• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante Tr Junior Üstad Önerileri

BückDich

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Dante Tr-J
Selamun Aleyküm Üstadlarım..
Ben 21 yaşında Erzurum da üniversite öğrencisiyim..
Müziğe epey ilgi duymakla beraber farklı zamanlarda farklı enstrümanlar çalmak istedim..
Ama hiç nasip olmadı.Davul almak istedim sağlam bi davul seti 3 liradan aşağı değil..
Klarnet almak istedim.Çalinabilir bi klarnet en az 2 lira..
Ben her tür enstrüman sesiyle mest olabiliyorum ve fark ettim ki tüm bunları yapabilen bi enstrüman benim için en hayırlısı olacak..
Sözün özü üstadlarim org almak gibi bir niyet içerisindeyim..
Eğitimini profesyonel olarak alamayacağim kendi çabalarimla ne başarabilirsem.
Danışacak kimsem olmayınca da epey bir araştırma yapma gereği hissettim..
Araştırmalarim beni zorlanacak olsamda alabileceğim ve oryantal sesler olan Dante tr Junior a getirdi..
Sizler benim hayalini kuramadiğim cihazlara hükmeden insanlarsınız..Kardeşinize bi akıl verin.
Sizce Dante tr J almak yararima olur mu yoksa 1400 1500 verip daha sağlam bi org alınabilir mi
Amacım en azından üniversite bitene kadar 2 sene de az çok org tecrübe si edinip inş. meslek hayatına girince korg a geçmek..
1400 bile şu an beni aşırı zorlayacak kaldı ki.
Bi de bu makinenin fiyatı Medeli sitesinde 500 dolar ki 1800 lira yapar bazı sitelerde 1400 bazılarında 1500 bazısında 1600 sizce ne yapmalı hangisine güvenmeli.
Bloglarinizi büyük dikkatle ve ders çıkararak okuyorum.
Tecrübe ve aklınıza ihtiyacim var üstadlar..
Şimdiden sağolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Dante Tr Junior Üstad Önerileri

kardeşim bana kalırsa dante jr şuan türk riitim ve seslelere sahip en uygun cihaz bir kullanıcımızın cihaz hakkındaki fikirlerini seninle paylaşmak isterim umarım sana faydası olur ve dante dünyasını keşfetme şansı yakalarsın:

Bu gün iziliydim, Dante juniorun Türkiye' ye geldiğini öğrendim ve malum terör eylemlerinden de korka korka karşıya geçtim. Ben gittiğimde bayiilere teslimat başlamıştı. Arbasız gittiğim için nasıl olur nasıl gelirim derken, benim gibi bel sıkıntısı çekenler için öncelikle en güzel tarafı, kutusu ile birlikte bile çok hafif olması ve zorlanmadan taşınabilmesi diyebilirim. Aleti eve getirdim ve detaylı olarak inclemeye başladım. Öncelikle Junioru almamdaki sebepleri yazayım; ikinci klavye yani yedek klavye olarak kullanmak istemem, ucuz ve sorunsuz bir klavye almak istemem, içinde düğün ve türkü formatında bana hitab edecek ritimlerin bulunması, her tür sample seslerin bulunması, başta da yazdığım gibi hafif ve küçük olması, fiyatının uygun olması, evde iki tane yetişen oğlum var arada onlara da eğitim vermek istemem ve son olarak da bir Türk firmasının argesini yapıp geliştirerek böylesi bir cihazı meydana getirmesi olarak sıralayabilirim. Juniorun tasarımının altında Can Başar imzası var. Arkasında DANTE firması sahibi Tuncay ÖZKUL, teknik destek olarak Salim KARA ve ekibi var.

Aletin power on tuşuna basıp içimizden saymaya başlarsak 1.... 2 demeden alet hemencecik açılıyor. Hemde içinde altmış küsür sample türk sesi olmasına rağmen. Sesler ve ritimler yerli yerinde, birçok kısayol ve kolay pratik kullanım yolları atanmış. Ayrı ayrı tüm ritim elementlerini ( dvl-perc- bass- acc-pad vs....) ayarlayabiliyoruz. İstediğimiz 2 addet sesi birleştirip perfoemans yapabiliyoruz. 48 adet performans sesi hafızaya alıp istediğimiz gibi kullanabiliyoruz. Alette 128 plofoni var DSP Efekleri ve diğer parametreleri ayarlayıp ekran altındaki 6 adet Performans tuşuna atayabiliyoruz. 6X8 adet yani 48 adet performansı oluşturabiliyoruz. Aletin Tuşesi hoşuma gitti, bu fiyatta bir alet için gayet başarılı. Ekran dokunmatik değil ve bu fiyata da olması beklenemez, ancak tüm fonksyonları kolay ve pratik bir şekilde görebiliyoruz. Ekranın üstünde tek dokunuşlu koma skalası var ve kolay bir şekilde koma verebiliyorsunuz. Pratik olarak oktav ve transpoze tuşları var. Yine aletin üstünde çok kolay ve pratik olarak ritim ve ses balansını yapabiliyorsunuz. PİANO VE GİTAR modu var ve çok hoşuma gitti. Birde yeni öğrenmeye başlayanlar yada direk akor piano çalmak isteyenler için İNTELLİNG LEARN modu var, yani akıllı öğrenme modu. Size kademe kademe org çalmasını öretiyor ve başarılı olmadan da bir sonraki derse geçmiyor. Alet bence parasını kuruşu kuruşuna hakkediyor, bu hafta salona götürüp tesisatta da deneyeceğim, Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. DANTE firmasına sonsuz teşekkürler ellerine emeklerine sağlık...

Eyvallah üstadım evet bunu okumuştum..
Okuduklarım izlediklerim baya etkili oldu.
Şu an en sıcak baktığım cihaz.
Ama fiyat konusu kafamı karıştırıyor..
Dante kendi sitesinde 500 dolar 1800lira yapar.
Bazı sitelerde 1500 1600 arası değişiyor..
Kubilay müzik nette orda 1400lira ne yapmalı nerden almalı
1400 le 1800 arası az bi fark değil

Merhaba... Fiyat konusundaki dalgalanmanın bir çok parametresi var...

Bunun en sağlıklısı, en ucuz gördüğün bayiye yönelmek. Nihayetinde cihaz her yerde aynı cihaz...

Merhaba

ustam hadime düsmez ama nick ismin ne anlamina geldigini biliyormusun?

ayrica org düsüncende dante senin isini her konuda görür

Eyvallah üstadlarım çok sağolun..
Rammsteın in bir şarkısında geçiyor.
Sakata mi geldik ustam..