• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DOLANDIRICI Muhammed Yusuf KARAHAN (YASAL TAKİP)

• Konbuyu başlatan smucuk
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 18
  • Görülen : 8K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smucuk

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland BK-5 or

Merhaba arkadaşlar.

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere sizlere bir dolandırıcıyı teşhir etmek (bir çoğunuz zaten tanıyorsunuz.) ve bu dolandırıcı hakkında başlattığım yasal takibi forum üyeleri olarak buradan da takip etmek amacıyla bu konuyu açtım. Yukarıdaki linklerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığım başvuru var. İnternete Muhammed Yusuf KARAHAN ismini yazsanız bile direk olarak dolandırıcılıklarla ilgili bilgilerin çıktığı Muhammed Yusuf KARAHAN ve Hasan Volkan ŞEN hakkında bu resmi başvurum. Bakalım devletimiz bizleri sanal alemdeki dolandırıcı şebekelere karşı ne kadar koruyor bu başlık sayesinde görebileceğiz bunu. Önce belirteyim Türkiye'de çok sıklıkla bulunmuyorum. Zaten ilk gittiğimde bu olayla ilgili başvurumu yaptım. Bundan sonraki her gidişimde de bu süre içerisinde edindiğim bilgileri dosyaya ekleteceğim ve aynı şekilde bu yasal takibi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu süreç içinde Savcı Bey ile yaptığım bire bir görüşmede de olayın takibiyle ilgili sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgi aldım. Kendisi son derece ilgiliydi. En önemli olayın teknik takip olduğunu (Bu arada başvurumu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Bilişim Suçları vs. diye geçen bir birim var oraya yaptırdılar.) Bu takibin ise görüşmelerin yapıldığı bilgisayarlardan ya da telefondan para transferinin kontrol de kontrol edilmesi ve davada konusu geçen misli.com hesabının o bilgisayar ya da telefondan daha önce ya da sonra girilme durumu, yine aynı telefon ya da bilgisayarlardan girilen facebook, twitter gibi hesapların kontrolu ve hesaplarla ilgili çakışmalar. Yani kısaca asli kullanıcı olarak kullanılan bilgisayar ve telefonlardaki girilen hesaplar ve dolandırıcı ile aramda yapılan görüşmeler (Bu görüşmeler suç duyurusu dilekçeme ek olarak toplam 24 sayfa ilgili makama teslim edilmiştir. Yine dilekçe ekinde google ara motoruna Muhammed Yusuf KARAHAN yazılmış ve bu aramada çıkan internet dolandırıcılığı haberleri de döküman olarak dilekçeye eklenmiştir.) arasındaki uyum uzman ekiplerce kontrol edilip delil sağlanacak ve suç sabitlenecek. Daha sonra sanıyorum dolandırıcının adresi saptanacak ya da sonuç alınmazsa gıyabi tutuklama ya da en azından zorla mahkeme ya da savcılığa getirtme aşaması gerçekleşecek. Bunlardan sonra delillere ve suçlamalara karşı savunması alınıp (suç çok açık ve delillendirildikten sonra inkar etmek birşeyi değiştirmeyecek) tutuklama gerçekleşecek. İnşallah herşey yolunda gider ve internet üzerinden dolandırıcılık yapan onlarca sahtekar için caydırıcı bir örnek olur ve dürüst vatandaşlarımızı koruyabiliriz. Hayırlı olsun.

Cevap: DOLANDIRICI Muhammed Yusuf KARAHAN (YASAL TAKİP)

sahit ve delil gerekırse ulaş bana. başka mağdur olan arkadaşlarda varsa ortak hareket edelım su adamın cezasını cekmesı ıcın.

bu sefersiz alcak gecen yil beni dolandırdı saglam hoparlor diye sargılı 4 adet hoparlor sattı daha duruyor 2 si elimde bunun sefersiz oldugunu anlamistim kapıda odemeli aldım cunku kapıda odeme seceneginde paket kontrol yoktu o yuzden bilemedim size tavsiyem netten alısveris ederken kapıda odemeli paket kontrollu alın isine gelen satar isine gelmeyen satmaz

Benide bir keresinde dolandırcaktı s650 satacaktı 850tlye bir antalyada çıkıyor bir ıspartada yani adamın niyet belli uzak durun bu adamdan. özellikle forumlarda karahan32 nick alır ama heralde artık değiştirir çünkü deşifre oldu.

