• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR-Pad lere perkisyon ve efekt atama

ramocan05

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Slm.DANTE TR-Pad lere perkisyon ve efekt atamayı nasıl yapıyoruz diye soranlar vardı videolu anlatım yaptım bu adresten bakabilirsiniz. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=jvzG5xZilE0]DANTE TR PAD OLUSTURMA - YouTube[/ame]

Cevap: DANTE TR-Pad lere perkisyon ve efekt atama

ayrı ayrı birinci pad de zil ikinci pad de kaşık vss.. bu şekilde bir sistem varmıdır

Slm.Gökhan by.Video da anlatıldığı gibi.1 ile 6 arası istediğin bir kitin perkisyonu nu ataya bilirsiniz.Videoyu takip etmeniz yeterlidir.İyi günler.

Hocam türk kitlerden birini seçtiğimizde mesela halaylar için bağıran bir bayan var le le le le :) diye pad 1'e ekledik 2ye koçlarrr pad3-4-5-6 vs.. ekledik diyelim.yanlız şöyle bir durum var.padlere koyduğumuz efektlerin ses düzeyini ayarlayamıyoruz veya ben ayarlayamıyorum ritimin çok önüne geçiyor.kısacası padlerin volumesini ayarlayabiliyormuyuz hocam yanıtlarsanız çok sevinirim.

Bu olayıda bir piyanist arkadaşım tarafından öğrendim.
Benden dante tr satın almaya geldi.padleri sordu efektleri bende ekledim .haliyle denemek için ritim yokken padlere bastığımızda çok güzel ses elde ettik tam istediğimiz gibi.ancak ritimi açtığımızda kısık vaziyette soloyu çalarken halay çalıyordu pad1e eklemiştik bayanı le le le'yi :) birden baskın geldi sayın bayan :) bende anladım ki ya böyle bir açık var sistemde yada kesinlikle bir ayarı var biz bilmiyoruz ondan dolayı danışmak istedim hocam başımdan böyle bir olay geçince paylaşmak istediğim.

şimdiden yanıtladığınız için teşekkür ederim.
Hayırlı akşamlar İyi Dante'ler dilerim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam türk kitlerden birini seçtiğimizde mesela halaylar için bağıran bir bayan var le le le le :) diye pad 1'e ekledik 2ye koçlarrr pad3-4-5-6 vs.. ekledik diyelim.yanlız şöyle bir durum var.padlere koyduğumuz efektlerin ses düzeyini ayarlayamıyoruz veya ben ayarlayamıyorum ritimin çok önüne geçiyor.kısacası padlerin volumesini ayarlayabiliyormuyuz hocam yanıtlarsanız çok sevinirim.

Bu olayıda bir piyanist arkadaşım tarafından öğrendim.
Benden dante tr satın almaya geldi.padleri sordu efektleri bende ekledim .haliyle denemek için ritim yokken padlere bastığımızda çok güzel ses elde ettik tam istediğimiz gibi.ancak ritimi açtığımızda kısık vaziyette soloyu çalarken halay çalıyordu pad1e eklemiştik bayanı le le le'yi :) birden baskın geldi sayın bayan :) bende anladım ki ya böyle bir açık var sistemde yada kesinlikle bir ayarı var biz bilmiyoruz ondan dolayı danışmak istedim hocam başımdan böyle bir olay geçince paylaşmak istediğim.

şimdiden yanıtladığınız için teşekkür ederim.
Hayırlı akşamlar İyi Dante'ler dilerim :)

Evet haklısın. Pad ile ilgli bir volume parametresi ben de bulamadım.

İnceliyorum birşeyler bulduğumda paylaşacağım.

Konu padlardan açılmışken:

Kullanma kılavuzundan alıntıdır.

Akor Çalma Fonksiyonunun Pad’a atanması:
Akor çalma fonksiyonunu Pad’a atayabilirsiniz.
1. Seçmek için “Chord” butonuna basın.
2. Kaydı başlatmak için “Rec” butonuna basın.
3. Klavyede kaydetmek istediğiniz NOTALARI çalın.
4. Kaydı bitirmek için tekrar “Rec” butonuna
basın.Kaydettiğiniz akorları dinlemek için Pad’a
basın.

Sadece tek bir notayı kaydediyor... Pad a bastığınızda sadece anlık bir nota sesi geliyor. ?

Konu padlardan açılmışken:

Kullanma kılavuzundan alıntıdır.

Akor Çalma Fonksiyonunun Pad’a atanması:
Akor çalma fonksiyonunu Pad’a atayabilirsiniz.
1. Seçmek için “Chord” butonuna basın.
2. Kaydı başlatmak için “Rec” butonuna basın.
3. Klavyede kaydetmek istediğiniz NOTALARI çalın.
4. Kaydı bitirmek için tekrar “Rec” butonuna
basın.Kaydettiğiniz akorları dinlemek için Pad’a
basın.

Sadece tek bir notayı kaydediyor... Pad a bastığınızda sadece anlık bir nota sesi geliyor. ?

akor basmayı denediniz mi?
dirket akor kaydı alıyor.

Akor kaydı da olmuyor hocam. Zaten Rec'e bastığınızda accomp (A.B.C. butonu) deaktif oluyor. aktifleştirseniz de işe yaramıyor. Ya da ben yapamıyorum.

Yok normal R1 'e isteidğin sesi seçeceksin abi.

Sonra Chord kısmını ve RECi aktif edip klavyeden normal sağ taraftan akoru basacaksın.

video çektim yayınlicam

video burada abi