• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante mi yamaha S650 mi ????

m.kaya76

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar Dante tr mi --- Yoksa Yamaha psr S650 midir acaba kararsızkaldım artılarını eksilerini bilenler anlatırsa yalnış karar vermem...

Cevap: Dante mi yamaha S650 mi ????

Bence Dante tr çok daha iyi, hatta en son güncellemelerle çok daha gelişmiş 70 tane sample ses varmış. s650 biraz öğrenci orgu.

Kimse yokmu...

Dante tr s650 den daha ilerde yamaha istersen en az A2000 veya s750 ama 2000 tl civari bütçe icin Dante Tr

Ya arkadaslar s650 orenci orgu demis bir arkadas dante yamaha yarisini birak bir kenara be arkadasim s650 dedigin alet a2000 ile ayni sound ayni fabrikasyon sesler kitler ile calisiyo 4 vartion ritm 4 atak 3 intro 3 end ve mono yani portofoni dedigimiz sey haric nerseyse ayni alet ustune ustelik yazilimla kullaniciya acik sampler ve efekt bakimindan danteden cok daha ilerde!
A2000 le ayni sound ve kullanimi ayni neye gore sen ovrenci orgu dedin???
Bazen bos bos yorum yapmalim

Ya arkadaslar s650 orenci orgu demis bir arkadas dante yamaha yarisini birak bir kenara be arkadasim s650 dedigin alet a2000 ile ayni sound ayni fabrikasyon sesler kitler ile calisiyo 4 vartion ritm 4 atak 3 intro 3 end ve mono yani portofoni dedigimiz sey haric nerseyse ayni alet ustune ustelik yazilimla kullaniciya acik sampler ve efekt bakimindan danteden cok daha ilerde!
A2000 le ayni sound ve kullanimi ayni neye gore sen ovrenci orgu dedin???
Bazen bos bos yorum yapmalim

Sayın Üye,

S650 için öğrenci orgu denmiyor,sanki öyle deniyor.O aletin öğrenci orgu olmadığını hepimiz biliyoruz ama Türkiyede şöyle bir gerçek var.
Destek gören cihazlar tercih ediliyor.
Destek görmeyen cihazlar S650 gibi maalesef işte böyle düşe düşe öğrenci sınıfına kadar sokuluyor.halbuki harika bir enstrüman.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dikkat ederseniz ogrenci orguna kacti deniliyor . ayrica alet bircok cipsiz yazilmis ritmleri okuyor ve sample paketi var ve icine sample atila biliyor ve cok yakinda yeni tr paket cikacak.
can bey bu konu haric ben yurt disinda yasiyorum ve dante edinmek istiyorum ama eski 70 sample olmayani su an burda satiliyo tr ye su an ve yakin zamanda gelemiyorum bu yeni sampleleri nasil yukleriz? aletin eski surumunu almak istemiyorum o da dante bu da dante ?

dikkat ederseniz ogrenci orguna kacti deniliyor . ayrica alet bircok cipsiz yazilmis ritmleri okuyor ve sample paketi var ve icine sample atila biliyor ve cok yakinda yeni tr paket cikacak.
can bey bu konu haric ben yurt disinda yasiyorum ve dante edinmek istiyorum ama eski 70 sample olmayani su an burda satiliyo tr ye su an ve yakin zamanda gelemiyorum bu yeni sampleleri nasil yukleriz? aletin eski surumunu almak istemiyorum o da dante bu da dante ?

Slm.Chazın yeni sürümüne sahip olmanız için chazın bize gelmesi gerekiyor.Bu yazılımı herkes yükleyemediği için biz kendimiz yüklüyoruz.Dante tr sahibi olmanız için size kargo yolu ile yardımcı olabiliriz.Yada daha henüz gerçeklik kazanmadı ama,? Almanyada bir bayi ile anlaşmamız olursa şayet ordan da alabilirsiniz,Dediğim gibi daha henüz bir netlik yok ama.Chaz normalde zaten güzel bir chazdı,Ama bayilerde aleti tam olarak tanıtabilecek kişiler yok.Bu yüzden eksik tanıtımdan dolayı chazı hor görenler oldu.Ama bu sorunu ortadan kaldıracak efek sesli demolar ve tanıtım videosu hazırlandı.Dante tr nin dünyaya gerçek bir türk aleti oluduğunu siz değerli arkadaşlarımızın sayesinde duyurmaya çalışacağız.Bize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı size teşekkür ediyoruz.Hayırlı günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben hepsini kullandım A2000 ile S650 arasında uçurum var, S750 ile de A2000 arasında aynı şekilde uçurum var, kıyaslama cihazların bedelleri ile paralel olmalı, bu durumda dante tr s650 den çok çok avantajlı.

Örnek olması açısından s750 ancak pa900 ile kıyaslanmalı- ayrıca orglar mı öğrenci orgu bizler mi öğrenci onu soralım- kendimizi geliştirelim, ayrıca bu ülkenin insanlarına destek olalım.