• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Directhd ritimlerini goremiyorum?

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Harddisk icinde 4 set var, hepsininde kendi icinde directhd dosyasi var. Setlerden birini yukluyorum, kullaniyorum ama directhd modundayken banklarin hicbirinde yuklenmis ritim bulamiyorum. Arikan setvdahil hepsinde ayni.yalnizca user 1,2,3 te toplam 96 ritim bulunuyor. 2. Si, bazi setleri yuklerken .SET dosyasi icinden cikmiyor, tek tek setin icindeki dosyalari yukleyom desem bu kez .PCM dosyalari yuklenmiyor, sorun acaba set lerdemi? İlginiz icin simdiden cok tesekkurler.

Cevap: Directhd ritimlerini goremiyorum?

Directhd ritimlerini yüklemenize gerek yok. Yani klasör içinde bulunan "Bank123.set, Bank456.set ve Bank789.set" yazılı set dosyalarını kurmanız gerekmiyor. DIRECTHD Klasörünü rar dosyasından çıkardıktan sonra olduğu gibi HD üzerine kopyalayıp yapıştırınız. Daha sonra ritim select düğmesine iki defa basarak alt ve üstteki ledlerin aynı anda yanmasını sağladığınızda directhd ritimleri kendiliğinden kurulup banklarına yerleşecektir ve bu şekilde kullanmaya başlayabileceksiniz. Her kopyalayıp yapıştırdığınız DIRECTHD klasörü bir öncekinin yerini alacağından sadece birini kullanabilirsiniz.
Tekrar User ritimlerini kullanmak için yine Select düğmesi ile user ritimlerinin bulunduğu satırdaki ledlerin yanmasını sağlayarak user ritimlerini de kullanabileceksiniz.
Bunun daha da kolay yolu vardır; Dokunmatik ekrandan ritim üzerine tıkladığınızda ritim listesi gelir. En üstte ise Bank seçenekleri vardır. Burada DIRECTHD üzerine tıkladığınızda directhd ritimlerini görürsünüz ve buradan ritim seçerek kullanabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Kolay gelsin...
Not: DIRECTHD klasörü her hangi bir başka klasör içinde bulunmaması gerekir. Orgun okuyabilmesi için DIRECTHD isimli klasör olarak çıkartıp kopyalayınız...

Arikan bey cok tesekkurler. Directhd klasorunu set dosyasinin icinden cikarayim bir de oyle deneyeyim. 2 soru hakkinda bilginiz var mi?

Rar dosyasından çıkartırken sağ tıklayıp "Klasöre Çıkar" seçeneği yerine "Buraya Çıkar" seçeneğini işaretlerseniz set ve directhd klasörleri ayrılmış olur.
Benim set için söyleyeyim; rar dosyasından 3 adet dosya çıkar. Bunlar set, directhd ve backup dosyasıdır. Seti Disk+Load yaparak yükleyip orgu kapatıp açarsınız. Directhd için yukarıda açıklamıştım. Backup dosyasını da sadece orgu formatlarsanız kullanacağınız bir dosyadır. Umarım yardımcı olmuştur. Kolay gelsin.

Buraya cikart seklinde yapiyorum, sizin set te sorun yok ama bazi setlerin icinden .set dosyasi cikmiyor, demekki o setlwrin klasoruyle ilgili problem bunlar. Tekrar tesekkurler, buradaki herkesin bayrami simdiden kutlu olsun.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri