• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR YAMAHA A 2000 den DAHA İYİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necatiavcı

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa600 Qt
merhaba arkadaşlar bir arkadaşım dante tr aldı iki gündür çalıyorum uzun yıllar yamaha kullanmış birisi olarak dante tr nin yamahadan çok üstün tarafları var örnek ritimler korg gibi daha canlı dinamik geliyor ekranın 7 inç dokunmatik ekran olması artı bir avantaj ve pc bend yanında lesli düymesi konulması bir avantaj orgu çalarken bu özelik sayesinde prformans olarak sizi cezbediyor ayrıca burasıda çok önemli diye düşünüyorum bu cihazda yedek parçalarının çok ucuz oldugunu ve tüm cihaz parçaları yansa dahi 600 tl gibi bir paraya komple cihazın ana kartını ekranını falan temin edebiliyorsun dediler yani bu paraya yalnız ekranı alamıyorduk ayrıca kullanım olarak özellikle yamaha kullanan arkadaşların zorlanmadan kullana bilecekleri kullanım kolaylıgı var nevale olarak üzerinde yüzlerce ritim var ses var ayrıca yüzlerce ritim yamahadan convert edilip kullanıla bilir uzun lafın kısası dante tr kendi kulvarının şu an en iyisi olmuş durumda or700 a2000 gibi cihazlada olmayan bir çok özellik dante trde var bi örnek daha metronom reşet yamahada bu özellik olmaması her zaman sıkıntı yaratmıştır dante tr fiyat olarakta uygun ben 4000 tl a2000 alacagıma 2000 tl verip daha fazla teknolojik özelliye sahip olan dante tr alırım marka diyenler artık bu devirde markanın çok önemli olmadıgını hepimiz biliyor şu an birçok ünlü marka ürünlerini çinde yaptırıyor ayrıca medeli firması bir çok tanıdıgımız ünlü markalara fason yapan firma yani şu an bir çogumuzun kullandıgı orgları bizim haberimiz olmadan medeli firması yaptı medeli yabana atılacak bir marka deyil yalnızca şunu söylemek isterimki arkadaşlar demekki bu paralara bu cihazlar yapılalabiliyormuş dante tr hayırlı olsun bence süper bir cihaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: DANTE TR YAMAHA A 2000 den DAHA İYİ

aynen abi bende denedim test ettim çok ii alet ritimler korg tadında sesler gusel kullanım basıt ekran cokıyı dokunmatık 7 inç daha nolcak ama bırtek picment takıldı kafama keşke normal olsaydı ama kullana kullana el alışır medeliye ve yapımda emeği geçen butun ustatlara saygılar onlar bizim ne istediğimizi biliyolar nevaleyi de aletide o dğrultuda duzenlemişler çok teşekür ederiz saygılar

Cidden Buyuk emek Cuzzi bir fiyat ancak Pitchbender konusunda arkadasa katiliyorum malesef bir yamaha kullanicisi olarak yani aslinda olmasi gereken bu ergonomi olarak ama seklide bi garip gerci denemeden ahkam kesmekte ne derece dogru oda tartisilir :)

DANTE TR YAMAHA A 2000 den DAHA İYİ ?

ilerleyen günlerde görebiliriz inşallah yani şu demolar bir yayınlansın iki cihaz arasında kıyaslama edebiliriz belki.

Arkadaşım sen en son hangi yamaha yı kullanmıştın:) sadece merak ettim, bu arada herkeze orglarıyla mutluluklar. Çok cahillik ile açılmış bir konu başlığı olmuş.:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yamaha A2000 bana göre çok iyi bir Klavye ama 1.500 Euro edecek bir klavye değil.Benim Paramla sadece 1.100 Euro değerindedir.Eğer bu konuda tatmin olmak isteyen varsa Dubai fiyatlarına baksın. 900- 1000 dolar civarında bile var.(kapalı kutu)
Gelelim Dante TR modeline,
Bu alet bana göre fiyatının fazlasını sunuyor ve rica ediyorum onunla veya bununla karşılaştırmayın.Sadece fiyatını fazlasıyla hakediyor diye düşünün.Bence en doğrusu bu olur.
Haklı olarak A2000 modeline 4.000 küsür lira verenler kızar veya şaşırır bu konuya.

yok hocam kızacak bişi yok.ikinci el düz a2000 2000 tl.plus ve emo ile 2500 tl ancak yapıyor.şuan satış sitelerinde zaten bu fiyatla ilanlar var.piyasada ragbet gören marka belli.satışta asla sahibini üzmez.küçük altın gibi.:))

:) bence sadece A2000 den değil PA3X den ve TYROS 5 den de daha iyi......
nedense zamanında s650 için pa600 den daha iyi tarzında açılan konular geldi aklıma.....bizde millet olarak hastalık bu , yeni çıkan her cihaz yere göğe sığdırılmaz önce sonra zaman geçer o cihaza atılmayan laf kalmaz 2.eli de para etmez doğal olarak arşiv konularında kaybolur gider... izmirde gittim baktım inceledim kullandım öyle 10-15 dk değil 2-3 saat başından ayrılmadım.. tamam fena bi alet değil hakkını yemeyelim ama öyle anlatıldığı gibi fiyat ta çok makul değil bence netice olarak benim kanaatim pa500 tr den 1 tık üst, e pa500tr sıfırı 2100-2200 tl nakite alınabiliyorken bu cihaz da 2000tl ye satılıyor...ayrıca a2000 ve s650 ilk çıktığında müthiş kampanya fiyatları yapıldı ben s650 yi 1150 tl ye almıştım mesela ama şimdi 2300tl sıfırı.. 1150tl den değerlendirirsek s650 süper cihaz ama 2300tl den bakarsak o parayı etmez.. dante tr 1500-1600tl gibi kampanyalı tanıtım fiyatından piyasaya çıksaydı süper olurdu ama 2000tl çok da ucuz değil bu cihaz için bence... BU DEMEK DEĞİLDİR Kİ ARKASINDAKİ EMEĞE SAYGI DUYMUYORUM.. CİHAZIN OLUŞMASINDA EMEĞİ GEÇEN ÖZELLİKLE SALİM , CAN BAŞAR, VE DİĞER HERKESE SAYGILARIMI SUNARIM....

1700 tl olsaydl hemen alacaktimamabeni 300 tlasiyor

Hiç bu kadar komik bir konu okumamıştım bu sitede :) çok saçmalamışsın.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...