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.
  • Crack,Key, full paralı program vs vs eklenemez . (Ban sebebidir) önemle duyurulur..

cubase gitar vokal kayıt sorunu

bekir09

Üye
Enst.
fl studio,korg i30
slm a. arkadaşlar cubasede klasik gitar ve vokal kaydı almak istiyorum.çalıp söylerken gitar ve vokali ayrı ayrı kanallara nasıl kayıt edebilirim.yardım ederseniz sevinirim.gitarımı ve mikrofonumu mixere bağladım.ses kartı olarakta m audiophile 192 kullanıyorum

ChordSolo

Forum Doktoru
Yönetici
Administrator
Enst.
Yamaha PSR750&MX49
Cevap: cubase gitar vokal kayıt sorunu

Aynı anda kaydedecekseniz 2 farklı mikrofon ve 2 ayrı kanal açmanız gerekiyor...
Her iki kanalın üzerindeki "record" butonunu aktive edin, ve transport panelinden de record a basın...
Aynı anda iki kanalı canlı kayıt etmenin mantığını aşağıdaki video nun sonunda bulabilirsiniz.
Her ne kadar burada klavye kayıtları anlatılıyorsa da işinize yarayacak bilgiler bulacaksınız;

http://www.trakyamuzik.net/cubase/41595-cubase-ile-arranger-keyboard-kullanimi.html

Not: Bu şekilde kaydı önermem. Çünkü vokal kaydınız gitar kanalına, gitar kaydınız vokale ister istemez sızacaktır...Önce gitarı sonra vokali kaydetmek daha verimli olacaktır...Mix ve kayıt bilgileri için de ayrıca aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim...(2nci bölümde gitar kaydı miksi de bulunuyor...)

http://www.trakyamuzik.net/cubase/41593-cubase-mix-egzersizleri-1-2-yeni.html

Cubase ile ilgili sorularınızı forumda Cubase bölümüne açarsanız sevinirim...
iyi çalışmalar

Ch.

bekir09

Üye
Enst.
fl studio,korg i30

anlatımlar için teşekkür ederim hocam.iki ayrı mikrofon kullanmam gerektiğini söylemişssin fakat gitarı mixerde bi kanala mikrofonuda mixerde ayrı bir kanala bağladım.çaldığım gitarı cubasede kayıt alıyor zaten.cubasede iki ayrı kanal açtığımda bi kanala giyarı bi kanalada mikrofonu kayıt etsin istiyorum

ChordSolo

Forum Doktoru
Yönetici
Administrator
Enst.
Yamaha PSR750&MX49

bu mümkün değil dostum...

bekir09

Üye
Enst.
fl studio,korg i30

tesekkür ederim hocam saolasın ilgin için.sanırım imkansız bişey istedim

ChordSolo

Forum Doktoru
Yönetici
Administrator
Enst.
Yamaha PSR750&MX49

hocam bir mikrofonla bunu yapmak imkansız...
ama iki mikrofonla mümkün olabilir ama şu şartlarda dediğim gibi o da sağlıklı olmayacak...
bu arada gitarı mikrofonlayarak kaydetiğinizi düşünüyorum...Eğeğr jackla giriyorsanız bu mümkün tabii...

Ch.

bekir09

Üye
Enst.
fl studio,korg i30

Gitarı çivi jackla mixere bağlıyorum hocam.peki nasıl yapabilirim mümkünse.