Yakın bir zamanda Türkiye'deyim. Yine Ankara Adliyesi'ne gidip durumu kontrol edeceğim. Hangi aşamada buraya yazacağım arkadaşlar.

Merhabalar arkadaşlar. Bugün konu ile ilgili önemli bir gelişme oldu. Bir polis tarafından arandım. Bildiğiniz gibi adli olarak takip etmekteydim. Dosya numarası bu kişi tarafında okunarak birka soru sordu. Daha doğrusu bazı isimler saydı. Muhammed Yusuf Karahan, Hasan Volkan Şen, Semih Zeki Tuncer ve 3-4 isim daha saydı. Ben tanıdıklarımı ve şikayetçi olduğum kişileri söyledim diğerlerini tanımadığımı belirttim. Bu arada özellikle Muhammed Yusuf Karahan ve Hasan Volkan Şen'den şikayetçi olduğumu, Semih Zeki Tuncer ismi ile de internette bu tip olaylarda çok karşılaştığımı belirttim. Muhammed Yusuf Karahan'ın babasının evinden, ve evine yakın yerlerden çok belirgin şekilde internet kullandığının tespit edildiğini falan anlattı. Birazda burada yazmamam gereken şeyler sordum. Çok ümitliyim bakalım. Güzel şeyler olacak gibi. Başından beri diyordum bunlar kime çattıklarının farkında değiller diye. Takibe devam. İnşallah hakettikleri biçimde cezayı alacaklar. Az kaldı...

banada daha önce SEMİH ZEKİ TUNCER ADINA bir senet düzenlemişti ve bunu bana org diye yolladığı boş kılıfın ön gözüne koymuştu ama senet geçersizde çünkü sıradan bir TC numarası yazmışdı uyanık sonrada bana dedeiği şuydu abi paranın en yakın zamanda göndereceğim bana güvenmen içinde sana bu sneti gönderiyorum istediğin yere verebilirsin diyede bir mesaj atmıştı kendini uyanık sananlar birgün böyle kucağa düşerler

banada daha önce SEMİH ZEKİ TUNCER ADINA bir senet düzenlemişti ve bunu bana org diye yolladığı boş kılıfın ön gözüne koymuştu ama senet geçersizde çünkü sıradan bir TC numarası yazmışdı uyanık sonrada bana dedeiği şuydu abi paranın en yakın zamanda göndereceğim bana güvenmen içinde sana bu sneti gönderiyorum istediğin yere verebilirsin diyede bir mesaj atmıştı kendini uyanık sananlar birgün böyle kucağa düşerler

Sinan üstadım. Parası da önemli tabi ama inan ki yaptığı şey dokunuyor insana. Paramı geri gönderse de affetmezdim. Çünkü bu kişi bu olayı meslek edinmiş vaziyette. Ben paramı kurtardım, diğerleri ne olacak... Çok şükür 700TL dokunacak bir para değil ama 10 liraya ihtiyacı olanlar var bu memlekette. Daha çok onları bu ahlaksızlardan korumak için asla vazgeçmem.

arkadaşlar bu tür bilgileri buralarda paylaşmayın lütfen. bu şeref mağduru vatandaşların bu tür sitelerde hesabı olur zaten. tedbir aldırmayın adamlara.... isimleri paylaşıp arkadaiları uyarabilirsiniz ama, diğer konuları lütfen buralara atmayın.

En ıyısı kesınlıkle guvenmedıgımız kaynaktan alısverıs yapmamak
gorerek deneyerek almak en ıyısı
allah kımseye boylelerıyle karsılasmayı nasıp etmesın derim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...