• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Diyarbakırlılar hangi halayı oynarlar ?

RossMax*

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
Yarın diyarbakırlı bi kına gecesi varda üstadlar. Hangi halayı oynarlar. Mesela karslılar 2-4 sonra 6-8 sonra tekrar 2-4 oynuyorlar. Diyarbakırlılara onları çalamıcağımı düşündüm koyu bir program olcak sanırım. Grani , cida , koçeri gider mi sizce ?

Cevap: Diyarbakırlılar hangi halayı oynarlar ?

Gider kardeşim. Koçeri şemame delilo da olur zaten grani ağır delilo derler. Lesli namı diğer kürt elektron olursa düğünü bitirirsin ağır parşalar daözellikle granide edi zurna kullanma çok kötü olur aletin iyiyse özellikle sen iyisen lesliyle işi bitirirsin

pa800 var grani elektrosu falan var o sorun değilde oynarlar mı diye merak ediyordum :) yavaş parçalar hep onlar onun için soruyorm :)

sen yanmışsın birader :)
ama sorun yapma zazaca bilmediğin için okuyamasın zaten. bi okuyucu bulabilirsen işi bitirirsin. grani başta çalacan zaten. cida da ilave edbilirsen bitti gitti işte .

Kardes ben diyarbakirliyim sen once grani ile basla 20 dk sonra tempoyu yukselt hizli delilo yap yarim saat 40 dk cal bizimkiler bir saatte calsan farketmezler sonra 5 dk bekle halaya gec halaydan sonra tekrar hizli delilo yap grani calma artik o acilis oyunuydu sonra bir ciftetelli patlat tekrar halay cal tekrar delilo yap hepsi bu kadar stres yapma rahat ol en onemlisi elektro sesinden sasma zurna murnada calma. Hatta ciftetelliyide elektroylan cal hadi kolay gelsin