• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

eski çalışmalar CASIO ??

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=yRALwVywbr8]NEŞE KARABÖCEK - MAAŞALLAH (1988) - YouTube[/ame]
ya kafayı yicem
prof muzisyen degılım zevkıne çalıyorum
benım roland 1991 çıkıslı
linktekı klip 1988 yılına ait
klipte gözuken casıo dan cıkan ses neden 3 sene sonra cıkan ve zamanın efsanesı denılen cıhazdan cıkmıyor ?
klıptekı cıhaz serısını bılen varmı ?
yoksa klip cekmek ıcın oylesıne konulmus bı cıhazmı o ?
casıo ve 1988 yılı ve o ses inanamıyorum ne bu tezat ????

Cevap: eski çalışmalar CASIO ??

bence ritimler casio ya ait değil uzn süre bu aleti kullandım yanlız casio orglarda bas gitar sesi çok iyidir özellikle ritmlerdeki bas giar sesleri çok muhteşemdir ben pa 80 kullanııyorum onda bile yok deseme yeridir o yüzden klipte gelen bas gitar sesi o alette olabilir ama percussion sesleri rolanda ait olduğunu düşünüyorum solo seslere gelince orgla çalınan onlar casio ya ait olabilir bence o klavye ya casio ct serisi yada cz serisi olabilir casionun o tarz lead sesleri kendine hastır başka klavyede zor olur ama sizin klavyenin modeli nedir acaba onuda merak ettim saygılar müzik dolu günler

Moderatör tarafında düzenlendi:

benim klavyem Roland E 70 ikinci klavyem Yamaha A 300 TR v2
ıkısındede o ara taksimde çaldıgı sesı yakalayamadım
sonucta elımdekı cıhazların ıkısıde 1988 senesınden sonra cıkıslı
hele E 70 bugun ragbet gormesede ozaman (1991) gercekten efsane otesı bıseydı
klip 1988 cıkıslı
ordakı ses ılk duydugumda ayaklarım yerden kesılmıstı Allahım o ne ses dedım oyle
evde klavye benzerı eşyaları org gıbı hayal edip parmaklarımı uzerınde gezdırırdım o derece yanı
bende klavye çalma istegi oluştururdu bu guzel sesler ben kuçkken bıle
benım merak ettıgım şey o şarkılarda kullanılan cıhazlar nasıl bı cıhaz oyle kı suan yenı nesıl orglarda bıle dınlemedıgım bazı saundlara sahıp
Özellikle şarkının arasında solist susup orgun devreye gırdıgı ankı ses MANYAK bişey...

doğrusu ev eşyalarını hayal edipe org gibi çalmanız beni çok heyecanlandırdı o yüzden size üstadım diye hitap etmek istiyorum sayın üstadım dün geceden beri o şarkıyı araştırdım. neşe karaböcek amerika albümü ama doğrusu orda çalan müzisyenler bir fon olabilirler. Yani o sesler a klavyeye ait olmayabilir. Ama daha önce dedim ya her klavyenin belli bir karakteri vardır ve belli bir kitleye hitap eder. Yani mesala a rolandın e 40 modeli arap müzisyenlere hitap etmesi e 68 modeli batı müzisyenlerine hitap etmesi gibi sizin o duyduğunuz sesleri özellikle balkanlarda yaşayan müzisyenler kullanır. Amza adlı üstadımıza bakarsanız cz 101 gibi modellerden buna benzer sesler elde ettiğini görebilirsiniz. Ama iki tür ses var birincisi orjinal ikinncisi kanun ud gibi sample sesler Bu sizin duyduğunuz ses orjinal sesler mesala benim pa80 de buna benzer lead sinti sesler var ama taabi o kadar hoş deği bana kalırsa bir casionun cz 101 modellerine bakmanızı tavsiye ederim gerçiben kullanmadım ama ona ait olabileceğini düşünüyrum müzik dolu günler hürmetler saygılar

bilgiler için teşekkürler
emeginize saglık
sizede müzik dolu gunler dilerim esen kalın

Geri