• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR tanıtım...

Murat Koç

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
MEDELİ DANTE TR J - YAMAHA A2000
Alet Türkiye için özel olarak Medelli firmasına yaptırılıyor. İçndeki çalışma, Can Başar ve Ekibine ait. Klavyenin arkasında, Yamaha'nın eski distribitorü SETUN firmasına ait. Setun Firmasının sahibi Tuncay bey, bizzat klavyeyi tanıttı. Alette renkli dokunmatik ekran var, tuşesi ve swiçleri çok çok iyi, kalite hissini hemen alıyorsunuz. Swiçler tyros serilerine benziyor büyük ve ışıklı. Alette çok büyük renkli dokunmatik ekran var. Bu ekrandaki çözünürlük neredeyse abartısız IPHONE ekranı çözünürlüğünde ve parlaklığında. Alette rem yok fakat, türkiye için yapılmış her yöreye hitap eden özel bir set var. Yüzlerce ritim hazır, ama güncellemeler sürekli olacak. Aletin arkasında, En önemlisi, Salim KARA ve Can BAŞAR var. Aletin kendi hoparlörlerinde bile soundu 10 üzerinden 10. Kendi hoparlörleri çok güçlü ve gümbür gümbür. Ritimler çok dolgun ve tok. Kesinlikle bu klavyede teneke muhabbeti yapılamayacağını söyleyebilirim. Sound çok dolgun sesler tane tane ve net. Alet hem mp3, hemde Wave okuyabiliyor. 3 adet sesi birleştirme özelliği var. Mulipad ve reg özelliği mevcut. Aletin üzerindeki set her yöreye hitap edecek bir set. Sıkı durun en önemli özelliği sona sakladım. Alette manuel ayarlı gerçek phazzer efecti yani lesli efecti var. Demoda da kısaca deneme yaptık. Gerçek bağlama çalıyorsunuz hissi uyandırıyor. Manuel olarak 2 adet potla anında ayar yapabiliyorsunuz. Ses, Asing ve balans olmak üzere 3 adet ses potuda var. Fiyat olarak çok uygun bir fiyata geleceğini söyleyebilirim. Temmuz ayında satışına başlanacak. Klavye alacaklar muhakkak bu klavyeyi beklesin. Tanıtım videoları yakında yayınlanacak. Can BAŞAR ve SETUN DANTE müzik, bu klavyenin tüm gücüyle arkasında. Aletin bir başka en önemli özelliği ise, yedek parça bolluğu ve ucuzluğu olacak. Bu yönüyle de ikinci elde, sıkıntı yaşanmayacağını söyleyebilirim. Benden bukadar aklıma gelen başka şeyler olursa yine yazarım. Saygı ve sevgilerimle...
Murat KOÇ

Cevap: DANTE TR tanıtım...

bu klavyeyi 4 ay önce gördüm salim face de ilk reklamını yapmıştı demekki artık piyasaya girmeye başlıyor. can başar ve salim bu projedeyse tutar bence fiyat olarakta bizi tatmin ederse iyi olur. saygılar

Vay be :) çok sevindim inşallah bize hitap eder de alırız.Bu aleti internetten görebileceğimiz bir link yok mu ya?Tr olanını tabi

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeniliklere açık olmak lazım.artık çok paralar kazanamıyoruz en az parayla en çok iş görecek aletleri almamız iyi olur.bu alet fiyat olarak uygun olacakmış neden olmasın!hayırlısı bakalım.

Fiyat /performans olarak rakipsiz olacağına eminim.

