• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

erkekliğin kanunu mu değişti ?

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
arkadaşlar şöyle ortama bir bakıyorum çevremdeki arkadaşlara v.s
3 4 arkadaşım var ki çok sevdiğim ve güvendiğim.efendilikte on numara,
ama bazı arkadaşlara bakıyorum,çok fazla samimide değiliz muhabbet ediyoruz ama çok samimice değil,
kısaca konuya gelim,
bunu nere gitsem görüyorum çok rahat bir şekilde,
2 3 arkadaş muhabbet ederken yanlarına bir bayan gelince bakıyorum şöyle
bayan gelmeden önceki muhabbete bakıyorum bayan geldikten sonraki muhabbete.
bayan gelmeden önce gayet normal muhabbet.bayan gelince bir şımarıklık artistlik yanındaki arkadaşı küçük düşürme cabaları alay etme,dalga geçmek aklı sıra espiri,laubalilik v.s
ne oluyor bu millete ben anlamıyorum,delikanlılık bu mu ?
sırf bu yüzden kavga edenleri dahi gördüm,vay sen bana bayanın yanında neden öyle dedin v.s v.s kendinide hemen aklamasınıda biliyor,ben şaka yapmıştım diyor çıkıyor işin içinden :D
sizinde etrafınızda varmı oluyormu böyle şeyler,
o tarz hareketleri yaparak ne yapmaya çalışılıyor anlıyorum aslında ama değiyormu ki,
bu konu size saçma gelebilir ama değişik çok ortama girdim bu tarz şeyleri çok gördüm,
bu olanlara nazaran aklıma şöyle bir şey geliyor,
demekki birinin delikanlılığı kadının karşısında belli oluyormuş
kendi başıma gelmedi ama ortamlarda çok gördüm bunu o yüzden böyle bir konu açmak istedim :)
bayan arkadaşlarda yorum yapabilirler düşüncelerini v.s

Cevap: erkekliğin kanunu mu değişti ?

maalesef yeni dünya bu zafer bey aynen dediklerinize katılıyorum bende çok gördüm o tür insanları

ahir zaman kardeşim peygamberimiz sav bundan 1435 yıl ónce bu günü bizlere söylemiş kişi güvenecek dost bulamaycak o günü gördüğünüzde hemen tevekkül edin o gün bugün dür deccal adeta bir zombi hayat oluşturdu samimiyetsiz çıkar dünyası fitneler kötülüker dünyası bunlar kıyamet alemetleridir

ee adamın yanına bayan gelmiş yanında oturuyo ilgi çekecek artistlik yapacak kendini senden daha büyük göstercek ya haklı adam :D

o yaratıklardan her yerde var malesef, hepsi cahillik..Okul okuyanı bile bunu yapıyorsa kökten değişmesi gereken çok şey var demektir.Gavur ülkelerinde pek böyle birşey dikkatimi çekmedi.Nedense hepsi bizde.Numunelik..Sosyologların bu tarz yaratıkları incelemesi lazım :) .

bu tarz insanları bende çok gördüm.hatta benim başımada geldi.çalıştığım yerde kardeşim gibi gördüğüm hatta şu hayatta 2 arkadaşımdan biri olan bu kişi bizimle çalışmaya yeni başlayan bayana kendini göstermek için bana bir-iki laf söylemişti.o gün yaptıklarından dolayı onu uyarıp arkadaşlığımı bitirdim.anladımki bu hayatta işin içine para veya kadın girdimi ne eş ne dost ne de kardeşlik kalıyor.toplumumuzda çoğunlukta malasef insani değerlerimizi,bizi ayakta tutan örf ve adetlerimizi tamamen kaybettik.eğer etrafınızda gerçekten bir tane sağlam karekterli,temiz bir insan varsa bence on tane karektersiz olmasından iyidir.

aynı şeyler iş yerindede çok oluyor.patronu gördümmü adam tanıdığın insanı sanki hiç tanımıyormuşsun gibi hareketler çıkıyor,demekki iyi tanıyamamışım diyorsun,tabiki espiri yapılabilir ama tebessümle,bakıyorsun ben çok iş değiştirdim ondan iyi bilirim bazılarında şunu gördüm,patronun bayanın yanında sen sen değilsin :)
hepimiz bir değiliz hepimizin birbirimize göre beğenmediği hareketleri olabilir,tarzını sevmeyebiliriz bunlar ayrı şeyler,
birşeyin dozunu kaçırırsan tozunu çıkarırsın :D
çok büyük bir laf var.HZ MEVLANA ya ait,ne kadar doğru söylemiş
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN

yukarıdaki MEVLANA nın sözlerinin değerini bu gibi insanlar sayesinde çok daha iyi anlıyorum,
bu gibi şeylerden kimsenin kimseye güveni kalmadı en çok güveneceği insan babası ama adam babasına bile güvenemez hale geldi :D

karşındaki bencil ve kalitesiz bir insansa bayanı erkeği farketmez yaramaz insandır. onun ne şahitliğine güven olur ne kardeşliğine nede dostluğuna. kararları bencildir. ben etrafında nüfuz eder. ben ve benden sonrakilerdir. tabiki ben önemlidir. beni önemsizleştiren ben diyenin dünyanın sadece kendi çevresinde döndüğüne inanandır.

insanız yaşaya yaşaya öğreniyoruz.

menfaat, çıkar, yararlanma ve nüfuz ticaretine bulaşmış çevremde onlarcasını sayabilirim.

bir keresinde arkadaşın birine - kardeş durumun fena değil yoksula yetime yardım yapıyormusun dediğimde - bana şunu dedi bırak ya şu hacı hoca işlerini.. durum bu işte. o benlikli onu afyonlamış.

Dürüstlük kısa vadede kaybettirebilir, ama uzun vadede çok şey kazandırır.Bunun idrakı içinde olmalı insan diye düşünüyorum.Güzel bir konu olmuş zafer Tebrik ederim.

sen hiç takma bunları kafana, göründüğü gibi olmayan ,olduğu gibi de görünmeyen çok,yapabilecek bir şey yok .bazı insanlar böyle ama bu insanlar olmalıki Allahtan korkan kuldan utananlar delikanlı gibi davranıyorlar....maalesef hayat böyle, kötülerin dünyası,cennete kötülere yer yok ..saygılar.....