• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante Tr de Touch Sens Var mi

sddkkonus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha a2000
Dantenin kendi hafizasindaki bati sesler ile bazi sample sesler (gitar gibi) user ritimlerin altinda kaliyor. Assigin ile de yukseltemedim. Yamahadaki Voice set-Touch Sense-Offset
gibi bir bolum var mi bulamadim.
Bir de tus hassasiyeti Soft yapiyorum kapanip acildiginda Normal oluyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

Cevap: Dante Tr de Touch Sens Var mi

Cihaz yazılım versiyonunuz nedir? (global settings/ utility )

Touch Sense-Offset gibi bir ayar yok.

O ayarlamış olduğunuz Soft/hard/Normal bölümü tuş hassasiyetinin ayarlandığı bölüm... (normalde hafızada kalmalı)

Eğer User ritim seviyesi fabrikasyon seslerin üzerinde kalıyorsa Style Edit bölmünden volume seviyelerini geri çekip kaydedebilirsiniz...

Salim kardesim Version V1.7.0(B) gozukuyo.
Tus hassssiyeti Soft yaptigimda sabit birakamazmiyim. Yoksa her actigimda tekrar ayarlamam mi gerekiyor.

Sabit kalıyor diye biliyorum. En etkili yontem bu konuda salim hocamin dedigi gibi ritim editten kitlerin seslerini dusurmek eger sample dusuk kaliyorsa.

Tesekkur ederim

Tuş hassasiyeti performansa kaydediliyor. Yani performans değiştirdiğinizde tuş hassasiyetide değişir. Böyle olması daha mantıklı çünkü farklı enstrüman veya performanslarda farklı tuş hassasiyetine ihtiyaç duyarsınız. Kısacası ayarladıktan sonra ilgili performansa kaydetmelisiniz.

Anladim boylesi daha iyiymis tesekkurler Volkan kardes