Slm Arkadaşlar:Ben çoğu kişinin yakınen tanıdığı SETUN YAMAHA NIN Resmi fabrika ritim yazımcısı Ramazan.Salim batuhan ramazan olarak bilinen resmi yazımcılarız.Ben sitelerde ismimin pek söylenmesini sevmediğim için beni kimse bu siteden tanımaz bunu belirtmek isterim.Artık medeli ye geçiş yaptım çünkü medeli artık piano dan sonra profosyonel org üretmeye başladı ve gümbür gümbür geliyor. Öncelikle MEDELİ DANTE NİN SAHİBİ OLAN TUNCAY Beye Böyle bir aleti değerli müzisyenlere yani türkiyeye ve komşu ülkelere itab eden DANTE TR modeli için Teşekkürlerimizi borç biliriz.Herkesin bildiği gibi Yamaha yı Adam eden CAN BAŞAR Bey ve SETUN Bu sefer Medeli ye El attı.Ben ramazan salim ve can bey elimizden gelen bütün çabayı göstererek MEDELİ DANTE TR Yi baştan yarattık.TUNCAY beyin sayesinde türkiye ye geleceği anlatan ilk orta profosyonel DANTE TR yi Baştan yaratan lardan biri olduğum için kendimi şanslı olarak hissediyorum.Umarım Dante tr den sizlerde benim kadar memnun kalırsınız.Ben aletin demosunu canlı olarak sahnede kullanmaktayım.Alet nasıl diye soracak olursanız fiyatına göre rakipsiz bir alet olacaktır.Özelliklerini ise şöyle özetleye bilirim. :3 SESİ AYNI ANDA KULLANA BİLİR VE OKTAVLARI SES EFEKLERİ AYRI OLMAK ÜZERE VE SESİN RENK AYARLARINI YAPA BİLİR REGİSTER USER E KAYDEDEBİLİRSİNİZ.MP3 WAWE AUDIO ÇALMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR.16 KANAK ŞARKI KAYDI MP3 KALİTESİNDE VE RİTİM YAZIMI YAPABİLİR ÖLÇÜ AYARLARINI DEĞİŞTİRE BİLİR MEZUR AYARIDA YAPABİLİRSİNİZ.EKRAN İSE HEM TIRNAK HEMDE DOKUNMATİK OLARAK ÇALIŞMAKTA OLUP EN YÜKSEK IŞIKLI BİR ORTAMDA DA OLSANIZ RENKLİ EKRANINDAN EN UFAK GÖRÜNÜRLÜK KAYBI YAŞAN MAMAKTADIR.ÇOK BASİT BİR KULLANIM MENÜSÜNE SAHİPTİR.ADAPTÖR DIŞARIDA OLUP ARZA HALINDE BAŞKA BİR ADAPTÖRLE ÇALIŞMASINA OLANAK SAĞLAR.LESLİ ÖZELLİĞİ İSE ÖZEL YAPIM OLUP GERÇEK LESLİ TADINI VERİR MÜKEMMEL BİR LESLİLİ ELEKTRO BAĞLAMA TADINI YAŞARSINIZ.HAFİF BİR CHAZDIZ 9 KG AĞIRLIKTADIR. ( SAUND OLAYINI SORMAYIN ÇÜNKÜ BEN BİLE MEDELİ DEN BU SAUNDU BEKLEMİYORDUM ÇOK ŞAŞIRDIM VE İNANILMAZ BİR SAUNDA SAHİP.EKOLAYZIR AYARLARINA SAHİP TİR.Chaz yaklaşık 1 buçuk aya kadar piyasaya girecek arkadaşlar.MEDELİ DANTE ŞİRKETİNİN Resmi çalışanı olarak sizlere kullanım konusunda her şekilde yardıncı olacağım.Aletle Alakalı herşeyi özellikle bana sorup danışa bilirsiniz..GELECEĞİ MERAK ETMEYİN..( GELECEĞİ DANTE TR ANLATIYOR SİZLERE...Hayırlı günler Diliyorum tüm müzik aleminin müzüsyenlerine ....

En yakın Zamanda Resmi demoları bekliyoruz Ramazan bey teşekürler..

peki bu alet ne zaman satışa sunulacak,çalışmalar bittimi ?