Echo devre pre anfi özellik,li | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 17. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Echo devre pre anfi özellik,li

Enst.
Yok
ECHO DEVRE HAZIR KİT PRE ANFİ ÖZELLİK,Lİ

DİNAMIC KAPSÜL MİCROFON İLE ÇALIŞIR

12 VOLT BESLEME MİC İN SES OUT BAGLANTISI

KALİTELİ PCB İLE İMALAT

PTT KAPIDA ÖDEME SEÇENEGİ

ÜRÜRNLER DENENMİŞ VE GARANTİLİDİR

İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA BOŞ PCB 5 TL

30 TL CELL: 536 324 56 13

Moderatör tarafında düzenlendi:

klevent

Yeni Üye
Enst.
ud
Cevap: Echo devre pre anfi özellik,li

Bu echo hazır devrelerden 3 adet alıp bir amfi kiti ile montaj yaparsam 3 kanallı ekolu mixser imal edebilir miyim?
Bir kanala enstrüman birine microfon diğerine de ritm bağlamak niyetim..

Enst.
GEM genesys

Bu echo hazır devrelerden 3 adet alıp bir amfi kiti ile montaj yaparsam 3 kanallı ekolu mixser imal edebilir miyim?
Bir kanala enstrüman birine microfon diğerine de ritm bağlamak niyetim..
Teorik olarak dediğiniz doğru ama pratikte elektronikten anlayan insanlar bile bu işleri yaparken tereddüt ederler. Çünkü 3 adet peranfi ve eko devresini bir mikser devresine bağlıyacaksınız, mikserin çıkışını da anfi kitine bağlıyacaksınız. Bu sırada parazit ve gürültü olmaması için iyi bir metal kutu ve doğru topraklama yapmak gerekir. Ayrıca bunlara güç sağlıyacak besleme devresinin de kaliteli olması gerekir. Bir de birçok anfi devresi, verimli çalışmak için güçlü bir giriş sinyali ister ve güçlü bir besleme ister. En ideal şartlarda bile birsürü masraf yapıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Dediğiniz ekolu mikser anfi için en güvenilir yol hazır almaktır.
Yukarda kiti verilen devre, sıkça sorulan '' orga mikrofon bağlayabilir miyim?'' sorusu için cevap olabilir. Devrenin mik girşine dinamik mikrofon bağlanır, çıkışı da orgun audio in girişine bağlanır; bir de 12 v adaptör veya orgun içine konacaksa orgun beslemesinden kablo ile besleme alınır. Ancak bu tür devrelerin çıkışları genelde çok kuvvetli olmadığı için sesiniz zayıf gelir. Gür ses için çıkişının bir mp3 çalar kadar kuvvetli olması lazım.

klevent

Yeni Üye
Enst.
ud

Teşekkürler..Gerçekten çok faydalı ve anlaşılır bir açıklama yapmışsınız.. Cevaptan çok tatmin oldum. Ben amatör olarak elektronik ile uğraşıyorum ve müzisyenim. Bu kiti bir hoperlor kabini içine yerleştirecektim . Üzerinde hoperlorü olan gitar amfileri işimi görmüyor.. 3 kanallı hem taşınabilir hem de her kanal için eko bas tiz kontrolü yapılabilir bir portatif mikserim olsun istiyorum. Bu sebeple biraz umutlandım. Tekrar teşekkürler. Sevgiler

odewin

Yeni Üye
Enst.
piano, bağlama, gitar

Entegrenin numarasını ve Datasheetini verme şansınız var mı?

Enst.
GW8, bk 5 or.

ECHO DEVRE HAZIR KİT PRE ANFİ ÖZELLİK,Lİ

DİNAMIC KAPSÜL MİCROFON İLE ÇALIŞIR

12 VOLT BESLEME MİC İN SES OUT BAGLANTISI

KALİTELİ PCB İLE İMALAT

PTT KAPIDA ÖDEME SEÇENEGİ

ÜRÜRNLER DENENMİŞ VE GARANTİLİDİR

İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA BOŞ PCB 5 TL

25 TL CELL: 536 324 56 13

5 tl mi, 25 tl mi anlamadım ki. birde memleket neresi kardeş kargo kaç tl ve nasıl alcaz

Enst.
GEM genesys

Arkadaşın PCB dediği (printed circuit board) sadece devre elemanlarının üstüne lehimlendiği ''baskılı devre plakası''dır. Bu 5 tl.... Bunu alırsanız devredeki elektronik elemanları temin ederek kendiniz lehimlersiniz. En akıllıca olanı devreyi tüm olarak(25 tl) satın almaktır. Bunu imal eden arkadaşa bir önerim : bunun çıkışına TBA 820 gibi düşük güçlü bir entegre ile kuvvetlendirme yapması ve uygun bir adaptörle birlikte satmasıdır.
Ayrıca devreyi kutulamak ve çıkışına ucu jaklı kablo yapmak, tamamen kullanıma hazır hale getirir.
Böylece 'audio in'' girişi olan yüzlerce orga ekolu mikrofon bağlama imkanı olacaktır. Çünkü audio in girişleri düşük güçte preanfi ile iyi performans vermez. :)

umitpa1x

**Müzik**
Enst.
korg pa900 yamaha s970

bu kartı alıp deneyen varmı...?

Enst.
Framus elektro gitar, yamaha 6700 org, cümbüş, mızıka
Klevent arkadaşım ben ik tane eko devresi kullanarak amfiye monte ettim sonuç gayet güzel. daha öncede kolon içüne 2 kanal 100 watt amfi yerleştirmiştim ve amfilerde kendi imalatımdı. sonuç gayet güzeldi. iki yada üç eko devresini bir amfiye monte edebilirsin. dikkat etmen gereken şeyler: amfinin her iki kanalını mümkünse ayrı trafolarla besle. eko, tonkontrol ve preamfi katlarını aynı besleme kaynağı ile besleyebilirsin ama her devreye ayrı ayrı diyot koyarak giriş yapacaksın. mümkünse silisyum diyot kullanacaksın. ama 1n 4148 yada 1n 4001 diyotları işini görür. eko devrelerini ton kontrole girerken 180 ohm ile 1kohm arasında deneyerek direnç koyacaksın. eğer ses zayı olursa bir transistörlü mini mikser ödevi görecek bir devre yapacaksın. basit bir şeydir. takıldığın bir konu olursa sorabilirsin