• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

dante tr-j de tek tuşla enstruman çalmak

• Konbuyu başlatan bbc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 2K

bbc

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
dante tr-j
merhaba,

cihazı yeni aldım öğrenme aşamasındayım yolun başındayım kısaca
bazı youtube videolarında gördüm rtim çalarken klavyede tek bir tuşa basılı tutarak keman, klarnet vs çalınıyor yani hazır bir nameyi çalıyor tuşa basılı tutmanız boyunca çalıyor

bunun nerden yapıldığını ne kitapçıkta nede üzerinde kurcalamama rağmen bulamadım yardımcı olursanız sevinirim...

sorum çok amatörce olabilir lütfen kusura bakmayın dediğim gibi yeni öğrenmeye çalışıyorum....:)

Cevap: dante tr-j de tek tuşla enstruman çalmak

öncelikle cihazınız hayırlı olsun, güle güle kullanının...

Bahsetmiş olduğunuz taksim sesler DanteTR Junior'un V2 Sample güncellemesinde mevcut olduğu için kitapçık ya da kılavuzlarda buna ait bilgi bulunmaz...

Junor'unuzun V2 olup olmadığını anlamak için, Ses kategorilerinden CLARINET tuşuna bastığınızda ekranda KLARNET ismini görürseniz cihazınız V2 dir ve o taksim sesleri CLARINET kategorisi altında tekerlek ile gezerek bulabilirsiniz.

Eğer durum farklıysa,

linkini tıklayarak, güncelleme dosyası ve güncelleme talimatlarına ulaşabilir ardında da cihazınızı V2 yapabilirsiniz...

Salim Bey,

çok teşekkür ederim. VOICES başlığı altındaki düğmelerde 642 Klarinet tuşu var ona bastığımda ekranda 642 Klarinet 1 çıkıyor tekerleği çevidiğimde 643 Klarinet 2 çıkıyor birdaha çevirdiğimde 644 Klasik Gitar çıkıyor..

Bu durumda yeni aldığım bu çihaz V2 değil doğrumudur ?

Neden detaylı sordum çünkü bazı yerlerde V2 cihazı bilmeden V2 ye günceller isek seslerin bozulduğu cihaz arızalandığı yazıyor onun için emin olmak istedim

yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

266 CLARINET tuşuna basacaksınız. V2 sesleri o kategori içinde...

Güncelleme yaparken arızalar yaşayanlarla karşılaştım. Sebepler ya işletim sistemi uyumsuzluğu, ya bilgisayar problemi ya da kablo problemi ile cihazlarına arızalar verdiler.

Şayet bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, tarafıma ya da unkapanı mağazamıza cihazınızı gönderip ücretsiz olarak güncelletebilirsiniz.

Salim Bey tekrar teşekkürler.. şimdi işyerindeyim akşam 266 ve sonrasına bakarım ancak tahminim benim cihaz yeni gelmesine rağmen elde kalan bir ürün sanırım o yüzden V2 değil cihazı hepsiburada dan aldım istanbul unkapanı Nota müzik diye bir firmadan geldi zaten kılıf hediye yazıyordu oda gelmedi yazdım hepsiburadaya bakalım ne olacak...

bigisayar bilgim var başka tip elektronik cihazlara da frimware atmıştım

chaz V2 ise ve ben üzerine V2 yi bidaha atsam cihazda birşey olurmu diye çekindiğimden bukadar detayla öğrenmeye çalıştım 266 altında yok ise dediğiniz gibi V2 yi yükleyeceğim

Adana da olduğum için sizede getiremediğimden kendim çözeceğim artık tekrar sağolun

266 CLARINET tuşuna basacaksınız. V2 sesleri o kategori içinde...

Güncelleme yaparken arızalar yaşayanlarla karşılaştım. Sebepler ya işletim sistemi uyumsuzluğu, ya bilgisayar problemi ya da kablo problemi ile cihazlarına arızalar verdiler.

Şayet bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, tarafıma ya da unkapanı mağazamıza cihazınızı gönderip ücretsiz olarak güncelletebilirsiniz.

Salim bey çok teşekkürler sesleri buldum cihazım v2 imiş güncellemeye gerek kalmadı yerini verdiğiniz bilgiye göre buldum çok çok sağolun

Cihaz Harika iyiki Dante trj almışım dedim bugün.

çok güzel...

güle güle kullanın...